Що дасть Хмельницькому продаж майна через OpenMarket
Чесний, відкритий продаж майна – надійне джерело коштів для бюджету.
Взаємовигідна співпраця
18 жовтня 2017 року відбулося підписання угоди проспівпрацю та партнерство та меморандуму про співпрацю з організації тапроведення електронних торгів з Хмельницькою міською радою. З боку містадокумент підписав заступник міськогоголови Володимир Гончарук. Також до системи долучилася Хмельницька районнарада.
Для чого потрібні такі послуги? Справа в тому, що органи місцевогосамоврядування та комунальні підприємства можуть заробити додаткові кошти длясвого розвитку. Для цього в місті є достатній ресурс та можливості, а державнасистема електронних аукціонів СЕТАМ створила механізм для його реалізації.
В місті завжди є надлишкове майно, що просто «вісить» на балансі не даючижодної користі. Ба більше – подекуди завдаючи збитків: нарахування амортизації,потреба в періодичній інвентаризації, витрати на зберігання, охорону. Видитакого майно можуть бути дуже різними: від металобрухту та непридатної технікидо приміщень.
Тож тепер керівники комунальних підприємств Хмельницького зможуть продаватинеліквідне майно через систему державних електронних аукціонів із значнимпідвищенням ціни.
Надійний партнер
OpenMarket (СЕТАМ) - це чесний,простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна через мережуІнтернет. Система працює на всій території України з 2014 р. Підприємствоналежить Міністерству юстиції України.
Тож у випадку СЕТАМ надійність аукціону гарантується державою. Доступ доповного переліку майна, яке продається в системі – повністю відкритий. А всібажаючі можуть вільно зайти на сайт СЕТАМ та обрати лот, що планується до продажу.
Можна побачити, які середні ціни на таке майно, оцінити відкритістьпроцедури та відслідкувати всі етапи продажу майна. Система побудованамаксимально відкрито та зрозуміло. А значить, кожен потенційний покупець можепереконатись у незаангажованості електронних аукціонів.
Додатковим фактором надійності є робота майданчику на технологіїBlockchain. Це технологія, якій довіряє весь світ, оскільки вона є однією знайбільш захищених. Її неможливо обдурити. Завдяки інноваційному способузберігання та накопичення даних, кожен бажаючий матиме змогу перевіритихронологію усіх дій, здійснених під час аукціону і, що нічого не було зробленозаднім числом.
Тож система повністю ізольована він втручання людського фактору. Переможецьтой й лише той, хто дав найбільшу ціну за лот.
Конкуренція дає високі ціни
Чим більше покупців змагаються за лот – тим більша конкуренція. Чим більшеконкуренція – тим вишче ціна. Чим більше ціна – тим більше грошей йде в бюджет.Все просто.
В нас є модуль статистики, який підтверджує ефективність цієї моделі. ОсобливостіСЕТАМ в тому, що 40-тисячна армія постійних користувачів системи дозволяєзалучити до конкретного аукціону з продажу майна якомога ширше коло учасників. Йця форма явно ефективніша ніж, наприклад оголошення в газетах.
Чому ціни ростуть? Це психологічна особливість будь-яких торгів, оскільки,якщо вже людина бере в ньому участь – то вона ставить собі за мету придбатибажаний товар. Вона вже бачить його «своїм».
При цьому, пілотні продажі майна вже давно принесли кошти організаторам –місцевим комунальним та державним установам, органам місцевого самоврядування.Так, Івано-франківська облрада тричі безуспішно продавала автомобілі зі свогоавтопарку на місцевій регіональній біржі. А через СЕТАМ продали швидко – йнабагато дорожче за стартову ціну. Переваги системи вже відчули органимісцевого самоврядування в Миколаївській, Херсонській, Черкаській,Івано-Франківській, Закарпатській, Дніпропетровській областях та місті Києві.
Приємний бонус для міста - для місцевих органів влади та підприємствпослуги системи є безкоштовними. Комісія для органів місцевого самоврядування вСЕТАМ становить 0%. У разі успішного продажу, комісію платить переможець торгіві вона коливається в межах 1-3%.
На сьогодні в системі вже реалізовано 36 тис. торгів, загальною вартістю 4,9млрд. грн.. Кожен другий лот продається з приростом ціни, а середнє зростання –більше 11 відсотків.
Тож я радий, що Хмельницький долучився до нашої системи.
Впевнений, спільними зусиллями ми залучимо кошти на розвиток міста.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3801
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 370
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 262
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23480
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17411
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17273
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13781
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11928