Карантин та інфраструктура міст у ХХІ столітті
Очевидно, що потрібно збільшувати горизонт мислення, думати про те, як інфраструктурно готувати міста до викликів ХХІ століття.
Днями аеропорт «Київ» звернувся за допомогою до влади. Вдруге. Через зупинку сполучення підприємство, якому потрібно утримувати інфраструктуру та працівників, опинилося на межі банкротства. Це один із епізодів нової реальності, де не існує кордонів. Де наслідки вірусу з далекого китайського міста відчувають на собі люди по всьому світу.
Концепції та уявлення, на яких будувалися попередні підходи більше не працюють. Зупинка транспорту в містах, зокрема в Києві, на місяці стала випробуванням для жителів. Виявилося, що добиратися на роботу відтепер можна тільки пішки (що для багатьох нереально через відстані) або на таксі. А це різко знижує економічну віддачу від неї, і так, в українських реаліях, не дуже велику.
В березні Київ накрив карантин і зупинка міських систем; в квітні – пилова буря і дим від пожеж; в травні, з першими грозами – підтоплення вулиць. Інфраструктури, на яку спирається життя столиці, з одного боку виявляється недостатньо для нових реалій. З іншого – немає розуміння, як ефективно використовувати те, що є.
Очевидно, що потрібно збільшувати горизонт мислення, думати про те, як інфраструктурно готувати міста до викликів ХХІ століття. Наприклад, позиція, яку я відстоюю з моменту запровадження карантину: підстав закривати метро не було. Це стало самим простим, але не кращим рішенням.
Потрібно було змінити підходи до організації перевезень. Належна вентиляція в метрополітені є і так. Її треба було доповнити регулярною дезінфекцією поїздів (після кожної поїздки), температурним скринінгом пасажирів, забезпеченням соціальної дистанції всередині вагонів, обов’язковими масками, рукавичками та диспенсерами з антисептиками. Так, це збільшило би витрати на перевезення, але все одно було би кращим – і для жителів, і для метрополітену – ніж просто зупинка. До речі, в інших європейських країнах міський транспорт не зупиняли. А пом’якшення карантину з 11 травня в Україні все одно не стосується транспорту.
З аеропортами картинка приблизно схожа. Так, міжнародне сполучення закрите. Але можна не закривати, а збільшувати внутрішнє. З точки зору контролю та безпеки аеропорти нічим «не гірші» метрополітену. Скринінг на вході та при посадці, обов’язкові рукавички та маски, за необхідності – тести на вході чи виході. Знову ж таки, це би збільшило час і вартість поїздки, але дало би можливість людям пересуватися, а транспорту працювати.
Свої рішення є для кожної сфери. Комбінування можливостей соціальної, медичної, транспортної, цифрової та іншої інфраструктури дає змогу мінімізувати наслідки криз. Але для цього потрібно вміти її використовувати.
Історики часто говорять, що по-справжньому ХХ століття почалося не згідно з календарем, а в 1914 році – коли, в Першій світовій війні рухнули уявлення про усталений світ. Можливо, ХХІ століття по-справжньому починається тільки зараз. Коли людство, яке вже звикло вважати себе глобальним, стикається з реаліями таких же глобальних викликів. Навіть перебуваючи у себе вдома.
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1362
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 656
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 564
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 277
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 138
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13651
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7687
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4518
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2204
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2166