Світові інноваційні тренди у сфері туризму 2019-2020
Бути в курсі нових технологій – це важливо, як для виживання на конкурентному ринку, так і для процвітання компанії.
Сфера туризму й розваг є однією з найбільш прибуткових та постійно розвиваючихся в світі. Основна причина – всі полюбляють відпочивати та, як правило, вирушаючи у довгоочікувану відпустку беруть з собою «кругленьку» суму грошей, щоб залишити її тим підприємцям (у сфері туристичного бізнесу), які найбільш інноваційним способом зуміють зацікавити потенційних клієнтів.
На слові «підприємці» слід поставити особливий наголос. Адже це, як правило, люди, які створюють щось нове та інноваційне. Саме цим підприємці й відрізняються від бізнесменів (ділових людей, метою яких є ведення бізнес-діяльності, що не базується на інноваційному продукті).
Таким чином, щоб з'ясувати поточні й потенційні тренди на ринку туризму, нам, в першу чергу, необхідно проаналізувати які основні інновації (з точки зору технологій) використовуються для модернізації галузі й для залучення сучасних клієнтів.
Хто вони, сучасні клієнти туристичного бізнесу?
Основними клієнтами сфери послуг у всьому світі є два покоління людей: мілленіали (покоління Y - ті, хто народився в період з 1981 року й до 1996 року) та покоління Z (ті, хто народилися приблизно на початку-середини 1990-х років). Згідно з різними дослідженнями, на сьогоднішній день саме ці два покоління є найбільш активними туристами (платоспроможними любителями подорожей та відпочинку). Крім того, основним завданням бізнесу має бути створення такого продукту або послуг, який би повністю задовольнив потреби покупців, збільшив їх лояльність та купівельний досвід.
Що ж являється найбільш важливим для нового покоління мандрівників?
Слід зазначити, що найважливішим елементом успіху в процесі залучення останніх двох поколінь клієнтів є здатність туристичного бізнесу надати їм той сервіс, який би відповідав їх поточним вимогам. І якщо для мілленіалів переважно робиться наголос на впровадження технологій у сферу послуг (гаджети, інтернет, робототехніку), то покоління Z віддає перевагу тим компаніям, які надають найбільш інноваційний та привабливий для них досвід (нові знайомства, коворкінг, екстрим тощо).
Проаналізуймо основні технологічні тренди (з точки зору інновацій) в туристичному бізнесі.
Чат-роботи та роботи дозволяють нам використовувати інтелектуальний рівень програм й штучного інтелекту для економії часу, забезпечення персоналізації в процесі взаємовідносин з клієнтами та передбачення їхніх потреб. Світові лідери в сфері готельного бізнесу розробляють інновації з конкретними цілями й завданнями. Адже результат повинен бути один - всі витрати на оновлення бізнес-моделей та технологічного вдосконалення компаній зобов'язані окупити себе.
Чат-боти вже давно використовуються лідерами трендів в сфері авіаперельотів. Наприклад, Booking.com забезпечує покупців корисною інформацією, персональними рекомендаціями та швидкою відповіддю (на стандартні запитання).
У Південно-Східній Азії можна побачити, як в індустрії гостинності та туризму замість офіціантів працюють нові роботи. У готелях Японії й США можна зустріти промислових роботів, які прибирають або роблять напої.
Використовуючи штучний інтелект, можливості підключення до Інтернету та інші нові технології, підприємства можуть робити свої бренди більш впізнаваними й стійкими до ринкової конкуренції, в боротьбі за Діджитал клієнтів.
Gartner - одна з провідних у світі дослідницьких та консультаційних компаній прогнозує, що до 2020 року 85% взаємодії з клієнтами будуть відбуватися без участі людини. Наприклад, на Airbnb мандрівники отримують індивідуальні результати пошуку на основі історії переглядів та бронювання завдяки потужним алгоритмам машинного навчання.
У Флориді спостерігається сильна тенденція використання програмного забезпечення віртуальної реальності, яке дозволяє гостям здійснювати 4D екскурсії по готелям перед їх бронюванням. Розпізнавання обличь та відбитків пальців також виключає необхідність використання карток-ключів. А blockchain дозволяє мандрівникам безпечно здійснювати онлайн-платежі. Інтернет речей (IoT) створює можливість користуватися всіма цифровими технологіями за допомогою звичайного смартфона. Але це ще не все. Штучний інтелект трансформує обслуговування клієнтів: чат-боти усувають неполадки, формують плани поїздок й допомагають розробляти майбутні комунікаційні стратегії.
Інноваційні технології є рушійною ланкою сучасного бізнесу й технологічного розвитку. Тому бути в курсі нових технологій – це важливо, як для виживання на конкурентному ринку, так і для процвітання компанії.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21238
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 16070
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7696
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7000
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5355