Злиття та поглинання: як Азійсько-Тихоокеанський регіон подорожчав майже вдвічі
Цей блог побудований на історії однієї країни, і це не Китай.
Цей блог побудований на історії однієї країни, і це не Китай. В Австралії (та ні, це не історія про гучний військовий контракт на підводні човни) очікуються найкращі фінансові показники у сфері злиття та поглинання у 2021 році. Багаті корпорації та фонди скуповують активи, а банкіри не бачать ніяких ознак уповільнення темпів зростання. Чому це відбувається?
Згідно з даними Refinitiv, угоди за участю австралійських компаній за перші дев'ять місяців 2021 року склали $329,2 млрд, що майже в 6 разів більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і перевищує суму за аналогічний період попередніх трьох років. Попередній річний рекорд у 2007 році становив $139 млрд.
Ці обсяги були обумовлені низкою великих угод, спрямованих на компанії, що котируються на біржі та займаються інфраструктурою й ресурсами. У їх числі BHP Group, яка оголосила про злиття. За умовами угоди, Woodside випустить нові акції, які будуть розподілені на користь акціонерів BHP. В результаті останнім буде належати 48% об'єднаної компанії, акціонерам Woodside - 52%. Об'єднана компанія ввійде в десятку найбільших у світі незалежних енергетичних компаній, а також в число найбільших світових виробників зрідженого природного газу. Економія на витратах в результаті злиття може скласти понад $400 млн на рік завдяки оптимізації корпоративних процесів, а також підвищенню ефективності капіталовкладень.
Крім того, BHP оголосила про намір змінити корпоративну структуру, відмовившись від двох компаній на користь однієї - BHP Group Ltd. з первинним лістингом в Австралії. Зараз BHP має дві головні компанії, акції однієї розміщені на Австралійській фондовій біржі, а інша з лістингом у Лондоні. Перехід до єдиної корпоративної структури зробить компанію більш ефективною і гнучкою, а також забезпечить їй сильніші позиції для подальшого зростання.
Згідно з даними Refinitiv, угоди з австралійськими компаніями на суму $200 млрд склали 20% від загальної вартості регіону, що є другим результатом по величині після Китаю. Той же період минулого року склав лише 4%. Сьогодні Австралія являє собою «реальне зрушення» в загальному відносному внеску в обсяги Азійсько-Тихоокеанського регіону. Варто також згадати, що американська платіжна компанія Square в серпні зробила найбільший за рік вихід на Австралію, купивши за $29 млрд місцеву фінтех-компанію Afterpay. Goldman Sachs очолив список за оголошеними угодами M&A в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, за ним слідують Morgan Stanley та UBS. Прогнозується, що в доступному для огляду майбутньому ставки залишаться низькими, а якщо вони й підвищаться, то дуже повільно. Тому інвестори вкладають на довгу перспективу.
Є ряд факторів, які об'єднуються разом, в тому числі деякий відкладений попит з минулого року. Також слід зазначити рівень міжнародної вхідної активності. Поки що немає ознак уповільнення процесів. Згідно з даними Refinitiv, загальний обсяг угод в Азійсько-Тихоокеанському регіоні за період з січня по вересень досяг рекордних $1,25 трлн, що на 46% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Обсяг анонсованих і завершених угод злиття та поглинання (M&A) в Україні за підсумками 2020 року склав $1,02 млрд, що у 2 рази нижче за показник 2019 року. Тоді ринок оцінювався в $2,1 млрд. Причинами низької активності інвесторів у сфері M&A є політична нестабільність, пандемія, корупція й так далі. Однак інвестиційний клімат дуже важливий для стрімкого розвитку країни, тому необхідно домагатися присутності інверторів на ринку.
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 508
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 173
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 98
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 29656
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 17612
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 17056
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 9913
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8520