Беззахисність русскоязичних перед Кремлем
Ворог зупинений на фронтах Донбасу. Але російська імперська машина зберігає вплив на п‘яту колону. Серед них одиниці – свідомі агенти Москви. Більшість самим небажанням змінюватись грає на руку Путіну.
Ворог зупинений на фронтах Донбасу. Але російська імперська машина зберігаєвплив на п‘яту колону. Середних одиниці – свідомі агенти Москви. Більшість самим небажанням змінюватисьграє на руку Путіну.
Мова йде про російськомовних громадян нашої держави. Частина з них –російськомовні українці. Частина – нащадки вселених окупантів та карателів. Абільшість хоче зберегти звиклу систему, домінувати у суспільстві. Цедемонструють сучасні популярні серіали, де україномовних виставляють тупимиселюками на фоні інтелігентів – знавців культури Пушкіна та Булгакова. Спробинаставити їх сприймають у штики, з шизофренічним роздвоєнням реальності – з одногобоку, немає різниці, якою мовою розмовляти, а з іншого, Путін напав на Українучерез спробу скасувати ганебний “закон” Ківалова-Колєсніченка. В дію йде все –сфальшована статистика участі російськомовних в АТО, діяльність окремихрозпіарених волонтерів, будь-яка конструктивна ініціатива, що уникає виконанняКонституції та зневажає державну мову. Позиція окремих міністрів – лише вишенькана торті потужного впливу російськомовних.
З іншого боку попри всі демократичні мантри, русскій мір не дрімає. СловаПутіна про кордони Росії, що співпадають з кордонами російської мови такультури – не пусті гасла. Спільність ментального простору дозволяє проводитияк тривалі процеси впливу на свідомість, так і точкові операції. Однією з них став так званий “пісенний флешмоб”.
Головний месидж організаторів – росіяни люблять непутящих братів, і хочутьмиритись (про що постійно кричать і очіліьники терористичних організацій наДонбасі – звісно, на своїх умовах). В кількох російських містах пройшли нібитоспонтанні флешмоби зі співом українських народних пісень – у відповідь десятокразів у обласних центрах півдня і сходу України пролунали російські. Причомувсі – з радянських фільмів, з чітким комуністичним меседжем. (наприклад вХаркові – “Вєсна наЗарерєчной уліце”, депрославляються радянська індустріалізація та її бараки). Це інтенція колишньоїУРСР, так би мовити русскій мір в лайт-формі.
Звісно, військові аналітики звернули увагу, попросили СБУ припинити цюдиверсійну опнрацію Путіна. Проте багато “патріотів” не розуміють – що в цьому поганого. Війна – це ж погано, а тут Путін хочемиритись. Ми співаємо одних пісень, читаємо одні книжки – давайте зновудружити!
Для таких горе-патріотів варто ще раз нагадати – проблема не в Путіні.Проблема в багатовіковій політиці Московської імперії, що прагне асимілюватидемографічний та інтелекутальний потенціал українців. Для цього требапереконати що немає жодної різниці між жителем Вінниці та Твері. Нищенняособливостей української культури, обмеження низькосортною шароварщиною, штучнеспотворення лінгвістичних норм правопису, тотальна русифікація – це інструментиєдіной страни – від Бреста до Камчатки. І справжній щит має грунтуватись на головному– ідентичності національній, що грунтрується на збереженні рідної мови,культури та історії. Бо якщо в цій країні не говоритимуть по-українськи – то хтоїї захищатиме, кому вона буде потрібна?
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3733
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 245
- НАБУ: невиправдані надії 218
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 48772
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 37785
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
17804
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 13960
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
12901