Відновлення Східних регіонів - екологія must have
Розпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми питань відновлення та розбудови миру в Cхідних регіонах України.
Ще до початкувійськових дій на Сході України, низький рівень екологічної свідомостісуспільства, надмірнезабруднення поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, земельнихресурсів, відсутність комплексного підходу до вирішення проблем для стабілізаціїекологічної ситуації на територіях ,особливо Південно-Східної України, створилиситуацію за якою виснажувались і території, і населення, яке проживало на них.
19 лютогорозпочалися Консультації щодо розробки Концепції Державної цільової програми з питаньвідновлення та розбудови миру в Східних регіонах України. За словамипредставників міжнародних організацій-донорів, ці консультації будутьпрезентувати найкращі практики для проведення змін.
Програма має:
- ставити в центр уваги процес, а не результат, що по-суті означаєнеобхідність залучення усіх верств населення;
- бути орієнтована на забезпечення розбудови довіри до проектівпортфелю Програми;
- здійснювати направлення великого обсягу інвестицій за різниминапрямками.
Присутнідепутати наголошували на важливості розвитку інфраструктури, соціальномузахисті ( забезпечення роботою, заробітною платнею ).
Керівникпрограм з питань інфраструктури та сталого розвитку Україна, Білорусь таМолдова (Група Світового Банку) у своїй доповіді зазначила, що дана Програмамає бути підтримана самими жителями країни, які мають бути готовими до проблемі при цьому досягнути довготриваючого ефекту.
Старшийконсультант з відновлення територій після воєнних конфліктів Світового Банкувідзначив особливості реалізації подібних програм та основні цілі. Булонаголошено, що програма буде мати лімітовані ресурси і тому Концепція потрібнадля досягнення максимального ефекту. Для акумулювання грошей запропоновано створити Міжпартнерський трастовий Фонд (МПТФ) та Раду з питань розбудови миру у Східних регіонах.
До оголошеннястарту вже має бути однозначна відповідь на питання, чи готові заінтересованіособи добитися успіху у найближчі два роки ?
Експерти з десятилітніми досвідомроботи у програмах відновлення територій, які постраждали внаслідок збройнихконфліктів визначають наступні пріоритети :
- Освіта
- Охорона здоров*я
- Енергетика
- Водопостачання та водовідведення
- Реконструкція адміністративних будівель
- Стрімке нарощування робочих місць
Не дивно, щоосвіта посідає перше місце, адже Радник ПРООН з питань відновлення тастабілізації території після збройних конфліктів зазначив, що головнимінструментом є люди, їхні знання, вміння. Водночас, це все буде марним, якщобуде відсутня соціальна мобілізація, прагнення до змін.
Такіпріоритети є результатом напрацювань вході досліджень впливу воєнних конфліктів на довкілля, як проводились свогочасу Регіональним центром довкілля Центральної та Східної Європи, СвітовимБанком, ООН та ін.
Типовиминегативним наслідками для довкілля були: високий загальний рівень забруднення,який вникає із-за повсюдного застосування зброї; забруднення водних екосистем(річки, підземні води); проблема забезпечення якісною питною водою можеотримати ознаки хронічної на землях, де відбувались воєнні конфлікти;забруднені ґрунти, і як наслідок, продукти харчування; забруднення атмосферногоповітря особливо внаслідок пожеж на хімічних підприємствах.Все це призводить до завдання шкоди здоров’ю людей, що стало характерним длятериторій колишньої Югославії, Сектору Газу, Лівану, Судану, Косово.
В офіційнихзвітах про стан довкілля та його вплив на здоров’я людей після військовихконфліктів було наголошено на низькій позиції влади у вирішенні екологічнихпитань, які мають прямий вплив на здоров’я місцевих мешканців.
Без здоров’ялюди не зможуть скористатися усіма можливостями, які пропонується створити анонсованоюПрограмою з питань відновлення та розбудови миру в Східних регіонах України.
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Як зруйнувати країну 368
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 213
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 155
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 130
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 118
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
38076
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 12654
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
11948
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11932
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 11436