Сусід палить листя: що робити?
Весною українці масово палять траву, восени – листя, і протягом року – сміття. Що з цим робити і як захистити свою родину?
Через сморід від паленого листя та сміття неможливо спати, закриваємо вікна – але на ранок навіть дитячі ліжечка все одно просякають важким запахом. Весною українці масово палять траву, восени – листя, і протягом року – сміття. Думаю, причина – у невігластві, нерозумінні реальних наслідків своїх дій.
Чому палити сміття та листя – небезпечно
До складу диму від спаленого листя входить: пил, оксиди азоту (NO), важкі метали, канцерогенні сполуки бенз(а)піренів та чадний газ (СО).
1 тонна тліючого листя прирівнюється до 30 кг чадного газу. Рівень чадного газу біля тліючої купи листя так само високий, як і на міській вулиці з інтенсивним рухом. Моноокисел вуглецю (він же – чадний газ) – дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.
У спаленому смітті на додачу обов’язково знайдуться штучні сполуки, що при горінні виділяють смоги формальдегідів, акролеїн, ціаніди, діїзоціанати та інших мутантів Періодичної системи хімічних елементів.
Нагадаю, що серцево-судинні захворювання є найбільш частою причиною смерті у світі, і за найскромнішими оцінками Світової організації здоров’я – близько 7 мільйонів смертей у світі щороку спричинені забрудненням повітря.
Брати наші менші
Днями в Києві та інших містах відбувся Марш за права тварин – мова йшла за заборону використання тварин у цирках і дельфінаріях, використання живих тварин для тестування косметик, роботи притравочних станцій та хутрових ферм. Однак, коли мова йде про спалювання сміття чи листя – люди теж шкодять і рослинам, і тваринам. Особливо небезпечні в цьому сенсі весняні спалювання минулорічної трави – там гинуть зайченята, їжачки та миші, пташки та павуки.
Як боротися із відкритим спалюванням?
Почніть із переконання. Як переконати сусіда?
1. Поділіться з ним інформацією про те, чому спалювання листя та сміття шкодить людині та довкіллю.
2. Процитуйте закон – ст.50 Конституції, ст. 16 Закону “Про охорону атмосферного повітря”, Закон “Про благоустрій у населених пунктах”.
3. Якщо переконання не працює – викликайте поліцію – 102. Адже за спалення листя, трави та побутового сміття передбачений штраф.
Список законів, на які можна посилатися – невичерпний, але важливо те, що підставою для виклику поліції є ст. 255 Адміністративного кодексу, що зобов’язує поліцію виїхати на місце злочину (спалювання листя) та скласти протокол.
Скепсис, що поліція не реагує, тому що і на важчі правопорушення не зовсім не реагує, недоречний, якщо Ви хочете жити у правовій державі. Ані Президента, ані Уряд, ані Верховна Рада не вирішать цю проблему, поки Ви не звернетеся до правоохоронних органів. Тому звикайте і не лінуйтеся.
Як захистити себе?
Я розумію тих, хто не готовий йти сваритися з сусідами чи випадковими незнайомцями, які палять листя / траву чи сміття у них під вікнами. Але у такому випадку слід замислитися про те, яким чином себе захистити від шкоди.
1. Закривайте вікна – а біля щілин можна покласти вологу ганчірку, яка допоможе вловлювати важчі дрібні елементи.
2. Купіть очищувач повітря – поки що дивина для України – звичайна річ для жителя Пекіну, де просто дихати на вулиці дорівнює палінню 40 цигарок на день. Оригінальні очищувачі повітря досить дорогі, але є і дешевші опції – в обох варіантах – суть у фільтрах, які потрібно регулярно очищувати.
3. Заведіть більше домашніх рослин – надавайте перевагу видам, що виділяють велику кількість кисню, але якщо ви не майстер доглядати за домашнім садом – купуйте найменш вибагливі ампельні рослини (декоративні рослини із звисаючими пагонами або виткими стеблами і гарним листям).
Вірю, що з часом все населення країни чудово розумітиме, що палити сміття, траву чи листя так само – погано, нечемно та небезпечно. Але часу у нас обмаль – і захищати свою країну та родину треба вже зараз. Не зволікаймо!
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 74
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 72
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 67
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2755
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2374
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 2008
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1920
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1706