ТікТок, скотиняки!
Олег Ляшко завів собі ТікТок. Не те, щоб це прям майбутнє, якого ми всі так довго чекали. Але в цій історії заховано набагато більше, ніж здається на перший погляд.
Він стоїть у лісі, на ньому курточка донецького "Шахтаря", а на його обличчі – фірмова лагідна посмішка. "Не ждали скотиняки? А я тут!" - це перше відео Олега Ляшка на платформі ТіТок. От він уже смішним голосом говорить з ведучими на ТБ, от він спить в автобусі, от випиває келих червоного вина на День незалежності Грузії. Підсумок кількох днів, які лідер Радикальної партії провів у цій соціальній мережі, – він "заходить". Користувачі ставлять Олегу Ляшку лайки і досить охоче коментують його відео.
Звичайно ж про це одразу написали в новинах. І тільки заради цього Олегу Ляшку було варто йти в мережу коротких відео. Тим більше, ТікТок дуже органічно підкреслює позиціонування політика: простий, з народу, любить співати і жартувати.
ТікТок і тіктокери
Якщо ви десь на вулиці побачили школяра, який дурнувато кривляється на камеру, то з великою вірогідністю – це ТікТок. Діти справді становлять відчутну частку аудиторії. Але розглядати цей мобільний додаток виключно як дитячу розвагу – величезна помилка.
ТікТок постійно в новинах. Він встановлює нові і нові рекорди. Місячна аудиторія додатку – 800 мільйонів користувачів по всьому світу. Більше мають тільки Фейсбук, Ютьюб та Інстаграм. Україна теж не стоїть осторонь глобальних трендів. За даними SimilarWeb, ТікТок – це зараз найпопулярніший додаток в Україні серед власників Айфонів і номер три для власників телефонів на Андроіді.
Відео як спосіб мислення
Чи справді політикам потрібно йти в ТікТок? Ми в агентстві RMA на подібні запитання клієнтів завжди відповідаємо: ви обов’язково маєте бути там, де є ваша аудиторія. Останнє соціологічне опитування Рейтинг груп засвідчило – Радикальну партію трошки більше підтримують у двох вікових категоріях: пенсіонери і молодь.
Як достукатися до сердець пенсіонерів, українські політики знають чи не найкраще у світі. З молоддю складніше. Хіба що Володимир Зеленський на останніх виборах показав, як треба рухатися в цьому напрямку. Це велика аудиторія. Бо щороку в Україні 350-400 тисяч юнаків і дівчат отримують право голосу – їм виповнюється 18.
Ядро ТікТоку – це, як його називають, поколіня Z. Тобто, люди віком 16-24 роки. Вони зовсім інакше бачать і сприймають світ. І це дуже добре помітно якраз на прикладі відео. Є два принципово різних підходи до його виготовлення. Перший – коли автор знімає відео, а потім думає, яку ж музику під нього підкласти, які спецефекти і фільтри вибрати, і що взагалі з відзнятим можна зробити. У другому випадку ідея виникає вже як цілісний відеоролик. Різниця дуже помітна. Якщо ти мислиш як режисер, а ще краще як продюсер – ти гарантовано хайпонеш на ТікТоку. Таких якраз багато серед покоління Z.
Рецепти успіху
Піонером українського політичного ТікТоку є Віталій Кличко. Особливий респект столичному меру за відео, де він сам себе підстригає. Круто також вийшло провести імпровізоване тренування у власному кабінеті. Але київський мер виставляє не так багато відео. Алгоритми ТікТока аж просять, щоб користувачі завантажували побільше відео – тоді вони і "вистрілюватимуть" частіше.
Тож що саме можна українським політикам зробити на ТікТоці? Найновіший челендж – завернути нижню губу і замість неї трошки висунути язик, наче він і є губа. Ще можна поклацати пальцями, як легендарна Cindy (бажано ще іноді складати пальці пістолетом і так наче стріляєш). Досить популярна історія – швидко кривлятися, показуючи той чи інший емодзі власним обличчям. Далі кумедно дригати ногами свого песика під пісню Kulikitaka. Ще трохи потанцювати наче Dance Monkey. Розказати про "за і проти" у "Nope&Yup". А найбільшим політичним хітом, вочевидь, буде які всі навколо погані, а я такий на білому коні під запальне "I'm a b*tch and a boss, I'ma shine like gloss" від Doja Cat.
Єдина проблема – поки не дуже зрозуміло, як на ТікТоці передавати смисли. Хоча може це і є головний смисл для покоління Z?
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 563
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 170
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 156
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 125
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 11260
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9973
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 7519
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5438
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5300