Конституція на службі Мінських угод
Українська влада в черговий раз продемонстрував повну відсутність інстинкту самозбереження і не розуміння того, що Революція відбулась не через те, що в Президента було прізвище на літеру "Я", а через небажання колишніх еліт поважати свій народ та Закон.
Сьогодні Парламент проголосував за внесеннязмін до Регламенту Верховної Ради України щодопроцедури внесення змін до Конституції України. Одні політики заявили, що цеконституційний переворот у кращих традиціях Януковича, інші, - що цеудосконалення процедури.
Каменемспотикання стало внесення змін до ч.3 та ч.8 ст. 149 Регламенту. Цими змінамизокрема передбачається:
1)надати право новообраній Верховній Раді України «розглядати питання проприйняття законопроекту про внесення змін до Конституції України, якийвідповідно до статті 155 Конституції України був попередньо схваленийВерховною Радою 7-го скликання, але голосування щодо прийняття якого непроводилося;
2)надати право Верховній Раді можливість «якщо законопроект про внесення змін доКонституції України (на який є висновок Конституційного Суду України, що вінвідповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України) був попередньосхвалений Верховною Радою і не був розглянутий на наступній черговій сесіїпісля попереднього схвалення, то такий законопроект розглядається ВерховноюРадою на наступній за нею черговій сесії».
Відповіднодо статті 155 Конституції України «законопроект про внесення змін доКонституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III"Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін доКонституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційногоскладу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступнійчерговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш,як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України». Зі змісту наведеногоприпису Основного Закону випливає, щозаконопроект про внесення змін до Конституції України має розглядатись підчас роботи парламенту в рамках одного, а не двох скликань. Адже черговістьсесій встановлюється для парламенту кожного скликання окремо.
КонституційнийСуд України у своєму Рішенні від 17 жовтня 2002 р. (справа №1-6/2002) зазначив,що «Питання про внесення змін до Конституції України має бути розглянуте івирішене на двох чергових сесіях Верховної Ради України послідовно (стаття 155Конституції України)» (п. 3 мотивувальної частини Рішення).
Відповідно до положення проекту Закону про внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради Українипропонують грубо порушити Конституцію України на користь мінливій політичнійситуації.
Звичайно, головноюпричиною цього законопроекту є неспроможність Банкової переконати 300 депутатівпроголосувати за зміни до Конституції України в частині децентралізації, і відповідно- пояснити західним партнерам, чомуУкраїна не може виконати ті зобов’язання, які вона взяла на себе підписавшиМінськ-2.
Колись славнозвісний Віктор Янукович теж змінював Конституцію на власнийсмак в угоду власних амбіцій та ситуації. Як пам’ятаємо, свій шлях в українськійполітиці він закінчив не дуже весело. Ну що ж, подивимось, як закінчить вже цяпиката еліта?
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда вчора о 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко вчора о 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов вчора о 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак вчора о 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін вчора о 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 18483
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 11276
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 3902
-
"Колективний бойко" знає, за що зараз бореться
Думка 3677
-
Фонд держмайна визначився з датою приватизації заводу Мотордеталь-Конотоп
Бізнес 3475