Огляд макроекономічної ситуації в США, чого очікувати інвесторам від ринку акцй?
На фондовому ринку США назріває переламний момент, фундаментальні макро дані показують погіршення економіки...
На фондовому ринку США назріває переламний момент, фундаментальні макро дані показують погіршення економіки, а ринок акцій при цьому живе очікуваннями зниження відсоткової ставки ФРС. Про що нам каже аналітика економічних індикаторів США та що відбувається насправді?
1. Окремий показник: Median Sales Price of Houses Sold for the United States (MSPUS)
Percent Change from Year Ago (Frequency: Semiannual)
Посилання на графік: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=1omN0
Висновок (як це розуміти): Даний показник відображає зміни цін на приватні будинки по відношенню до попереднього року. Тобто фактично згідно з графіком ми бачимо, що ціни на приватні будинки в США падають ТРИ квартали поспіль! А коли ціни падають?, вірно, коли попит знижується, а це означає, що приватний будинок (американську мрію) ніхто не хоче купувати, не вже так все погано в економіці США?… Дивимось далі…
2. Окремий показник: New Privately-Owned Housing Units Under Construction: Total Units (UNDCONTSA)
Thousands of Units, Seasonally Adjusted (Frequency: Quarterly)
Посилання на графік: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=1omO6
Висновок (як це розуміти): Даний показник відображає поточну кількість НОВИХ приватних будинків, які будуються (в процесі будівництва) в США. Як ми бачимо з серпня 2023 року кількість НОВИХ БУДИНКІВ стрімко знижується, а якщо подивитися на попередні періоди (фінансова криза або економічна рецесія в США) – то ми побачимо, що цей показник зі своїх пікових значень завжди падав довго (тренд завжди мав довготривалу дію та наслідки).
Тобто, будівельні компанії, які в основному починають будувати тоді, коли роботи ВЖЕ ПРОФІНАНСОВАНІ (як правило за рахунок іпотечних позик) – раптом почали мало будувати! Хтось підкаже, чому покупець (замовник) в США не такий вже впевнений? Чому середній клас в США не може собі дозволити НОВИЙ приватний будинок в кредит на 30 років під 6-7% на рік? (може він не хоче сплачувати 30 х 7% = 210 % зайвих на приватний будинок)…
3. Окремий показник: New Privately-Owned Housing Units Authorized in Permit-Issuing Places: Total Units (PERMIT)
Thousands of Units, Seasonally Adjusted Annual Rate (Frequency: Monthly)
Посилання на графік: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=1omOJ
Висновок (як це розуміти): Даний показник (найважливіший) – це дозволи на будівництво НОВИХ приватних будинків в США. Фактично даний показник є випереджаючим індикатором для попереднього показника (нові будинки в процесі будівництва). Ми бачимо потужний тренд на зниження з кінця першого кварталу 2022 року, невеличку зупинку (весь 2023 рік) – мабуть, були сподівання на зниження ставки ФРС у 2023 році, та подальше поступове щомісячне зниження. Як це розуміти?
На наш погляд ринок будівництва США залишається у підвищеному стані! Всім портфельним інвесторам та управляючим фондів, необхідно уважно слідкувати за даним показником, оскільки насправді він показує економічну впевненість будівельних компаній у майбутньому, яка завжди ґрунтується на попиті.
Тобто, якщо найближчі місяці будівельні компанії не побачать готовність СПОЖИВАЧІВ в США замовляти будівництво приватних будинків (звісно ж все в кредит під великі %), то даний показник буде знижуватись і надалі. А це вже відповідний сигнал для інвесторів… The market is slowing down... and this trend is likely to continue)))
Але все необхідно розглядати у разом з іншими макроекономічними показниками! Далі ми це й зробимо!
4. Порівняння трьох показників: Unemployment Rate (UNRATE), Real Gross Domestic Product (GDPC1), New Privately-Owned Housing Units Authorized in Permit-Issuing Places: Total Units (PERMIT)
Percent Change from Year Ago (Frequency: Quarterly)
Посилання на графік: https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=1omRn
Висновок (як це розуміти): Даний графік відображає динаміку (YoY - порівняно до попереднього року) трьох дуже важливих показників (НА КВАРТАЛЬНІЙ ОСНОВІ). ВВП у США публікується поквартально. Інші показники ми також відобразили на поквартальній основі для коректного порівняння, а саме: дані по безробіттю в США та дані за кількістю дозволів на будівництво НОВИХ приватних будинків в США (також відображені поквартально)!
Аналізуючи даний комбінований графік стає зрозуміло, що на економічні труднощі найперший починає реагувати рівень безробіття, як ми бачимо зараз він зростає з Q2 2022 – 7 кварталів ПОСПІЛЬ!!! Дозволи на будівництво НОВИХ приватних будинків в США знижувались з Q2 2022, вийшли в позитивну зону тільки в Q4 2023, та за результатами Q1 2024 – ЗНОВУ повернулись у негативну зону, тобто не зростають! ВВП - по факту це запізднюючий індикатор, він фактично відображає, як відпрацювала економіка, та в часи економічної рецесії він реагує або разом з показником кількості дозволів на будівництво НОВИХ приватних будинків в США, або із запізненням.
5. Що робити інвестору зі своїм інвестиційним портфелем?
Давайте разом подумаємо, навіщо ми все це робимо? Навіщо, або яка прогнозна цінність від цієї аналітики? Насправді коли ринок ВЖЕ відреагував, та ціни на активи ВЖЕ змінились, стає ВЖЕ занадто пізно!
Тому, важливо готувати сценарій захисту портфеля заздалегідь, переглядати фінансовий стан компаній, їх фінансове здоров’я, боргове навантаження, коефіцієнти покриття відсотків, Interest Coverage Ratio, Net Debt/EBITDA, Working Capital Ratio та багато інших.
Головне розуміти, що якщо економіка вже розігналась і тренд при цьому негативний (Bearish – so to speak), то варто переформатовувати свій інвестиційний портфель таким чином, щоб як найкраще пом’якшити ризик портфеля! Тобто провести більш прискіпливий фундаментальний аналіз активів портфелю та прийняти відповідне рішення по кожному активу окремо!
6. До чого тут ФРС?
А тепер про головне, які саме показники можуть нам додатково підказати, чого очікувати від ринку акцій США, та як буде себе поводити економіка США у майбутньому? Все що зараз відбувається, насправді керований процес, і саме ФРС через управління відсотковою ставкою (US Fed Funds Interest Rate) керує інфляцією та дефляцією в США. Але, ключ від можливих рішень ФРС може містити аналітика інфляційних процесів в США та Єврозоні, оскільки ці дві економічні зони дуже сильно пов’язані між собою.
7. Давайте подивимось на інфляцію в Єврозоні!
Euro Area Inflation Rate: https://tradingeconomics.com/euro-area/inflation-cpi
Дивимось уважно, сподіваємось коментарі зайві… Інфляція в Єврозоні зростає, мабуть, у цього процесу є свої фундаментальні чинники! Якщо, хтось вже забув, то нагадаємо про проблеми із логістичними ланцюжками, які фактично призвели до здорожчання вартості транспортування товарів морськими шляхами. Писали про це тут: https://www.facebook.com/share/p/trXQHJeAgw2VR6p8/
8. Давайте подивимось на інфляцію в США
United States Inflation Rate: https://tradingeconomics.com/united-states/inflation-cpi
Якось несхоже, що за останніх чотири місяці інфляція в США знизилась (січень 2024 = 3,1%, а квітень 2024 = 3.4%). Отже, якщо ФРС хоче побороти інфляцію в США, то треба залишати високі відсоткові ставки до тих пір, поки інфляція не буде впевнено знижуватись ДЕКІЛЬКА місяців поспіль!
United States Fed Funds Interest Rate: https://tradingeconomics.com/united-states/interest-rate
9. А тепер давайте про головне: Яке рішення прийняв ФРС?
На наш погляд, там нагорі (Hello to Uncle SAM!), вже все прорахували та готуються до найгіршого сценарію в економіці! З огляду на те що міністерство фінансів США активно проводить нові випуски US TREASURY BOND ISSUANCE (дивимось тут: https://en.macromicro.me/charts/4458/us-treasury-issuance-gross),
… складається таке враження, що ФРС та Мінфін США (U.S. Department of the Treasury) не надто сподіваються СТАБІЛЬНО отримувати фінансування від зростаючої економіки США та від податкових надходжень!
Для фінансування потреб бюджету потрібне що?, правильно, потрібне фінансування! А якщо Міфин США впевнений, що податкові надходження (від платників податків = компаній США) до бюджету у 2024-2025 роках будуть збережені на певному (ПРИЙНЯТНОМУ) рівні, то навіщо тоді залучати таке велике боргове фінансування?
Висновки робіть самі, на наш погляд, не треба чекати швидкого зниження інфляції, та зростання економіки США у 2024 та 2025 році… Також подумайте про вплив економіки США на інші економіки та економічні зони!
Як це вплине на портфельних інвесторів, які інвестують в американський фондовий ринок?, напевно негативно, оскільки ринок ще навіть не усвідомив весь масштаб впливу на ринок акцій!!!
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23693
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21304
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 10329
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9187
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7734