Як мотивувати робітників працювати під час війни
У багатьох українських підприємців є думка, що надихнути та залучити персонал до роботи неможливо. Плани не надихають, адже всі розуміють, що будувати їх зараз марно.
А з українського ринку йти не хочеться — важливо підтримувати економіку країни. У матеріалі розповім, як підтримати співробітників та націлити на результат під час війни.
Чи варто закривати бізнес в Україні
З ринку України справді не варто йти. Я стежу за тим, що відбувається — я громадянин України та більшість моєї міжнародної команди родом звідти. Попри те, що йде війна, бізнес починає потихеньку відроджуватись і оживати — і ця тенденція прискорюватиметься. Безумовно, на сході та півдні йде гаряча повномасштабна війна. Але є області, що перебувають у більшій безпеці (хоча й не повній) і в яких не так багато руйнувань. Я не будую ілюзій: очевидно, що війна триватиме ще місяці, але при цьому бізнес поступово відроджуватиметься.
Україну часто порівнюють з Ізраїлем, який перебуває у стані безперервної війни та розробляє технології, підіймає економіку. Ця країна не просто виживає, але розвивається та посилюється. І ми вже бачимо, що український бізнес, відійшовши від початкового шоку, починає відновлюватись та розвиватися. Хоча я ділюся інформацією про те, як перевезти бізнес, але не закликаю до того, щоб згортатися та втікати з України.
Чому складно мотивувати команду
У чому складність: колосальна частина уваги людей прикута до військових дій, новин про руйнування, вбивства. Тому керівникам потрібно фокусувати людей на роботі та говорити про плани на майбутнє. Вони потрібні, навіть якщо вам доведеться міняти їх щодня. Не можете вигадати план на місяць, придумайте на тиждень і дайте його людям. А далі дивіться по ситуації — буде день, буде їжа. Зараз планування є досить короткостроковим, але ви повинні давати людям орієнтири.
Показуйте майбутнє
Відмовтеся від ідеї «будувати плани марно». Навпаки, розсудливі та професійні керівники розуміють, що потрібно будувати плани та постійно їх коригувати, можливо, щотижня. Це залежить не від нас, а від середовища, в якому ми знаходимося. Ми не можемо сильно вплинути на ситуацію: але в жодному разі не можна кидати свою компанію та команду.
Наш досвід
Незважаючи ні на що, ставте людям задачі, вимагайте виконання. Звичайно, це набагато важче, ніж у мирний час, але нічого не вдієш. Моя компанія працює так само: постійно доводиться щось вирішувати, когось підміняти та таке інше. Як власник я не люблю такі періоди в діяльності нашої компанії: щоб не стояти на місці, треба бігти вдвічі швидше за звичайне. При цьому з огляду на те, що частина команди знаходиться в Україні і їм часом складно навіть приєднатися до роботи колективу.
Висновок
У жодному разі не можна втрачати команду. Припустимо, ви маєте достатньо грошей, щоб дочекатися закінчення війни. Але потім набирати співробітників та клієнтів з нуля буде набагато дорожче. Якщо ви бачите, що ваш бізнес важливий зараз і буде важливим після війни — не здавайтеся. У такому ж положенні зараз величезна кількість керівників та власників бізнесу. Завжди краще спробувати зробити щось, ніж сумувати та здаватися.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386