Перезавантаження і переформатування української влади
Чому депутати не хочуть дочасних виборів і як заставити їх піти на них
Слідом за заявами про те, що Майдан виконав свої завдання і він повинен припинити своє існування роздаються голоси про те, що дочасні парламентські вибори сьогодні не тільки не потрібні, а й шкідливі. В якості головної причини наводиться той факт, що в Україні ведуться бойові дії. Дехто називає ці дії навіть війною, не утруднюючи себе усвідомленням визначенням самої сутності війни. Тобто, іде брутальна підміна понять для обґрунтування власних політичних інтересів. Парадоксальним є те, що усі погоджуються, що нинішня Верховна Рада не дієздатна, але переобирати її недоцільно.
Крім цього, усі прекрасно розуміють, що причиною тої політичної кризи, яка призвела до загальносуспільного спротиву, є і діяльність нинішньої Верховної Ради. Саме з її мовчазної згоди завозилися. Так звані «тітушки», розганявся студентський Майдан, коїлися кримінальні злочини і саме вона в час всенародного спротиву 16 січня 2014 року з порушенням усіх норм парламентської процедури прийняла диктаторські закони. Тому не випадково, що головною вимогою майдану було повне перезавантаження державної влади, в тому числі і дочасні парламентські вибори. Тоді ж проголошувалося, що майдан буде функціонувати, як мінімум, до того часу, поки ця головна вимога не буде виконана. Але у багатьох українських політиків пам?ять виявилася дуже короткою.
Стосовно президентських виборів особливих дискусій не було, бо зрада Януковича була очевидною і ніхто, за винятком Путіна і самого Януковича не вважав, що в Україні є легітимний Президент. Але головне не в цьому. Головне в тому, що внаслідок президентських виборів, якщо хтось з політиків нічого не здобував, то нічого і не втрачав. Зовсім інша ситуація з парламентськими виборами.
Майдан досить прозоро висвітив хто є хто в українській політиці і для багатьох з них дочасні парламентські вибори можуть стати фіналом в їхній політичній кар?єрі. Саме тому ми спостерігаємо досить бурхливе переформатування Партії Регіонів, йде активний процес становлення Солідарності, не без проблем і в Батьківщині, під загрозою проходження в майбутній Парламент Комуністичної партії і таке інше. А не проведення дочасних вибрів дає можливість нинішнім корумпованим парламентарям, як мінімум, робити свою брудну справу ще три роки, а за цей час придумати нові схеми фальсифікації і обману суспільства.
Як відомо, будь-яка справа, що не доведена до кінця, має гірші наслідки як та, за вирішення якої просто не бралися. Це повною мірою стосується і суспільних процесів. Що стосується тих процесів, що започатковані Майданом, питання доведення їх до завершення, в першу чергу переформатування влади, стоїть особливо гостро. Якщо говорити про дочасні вибори Президента і Верховної Ради, то по суті справи це є не переформатування влади, а елементарне її перезавантаження з тими ж параметра. Але без цього формального перезавантаження в межах існуючої системи неможна розпочати процес системного переформатування, яке передбачає принципові системні конституційні зміни.
Але саме перезавантаження, ще не переформатування, а саме елементарне перезавантаження законодавчої гілки влади, повинне відбутися на основі законодавчого закріплення:
а) пропорційної системи виборів депутатів за відкритими партійними списками кандидатів, що забезпечить прозорість виборів та персональну відповідальність депутатів перед виборцями;
б) рівність депутатів і пересічних громадян перед законом, що означає притягнення депутатів до кримінальної відповідальності без будь-яких парламентських дозволів за дії, що мають ознаки кримінального злочину. Інакше кажучи, за кримінальні злочини депутати повинні бути такими ж «доторканнями» я і будь-який громадянин України;
в) обов?язковість звітності депутатів перед виборцями та порядок їх відкликання;
г) визначення Майдану (Народного Віча) способом і формою спілкування влади з громадами на усіх рівнях (від найменшого населеного пункту до Загальнонаціонального Майдану, Національного Віча).
Все це ще до позачергових парламентських виборів повинне втілитися у відповідних законодавчих актах. Крім цього, до парламентських виборів повинен бути опублікований для всенародного обговорення текст нової Конституції. Звичайно, депутати нинішньої Верховної Ради у вирішенні цих проблем особливого ентузіазму виявляти не будуть. Тому Майдан не тільки не може самоліквідуватися, а навіть іти у відпустку, бо все може піти, як кажуть, по наїждженій колії. Сьогодні ще нема гарантій, що жертви Майдану були не марними.
Яким чином можна ці завдання реалізувати?
Перше. Від імені Майдану означені вимоги офіційно довести до Верховної Ради і президента.
Друге. Означені законопроекти внести до Верховної Ради від імені Президента з метою їх першочергового розгляду.
Третє. У випадку зволікання вирішення означених питань законодавцями Президент повинен своїм Указом розпустити Верховну Раду і призначити позачергові вибори, а законодавчо не вирішені Верховною Радою питання врегулювати своїми Указами.
Я не стверджую, що висловлені думки мають характер абсолютної істини, але переконаний, що затягування вирішення означених проблем діє проти України і українського народу.
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 563
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 170
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 156
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 125
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 11260
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9973
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 7519
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5438
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5300