Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.08.2015 22:58

Визначний день для української нації

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

За сьогодні ми почули гімни різних держав:український, німецький, американський

Останнім часом ми багато писали про програму заходів спільної роботи німецьких та українських волонтерів на воєнних похованнях в м. Києві та встановлення першого символу пам'яті майданівцям і добровальцям на честь Марка Грегора Паславськи. Сьогодні, 19 серпня на Аскольдовій могилі відбулося перепоховання і панахида в пам’ять німецьких солдатів Другої Світової війни, а також урочисте відкриття та освячення пам’ятника загиблому бійцю батальйону "Донбас" за позивним "Франко" Марку Грегору Паславськи.

В заході взяли участь добровольці, волонтери, громадянське суспільство, духовні та релігійні лідери,  бійці УВО СПАС-23, українські та німецькі солдати, засоби масової інформації. В один голос учасники говорили про здійснену роботу, яка реалізовує поставлений девіз "примирення над могилами" та дотримання миру між державами. 

Спершу українська громада та делегація з Німеччини відвідала захоронення німецьких солдатів, які були знайдені на Аскольдовій могилі. Керівник розкопок  повідомила, що, за час  роботи,  вже знайдено близько 2-х тисяч могил німецьких бійців, останки яких будуть згодом перепоховані. 

Побажання Віце-президент Народної спілки Німеччини Шнайдергане, які були висловлені за день до цієї події на конференції в Пирогово, щодо залучення "третьої гілки влади" також були почуті. На захід з'їхалося багато представників провідних телеканалів і друкованих видань. Український народ починає повертатися до своєї природи, традицій, звичаїв, почуття єдності й поваги один до одного, як це було колись.  

Пізніше відбулося урочисте відкриття та освяченням пам’ятника Марку Грегору Паславськи й невідомому Майданівцю - відданим героям України. Представити пам'ятник загалу  згодилася родина Марка, яка з'їхалася з усіх куточків світу. Подякувати організаторам цього заходу й звернутися до свого сина, який безперечно все чує, бо живе в наших серцях, виходила  мама Марка Грегорі Паславськи - Орися Паславська. Жінка, яка змогла виховати такого українця, патріота,чоловіка, солдата і воїна. Лунало багато приємних та шанобливих слів на честь бійця батальйону "Донбас". Серед учасників були й товариші "Франка", які воювали з ним пліч-о-пліч в зоні бойових дій. Саме вони знаходилися біля Марка останні місяці його життя, спали в одних наметах, їли з одних тарілок, ділилися останнім, що в них було. 

За сьогодні ми почули гімни різних держав: український - в честь наших героїв, німецький - з даниною делігації Народної спілки Німеччини, американський - в пам ' ять українського американського бійця Маркіяна(так його називають рідні та друзі).  Це зайвий раз підтвердило, що Українці  шанують  інші держави світу й пам' ятають  їх героїв. 

Ми, українці, ні за яку ціну, не маємо втрачати свої національні засади й зраджувати загальноприйнятим принципам. Ми маємо шукати будь-які шляхи досягнення миру, не нехтуючи власною мораллю. Амбіції України, її воля і сила, проявлена на Майдані і у війні з Росією, починає поступово завойовувати прихильників і однодумців з різних країн світу, в тому числі Сполучених Штатів й Німеччини. Незламність козацького духу, який ми отримали від наших предків дозволяє високо "тримати" голову і не схилятися перед невдачами. Саме тому, перші кроки, які були здійснені в рамках програми, показали велич і совісність нашої Батьківщини по відношенню до загиблих солдатів інших держав. Адже, щоб почати щасливе і мирне майбутнє, треба гідно завершити минулt. 

Слава Україні!

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]