Що приніс нам Мазепа? Україну!
Правда в тому, що Мазепа уже дуже багато нам приніс. Він приніс нам Україну. Тому, я сам проголосував за Мазепу і закликаю всіх українців зробити це.
Тривають останні дні голосування за присвоєння головному аеропорту країни імені однієї з кандидатур, список яких розміщено на сайті Мінінфраструктури. Весь цей час точилися запеклі суперечки на тему хто більш достойний. Мазепа, Антонов, Сікорський, Малевич? Проте, в останні дні голосування деякі учасники дискусії почали просто дивувати.
Знаєте, дуже прикро чути від деяких співвітчизників щось на кшталт, що Гетьман України Іван Мазепа – це той, чиє ім’я нам «нічого не принесе». Мовляв, він Полтавську битву програв, а отже, іноземні гості України не зрозуміють чому це головне летовище України назване на його честь.
В мене виникає логічне питання до авторів подібних висловів. А як нам тоді ставитися до аеропорту Де Голля у Франції? Адже він теж зазнав поразки у війні проти Вермахту в якості офіцера французької армії. При цьому, вклад французів у подальшу перемогу над нацизмом для багатьох лишається сумнівним. То ми тепер що, маємо висловлювати французам своє незадоволення з цього приводу? Уявляєте абсурд ситуації?
А порівняння появи в списку варіантів імені Мазепи із «спецоперацією Кремля» взагалі шокує! Мазепа – це той, чиє ім’я Москва завжди прагнула витравити усіма можливими способами, знищити, стерти, розгромити його спадок. От тільки справа в тім, що спадок той на стільки потужний, фундаментальний і беззаперечний, що цього ніколи зробити не вдасться, як не вдалося протягом трьохсот років окупації України і знищення всього українського.
Правда в тому, що Мазепа уже дуже багато нам приніс. Він приніс нам Україну.
Освітній спадок, культурний, політичний, історичний… Без Мазепи ми б сьогодні не обирали б імені летовищу в Борисполі. Воно би називалося іменем Петра І чи Сталіна. Бо не було би України. Не було би інтелектуальної дискусії.
Ось що таке Мазепа. Це українська освіта, це українська церква, українська державність, український розум, українська відвага. Це політика, до рівня якої нам сьогодні не братися взагалі. Це найвідоміший і найщедріший меценат, будівничий України і українства практично в усіх сферах.
Тому я рішуче не розумію того, хто каже, що назвати аеропорт на честь Мазепи – це на руку Кремлю. Для мене, як для українця, це глибока образа. Його знають в світі, адже він був дуже відомий серед своїх сучасників у всіх розвинених країнах. Тому, іноземцям не доведеться пояснювати чому саме Мазепа, а якщо й доведеться, то це буде зовсім не складно. Сьогоднішній розвиток технологій дозволяє провести максимально інформативний лікнеп для гостей України протягом їх перебування в терміналі аеропорту і вони вийдуть звідти достатньо обізнаними.
Було би бажання.Тому, я сам проголосував за Мазепу і закликаю всіх українців зробити це, адже серед запропонованих кандидатур він, на мою думку, є найдостойніший.
Проголосувати можна тут: http://mtu.gov.ua/content/prisvoennya-mizhnarodnomu-aeroportu-borispil-imya-vidatnoi-osobistosti.html
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407