Відтепер українці можуть оцінювати підзвітність місцевої влади: як саме?
Transparency International Ukraine презентувала новий цифровий інструмент для комунікації міських рад, громад і громадських організацій 50 міст України
Ми відповідальні за якість та комфорт життя у своєму місті не менше, ніж представники влади, обрані нами. Тому кожен повинен розібратися, що таке прозорість, підзвітність та ефективність роботи місцевої влади, і … пильнувати їх. На практиці це означає приділяти увагу до того, аби обіцяне на словах відповідало реалізованому.
І якщо відвідувати засідання місцевої ради можуть собі дозволити далеко не всі, то онлайн відкриває набагато більше можливостей участі. Особливо в умовах карантинних обмежень. Ми контактуємо з владою у тих чи інших питаннях: підтримка петицій чи проєктів бюджету участі, участь у тендерних закупівлях міської ради тощо. Цей досвід і є основою довіри до місцевої влади, а ще — причиною відвідати платформу прозорості та підзвітності місцевої влади.
Це новий цифровий інструмент для комунікації міських рад, громад і громадських організацій, який створила Transparency International Ukraine в межах програми Transparent Cities. На онлайн-платформі жителі 100 найбільших міст України можуть відстежувати позиції свого міста у Рейтингу прозорості, а згодом і Рейтингу підзвітності 50 міст України. Уже доступні картки міст, функціонал для порівняння позицій міст (наприклад, якщо житель Львова хоче побачити, який стан справ у місті, схожому за масштабами, — Дніпрі, як варіант).
![Відтепер українці можуть оцінювати підзвітність місцевої влади: як саме?](/public/images/users/c73f632fbb0d580a6446632a1674b648/2020/12/22/20201222144153-3882.png)
Крім того, онлайн-платформа дозволяє зробити перший крок на шляху до статусу відповідального жителя громади: виявити наявні проблеми та просигналізувати про них владі міста максимально конструктивно та лаконічно. Для цього на онлайн-платформі передбачені два формати комунікації за участю мешканців міст і представників органів місцевого самоврядування. Користувач лишає відгук чи оцінку, а міська рада може на нього відреагувати. Для цього передбачені загальні та деталізовані відгуки.
Загальні відгуки: надають можливість залишити «швидкий» коментар, що стосується однієї або усіх сфер діяльності органів місцевого самоврядування. Може стосуватися особистого досвіду взаємодії з владою онлайн чи офлайн і не потребує підтверджувальних матеріалів.
У яких випадках це корисно? Наприклад, у вашому місті все ще немає онлайн-черги для запису дитини у дитячий садочок, ви хочете запропонувати новий підхід до роботи міської ради з проєктами бюджету участі, ви отримали соціальну послугу без проблем і хочете поділитись досвідом, міська рада якісно реагує на повідомлення щодо закупівель у сервісі Dozorro і ви хочете такого ж рівня підзвітності та діалогу і в інших сферах діяльності місцевої влади.
Cфери, які можна коментувати: освіта, землекористування та будівельна політика, закупівлі, бюджетний процес, доступ та участь, інформація про роботу органу місцевого самоврядування, інвестиції та економічний розвиток, житлова політика, фінансова та матеріальна допомога, гранти, соціальні послуги, кадрові питання, антикорупційна політика та професійна етика, комунальне майно, комунальні підприємства.
![Відтепер українці можуть оцінювати підзвітність місцевої влади: як саме?](/public/images/users/c73f632fbb0d580a6446632a1674b648/2020/12/22/20201222141346-8918.png)
Деталізовані відгуки: для «професійних» жителів міст, активістів і громадських організацій є деталізовані відгуки. Ними, ймовірно, скористаються ті, хто має досвід у певних питаннях, які потребують участі в управлінських процесах. Це, зокрема, представники громадських організацій, які спеціалізуються на підзвітності та конкретних сферах. Останні можуть ще й стати сертифікованими користувачами платформи й, окрім іншого, ще й перевіряти відгуки щодо підзвітності у своїй громаді.
Платформа пропонує за допомогою деталізованих відгуків не просто залишити коментар про підзвітність влади у сфері, а ще й оцінити її за чіткою шкалою, доповнивши його підтверджувальними матеріалами. Пізніше ці відгуки впливатимуть на позиції міст у Рейтингу підзвітності 50 міст України.
У яких випадках це корисно? Наприклад, ви не отримуєте реакції на звернення щодо закупівель, не маєте достатньо інформації про стан реалізації проєктів бюджету участі чи петицій. Або ж навпаки — хочете оцінити прогрес міської ради у конкретних сферах, бо вони швидко та системно реформуються, а ви розраховуєте на ті ж темпи та результати в інших сферах.
![Відтепер українці можуть оцінювати підзвітність місцевої влади: як саме?](/public/images/users/c73f632fbb0d580a6446632a1674b648/2020/12/22/20201222145049-5707.png)
Використовуючи ці прості формати комунікації на платформі прозорості та підзвітності місцевої влади кожен українець може на практиці вплинути на підзвітність місцевої влади та чітко прокомунікувати запит на зміни.
Міським радам, які хочуть співпрацювати з громадою, онлайн-платформа дозволяє обробляти всі запитання та пропозиції за єдиним посиланням в особистому кабінеті, а завдяки вчасній та системній публічній реакції на відгуки просигналізувати про готовність мінімізувати простір для корупції, а ще — потрапити на вершину Рейтингу підзвітності.
Команда програми укладе перший Рейтинг підзвітності. Співавторами Рейтингу стануть жителі 50 міст України, що надихає! Приєднуйтесь, аби змінювати міста.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422