Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
21.07.2023 09:52

Воднева реформа як елемент енергетичної незалежності та безпеки України

Засновник, Старший партнер, Керівник судової практики АО "Овчаров та Партнери"

Постійні геополітичні зміни та зовнішні загрози вимагають від України забезпечити стабільність та стійкість власної енергетичної системи, як частини національної безпеки

Енергетична безпека є однією з найважливіших складових національної безпеки України. У зв'язку з постійними геополітичними змінами та зовнішніми загрозами, спровокованими у т.ч. збройною агресією Росії проти України, забезпечення стабільності та стійкості енергетичної системи стає пріоритетним завданням для нашої країни. У вирішенні цього завдання воднева реформа може вплинути на забезпечення енергетичної безпеки України.

Перш ніж говорити про роль водневої реформи в енергетичній безпеці України, варто визначити, що розуміється під поняттям “енергетична безпека”. Енергетична безпека означає забезпечення надійного, доступного та стійкого постачання енергії для задоволення потреб економіки та населення, а також захист вітчизняних інтересів у галузі енергетики у контексті глобальних енергетичних викликів.

Енергетична безпека є елементом національної безпеки України. Залежність від імпорту викопного палива створює загрозу для національної безпеки України, оскільки до великої війни Росія була його основним постачальником.

Водень, як енергетичний ресурс, має безліч переваг та потенціал для енергетичного сектору. Він може бути використаний у різних сферах економіки, включаючи транспорт, промисловість, теплопостачання та генерування електроенергії.

Розбудова водневої інфраструктури та технологічний розвиток є необхідними компонентами для успішної реалізації водневої реформи. Водень потребує спеціальних устаткувань та систем для його виробництва, транспортування та використання та, відповідно, застосування владою нових підходів на шляху до водневої енергетики.

Серед факторів, що впливають на впровадження водневої реформи в Україні сьогодні, відносяться військова агресія Росії проти України з усіма наслідками, починаючи від окупованих територій та закінчуючи зруйнованою енергетичною інфраструктурою, високі витрати на створення нової інфраструктури та технологічний розвиток, а також нестабільність на ринку енергетичних ресурсів.

Уряд та обраний курс державної політики на реалізацію водневої реформи мають важливу роль у розвитку водневої енергетики, забезпечуючи необхідні законодавчі та фінансові інструменти для стимулювання цього напрямку.

Енергетична безпека є наріжним каменем національної безпеки України. Забезпечення сталого та стійкого постачання енергії є важливою метою для нашої країни. Воднева реформа може відіграти важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки, зокрема шляхом розвитку водневої енергетики. Завдяки своїм перевагам та потенціалу, водень може стати важливим компонентом енергетичного міксу України в майбутньому.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи