Чи готова Україна до Олімпіади в Пекіні?
Фінансування, інфраструктура і популяризація зимового спорту – рецепт майбутніх олімпійських перемог
Півтора місяця відділяють нас від 24-х зимових Олімпійських ігор, які відбудуться в Пекіні. Це час, щоб завершити підготовку, яка, насправді, розпочалася відразу після попередньої Олімпіади в корейському Пхьончхані.
За останні три роки держава витратила на зимові види спорту 329,2 млн грн. В тому числі 75,3 млн грн в поточному році безпосередньо на олімпійську підготовку.
Але результат залежить не лише від механічних фінансових вливань. Це сукупність цілої низки факторів. Наприклад, стану зимової спортивної інфраструктури. З цим у нас великі проблеми. У спадок від СРСР Україні дісталися тренувальні бази та льодові арени, але їх не модернізували й вони просто занепали.
Красномовний приклад спортбаза «Спартак» в Миколаєві, де облаштований трамплін для фристайлу. Сьогодні він розвалюється, розмови про реконструкцію тривають багато років, але не зроблено нічого. Або санна траса в Кременці, яка непридатна для боблслеїстів та скелетоністів. Й вони їдуть тренуватися за кордон, адже потрібно якось підтримувати спортивну форму.
Та є надії на зміни. Реалізація програми зі створення 19-ти льодових арен в різних регіонах України закриє потреби, принаймні, хокеїстів, фігуристів, шорт-треку, кьорлінгу. В с. Поляниця на Прикарпатті будують сучасний біатлонний комплекс, що допоможе нашим біатлоністам якісно готуватися до змагань.
Спортивну інфраструктуру недостатньо просто збудувати. Громади повинні бути спроможними її утримувати. Бо коли в місцевому бюджеті бракує коштів на оплату комунальних послуг льодової арени, то вона швидко припинить функціонувати. Тобто такі об’єкти слід будувати не для галочки у звітах чиновників, а для щоденної експлуатації спортсменами.
Заявлені Україною амбіції на проведення зимової Олімпіади дають шанс на розбудову інфраструктури з інших видів спорту, не таких популярних, як хокей чи фігурне катання. І якщо ми пройдемо шлях до подачі заявки на прийом Ігор й навіть її не отримаємо, зусилля будуть недаремними. Адже актуалізуємо в суспільстві проблему культури зимових видів спорту.
Вона починається ще з дитячого садочку та школи. Зараз там не приділяють заняттям зимовим спортом достатньої уваги. Так, він потребує додаткового якісного інвентарю, але й ефект від нього колосальний. Це рухова активність на свіжому повітрі, зміцнення організму, постійна комунікація дітей між собою. Санки, лижі, сноуборд – все це перетворює уроки фізкультури на цікаву та захоплюючу гру. Якщо ми налагодимо шкільний зимовий спорт, то з часом буде більше бажаючих займатися ним професійно. В результаті попит на інфраструктуру збільшиться й центральна та місцева влади, бізнес та меценати будуть виконувати запит суспільства.
Але навіть сьогодні в України є потенціал для успіху на зимових Олімпіадах. Нагадаю, що саме на таких Іграх в Ліллехаммері українські спортсмени вперше виступили окремою командою. І тоді їхній виступ був по-справжньому сенсаційним. Золото завоювала фігуристка Оксана Баюл, а бронзу - біатлоністка Валентина Цербе-Несіна. Завдяки їм про Україну заговорили, як про потенційно сильну спортивну державу. Загалом же на зимових Іграх українці за роки незалежності здобули 8 медалей, з них три золоті. Востаннє золото подарував нам фристайлист Олександр Абраменко в Пхьончхані. І зробив він це не завдяки, а всупереч спортивній політиці влади.
На засіданні парламентського Комітету з питань молоді і спорту профільний міністр Вадим Гутцайт проінформував, що потенційно в Пекінській Олімпіаді візьмуть участь 44 спортсмени в 12-ти видах спорту і вже здобуто 33 ліцензії. Ми точно будемо змагатися в біатлоні, лижних гонках, фігурному катанні, шорт-реку, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фристайлі.
Для порівняння в Пхьончхані виступали 33 українських спортсмени в 9-ти видах спорту. Тоді це була найменша збірна за всі роки незалежності. Сподіваюсь, в Пекіні українців буде більше.
А ще НОК та Мінмолодьспорту мають врахувати помилки недавнього минулого. Адже на Іграх в Токіо склад делегації сформували так, що деякі тренери не змогли туди потрапити. В результаті спортсмени залишилися без підтримки наставників. А в цей час вирішувалося їхнє спортивне майбутнє! Таке не повинно знову повторитися!
Наразі експерти не надто оптимістичні щодо можливих успіхів українців в Пекіні. За прогнозом компанії Gracenote, наша збірна не завоює жодної нагороди. Але й шановані експерти часто помиляються. Я вірю, що наші спортсмени повернуться з медалями. Але щоб такі перемоги були не спонтанними, а закономірними, державі треба одночасно рухатися в трьох напрямках: виділяти достатньо коштів на олімпійську підготовку, будувати зимову спортивну інфраструктуру та привчати дітей до зимового спорту і робити його популярним.
- Податкова біполярність АБО коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 18.12.2024 14:22
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1234
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1151
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 558
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 224
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 151
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9921
-
У Житомирській області збанкрутував порцеляновий завод з 200-річною історією
Бізнес 9630
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 7766
-
Попит на природний газ для експорту ЗПГ із США вперше за вісім років зменшився: причини
Бізнес 6353
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5164