Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
29.06.2020 12:55

Чи захищені законом права медичних працівників?

Юрист, адвокат, управляющий партнер Юридической компании "Grishakov Law Company"

Мені часто ставлять запитання про те, як у нашій країні медичний працівник може відстояти свої права, коли йому не надані відповідні умови праці, коли немає надійного захисту від вірусу?

Ст. 153 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ) встановлює, що на всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці, забезпечення яких покладається на власника або уповноважений ним орган.

Що може вдіяти працівник у разі порушення цього права (наприклад, відсутності засобів індивідуального захисту) ?

Про небезпечні і шкідливі умови праці потрібно повідомляти роботодавця письмово, звертатись зі скаргою, у т.ч. до працівника відповідального за охорону праці або до СОП, якщо створена на підприємстві. Якщо ситуація не буде виправлена, в подальшому вказане може стати підставою для звернення з відповідною скаргою до органів Держпраці.

Варто пам’ятати, що роботодавець не вправі вимагати від працівника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці. Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища (ст. 153 КЗпПУ).

Також медичний працівник може розірвати трудовий договір, якщо роботодавець порушує законодавство про працю, колективний або трудовий договір (ст. 39 КЗпПУ).

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net