Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.04.2012 20:04

Що стоїть за "доступним житлом"?

Директор Сумського центру досліджень місцевого розвитку

Днями я писав про найсоціальнішу із ініціатив Президента – працевлаштування молоді. Днями я говорив з колегою про перспективи одного з найбільших виробників цегли в Україні – і вирішив написати ще один блог. Теж про ініціативи Президента. Про стимулювання

Днями я писав про найсоціальнішуіз ініціатив Президента – працевлаштування молоді. Днями я говорив з колегоюпро перспективи одного з найбільших виробників цегли в Україні – і вирішивнаписати ще один блог. Теж про ініціативи Президента. Про стимулюваннябудівництва і доступне житло.

Суть розмови з колегою полягала внаступному. Виявляється, основні потужності одного із найбільших в Українівиробників високоякісної цегли можуть бути перенесені із нашої території вРосію. Логіка проста: там будівництво розвивається величезними темпами, там –великі потреби у будматеріалах, там – найперспективніший ринок, і якщо виробництвотам – тоді немає проблем з кордонами, митниками, транспортуванням тощо.

Маю великий сумнів, що нашепідприємство, ще й з американським інвестиційним капіталом переїде до РФ, але,як кажуть, ця розмова додала інформації для роздумів.

Зазвичай, більшість людей розглядає«житлову» соціальну ініціативу В. Януковича в розрізі того, під який відсотокбуде надаватися іпотека. Згоден, це важливо. Але давайте замислимося і над тим,що в «житловій» ініціативі є, насправді, ДВА кінцевих споживача: людина, щоотримує власне житло, і людина, яка працює, заробляє і годує родину завдякибудівельній галузі.

До чого я веду? Стимулюючиіпотеку, президент і Уряд не тільки допомагають вирішити проблему житла тим,хто його не має. Важливо й інше: створюється попит на послуги будівельників,працівників банківської сфери, виробників будівельних та оздоблювальнихматеріалів і так далі – аж до металургії чи архітектури. Сплеск іпотекиоднозначно викличе потребу в новому будівництві, і як наслідок забезпечитьроботою тисячі людей. Зокрема і тих, для кого гостро стоїть проблема першогоробочого місця.

Єдине, що не можна повторитипомилок минулого: стимулюванні іпотеки має призвести до зростання будівництва,а не до перегріву ринку житла і безпідставного накручування цін. В усьомуіншому – хай Бог помагає!   

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи