Марш захисників Києва
Спільні проблеми об'єднали киян
Нарешті насталапо-справжньому весняна погода. Чому б не прогулятися під квітневим сонечком? Сьогоднідля багатьох киян випала можливість не просто пройтися весняними київськимивулицями, а й проявити свою громадянську позицію.
О12-й годині біля Золотих Воріт зібралися представники низки громадськихорганізацій і просто мешканці Києва, щоб взяти участь у марші на захистсоціального та культурного простору міста.
Організаторамиакції виступили ГІ «Збережи старий Київ», Громадянська служба «Свідомо»,ГО «Кияни, об’єднуймось!», Національний екологічний центр України, Асоціаціявелосипедистів Києва, Рух добровольців «Простір свободи», Всеукраїнська профспілка«Народна солідарність», ГО «Люстрація», ГІ «Об’єктивна реальність». Середучасників – також активісти ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», ГО«Блок соціального партнерства Порядок і Достаток», Громадянської кампанії«Форум порятунку Києва, ГО «Я – киянин».
Учасники маршувисунули вимоги, пов’язані з проблемами столиці останніх років. А їх за рокиправління команди Черновецького накопичилося чимало. Чи не найголовніша з них – незаконна забудова зелених зон таісторичного центру столиці. Організатори заходу вимагають припинити незаконнівирубки зелених зон, негайно відновлювати зелені насадження, котрі булонеправомірно знищено, змінити законодавство, посиливши санкції щодо замовниківнезаконних вирубок. Також вимагається ввести мораторій на нове будівництво вісторичному центрі, законодавчо обмежити існуючі забудови у центрі повисотності до
Хаотичнузабудову Києва має припинити прийняття закону, котрий зупинить дію лобістськогозакону «Про регулювання містобудівної діяльності». Причому в розробці новогозакону повинна взяти безпосередню участь громадськість.
Щобзберегти культурну спадщину, необхідно оприлюднити в наявному стані длявільного доступу всіх громадян України Державний реєстр нерухомих пам'ятокУкраїни і надалі негайно публікувати будь-які зміни до нього, а також ввести мораторійна виселення чи приватизацію музеїв, книжкових магазинів та бібліотек, переглянутирішення про відчуження таких об’єктів за останні 5 років і надати гіднеприміщення Музею історії Києва.
Щобнаше місто стало чистішим, треба забезпечити всі громадські місця достатньоюкількістю сміттєвих урн і баків для роздільного збору сміття, у тому числі взонах пересування пішоходів (встановити у місті урни через кожні 60–100 метрів,а також біля кожної лавки та забезпечити своєчасне прибирання сміття з них) тапризначити штраф за розкидання сміття.
Покращитьекологічну і транспортну ситуацію в столиці та зменшить транспортні проблеми створеннявелосипедної інфраструктури європейського рівня як необхідної складовоїпідготовки до Європейської футбольної першості.
Неоминули увагою й житлово-комунальні проблеми киян. Учасники акції закликають припинитинеобґрунтовані підвищення цін на опалення і транспорт, непрозору приватизаціюта розбазарювання міського бюджету, зокрема на потреби окремих релігійнихорганізацій і покарати чиновників, винних у вказаних злочинах.
Підтримуючивказані вимоги декілька організацій-учасників маршу додали до них свої. Так,ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», ГО «Блок соціальногопартнерства Порядок і Достаток», Громадянської кампанії «Форум порятунку Києва,ГО «Кияни, об’єднуймось!», ГО «Я – киянин» вважають, що треба боротися не з наслідкамидіятьності злочинної київської влади, а з причиною вказаних проблем. Шляхрозв’язання ситуації вони вбачають у негайному припиненні повноважень Київськоїміської ради і Київського міського голови Леоніда Черновецького та призначеннідострокових виборів. Тим паче, що підготовчі заходи для проведення референдумувже здійснюються.
Маршзахисників Києва ще раз довів готовність різнорідних за напрямками діяльностіорганізації та мешканців різних куточків столиці об’єднатися заради спільноїборотьби за достойне майбутнє свого міста, за те щоб кожен з нас міг милуватисякрасою його парків та культурних пам’яток і пишатися тим, що живе у ньому.
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 325
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 201
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 151
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 111
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
24121
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10815
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7039
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 6518
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648