Алгоритм реєстрації касового апарату (РРО) в органах фіскальної служби
Реєстрація, облік в ДФС та введення в експлуатацію реєстратора розрахункових операцій (РРО).
Наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016р. № 547 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2016 р. за №918/29048) затверджено Порядок реєстрації та застосування реєстраторіврозрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операційза товари (послуги) – надалі – «Порядок».
Відповідно до п. 2 розділу 2 «Реєстрація тавведення в експлуатацію РРО» Порядку, реєстраціїв контролюючому органі підлягають РРО, модифікації яких включені до Державногореєстру РРО, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації наРРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації,установлених Державним реєстром РРО.
Окремо необхідно вказати, що наказом ДФС від16.06.2016 № 535 затверджено нову редакцію Державного реєстру реєстраторіврозрахункових операцій, які дозволені до використання суб’єктами господарюванняусіх форм власності (див. http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).
ВАЖЛИВО: Реєстрація РРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцемобліку суб'єкта господарювання як платника податків(п. 3 Розділу 2 Порядку).
Перелік необхідних документів для реєстрації РРО:
- заява про реєстрацію РРО за формою№ 1-РРО (див. заяву за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/46/f458382n239.doc) (далі - реєстраційна заява);
- копія документу, що підтверджуєфакт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, щопідтверджує право власності або користування РРО;
- копія документу на право власностіабо іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де будевикористовуватися РРО;
- копія паспорту (формуляра) РРО такопію паспорта модема (у разі застосування зовнішнього модема);
- копія договору суб'єктагосподарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.
ВАЖЛИВО: Уповноважена особа суб’єкта господарювання може зареєструвати РРО занаявності документа, що посвідчує таку особу, та належним чином оформленоїдовіреності на проведення реєстрації РРО.
Треба відмітити, що реєстраційна заява має бути підписана ОСОБИСТО керівником суб'єкта господарювання абофізичною особою - підприємцем із зазначенням дати подання. (усі розділи реєстраційної заяви підлягаютьобов'язковому заповненню).
Копії документів, що долучаються до Заявизасвідчуються підписом керівника суб'єкта господарювання або особистим підписомфізичної особи – підприємця (оригінали пред'являютьсяна огляд контролюючому органу).
ВАЖЛИВО: Оригінали документів, крім реєстраційної заяви, повертаються суб'єктугосподарювання, а копії залишаються в контролюючому органі.
У реєстраційній заяві необхідно обрати спосіботримання реєстраційного посвідчення: поштою або безпосередньо в контролюючомуоргані.
Відповідно до п. 10 розділу 2 Порядку післяотримання заяви та додатків до неї посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з днянадходження документів приймає рішення про можливість реєстрації РРО,формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДФС та видаєсуб'єкту господарювання довідку про резервування фіскального номера РРО заформою № 2-РРО (див. за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/46/f458382n240.doc).
Довідкапро резервування фіскального номерадійсна протягом п'яти робочих днів здати її видачі або надсилання на адресу електронної пошти суб'єктагосподарювання.
Для завершення процедури реєстрації РРОсуб'єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервуванняфіскального номера надає до контролюючого органу копію довідки проопломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО, який можна отримати увідповідному сервісному центрі.
ВАЖЛИВО: У разі ненадання або несвоєчасного надання зазначених документівдовідка про резервування фіскального номера вважається недійсною, фіскальнийномер скасовується датою резервування.
Після отримання органом ДФС документів проопломбування та Акту введення в експлуатацію РРО посадова особа контролюючогооргану не пізніше наступного робочогодня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційноїсистеми ДФС та надає суб'єкту господарювання РЕЄЄСТРАЦІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ РРО заформою № 3-РРО (див. http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/46/f458382n241.doc) (далі - реєстраційне посвідчення), що засвідчує реєстрацію РРО вконтролюючому органі.
До реєстраційного посвідчення вносяться записищодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а такожнайменування контролюючого органу за адресою такої господарської одиниці тадати початку обліку РРО у цьому органі (п. 15, розділу 2, Порядку).
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності Валерій Карпунцов вчора о 21:42
- Як оформити спадщину на будинок: відповіді на питання Павло Васильєв вчора о 19:44
- Реклама на межі: як ШІ перевертає бізнес-моделі агентств Христина Кухарук вчора о 19:19
- Обшук без ухвали суду: що робити до прибуття адвоката – покрокова інструкція Денис Терещенко вчора о 15:24
- Судове стягнення шкоди за договором поставки: дефект акумулятора спричинив пожежу Артур Кір’яков вчора о 13:36
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати Павло Кожухар вчора о 12:28
- ВП ВС: продовження позовної давності й нюанси зменшення процентів річних Андрій Хомич вчора о 11:18
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю Володимир Гончаров 17.07.2025 14:10
- Юридичні гарантії та захист інформації в ЕДО Олександр Вернигора 17.07.2025 12:00
- Донорство без пільг: Україна переходить на європейську модель з 2025 року Валентин Митлошук 17.07.2025 11:24
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон Юрій Григоренко 17.07.2025 10:51
- Встановлення судом фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками Леся Дубчак 16.07.2025 18:44
- Смакуй українське: перспективи українського продуктового експорту в Німеччині Наталія Церковникова 16.07.2025 15:51
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 15.07.2025 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 15.07.2025 14:00
- Свириденко – шанс Порошенка, Тимошенко і Разумкова створити уряд єдності 521
- Перший крок до рівності: суд визнав одностатеве партнерство як фактичну сім’ю 236
- В Україні заборонили ототожнювати адвоката з клієнтом: ухвалено закон 169
- Як бренди можуть посилювати культуру відповідального споживання, а не лише продавати 154
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу 123
-
"Повністю знецінений актив": девелопер UDP про майбутнє заводу "Більшовик"
Бізнес 10449
-
У Києві відсторонили від посади голову Департаменту транспортної інфраструктури
Бізнес 9864
-
НБУ закрив одну з найстаріших страхових компаній України
Фінанси 5685
-
КНДР заборонила росіянам відвідувати відкритий для них курорт після візиту Лаврова
Бізнес 5112
-
Допомогли конкуренти та партнери: як після обстрілу відновлюється компанія Gemini
Бізнес 5074