І у Китаї, і в Африці, і в Євросоюзі
Ми третя країна світу по виробництву зерна, а продаємо лише "труси і жуйки"...
На сьогодні ми бачимо, що АПК намагається шукатишляхи рішення нагальних проблем, але на прямі питання, які пов'язані зкорупційною діяльністю та совковою ідеологією вони нічого не відповідають, алише червоніють і ховають очі. Для того, щоб узгодити план подальшої роботигалузей Агропромислового комплексу 3 листопада 2015 року відбулася зустрічДепартаменту продовольства з керівниками галузевих формувань.
Підбиваючи підсумки заходу, з позитивних новин можнавиокремити наступні: аграрний фонд робить обмін цукру й буде видавати на ринокдешевший цукор; Міністерство АПК розробило свій логотип органічного продукту; дерегуляціїу виробництві біоетанолу на цукрових заводах (зменшиться відсоток шкідливихвідходів); програма відправки сухогомолока до Китаю. На моїй пам'ятіце перший раз, коли АПК виступає зі звітом своєї діяльності, в першу чергу -необхідної для країни. Тому, треба віддати належне Директору ДепартаментуДмитрію Шульмайстеру, який організував перші кроки оприлюднення діяльностіАгропромислового комплексу.
Розмова також стосувалася ринків Китаю, розширенняекспортних можливостей та необхідних дій підприємств. Чому Китай готовийвідкрити ринок для соняшникового шроту, а наші ніяк не можуть підписатипротокол? До того ж КНР не вимагає нічого зайвого і не ставить якісь надреальнізадачі. Єдиною умовою є підписаний протокол, що засвідчує відсутністьорганізмів карантинного призначення(себто різних жучків чи павучкі). Наприклад,присутня сьогодні на заході начальниквідділу міжнародного співробітництва Держветфітослужби Ольга Шевченко маєповноваження підписати протокол цього роду і запустити співпрацю України зКитаєм. Але Кабмін, прикриваючись сформованим(нібито представниками, які можутьпрацювати на цих ринках) внутрішнімдокументом, тримає це питання нерозв'язаним і не пускає нашу продукцію на ринкиКНР. Як можна призначати в середовищі вільної конкуренції окремих персон(якогосьПетра, Івана чи Михайла)? Хто хоче, той і працює. А вони зарегульовують цепереліком компаній, які їм подобаються(100% все сходиться на грошах). Корупційнепитання залишається відкритим, і ми будемо чекати конструктивної відповіді щодовирішення цієї проблеми.
Цікавим і привабливим для нас є ринок й Африки, темаякого також була залучена до обговорення на конференції. Презентація, що булазапропонована, має конкретну стратегію, якої не вистачає структурам, якірозробляють зовнішньоекономічну діяльність АПК. Україні треба відкриватизернові ворота в Африку. Ми третя країна світу по виробництву зерна, а продаємолише "труси і жуйки" , коли треба продавати українське зерно. Африканемає молока і ООН готова фінансувати молочні заводи, бо молочнокислі продуктиє профілактичними для захворювань африканських дітей. І замість того, щобнамагатися довезти в Африку скислу сметану, яка їде три тижні, краще звезтитуди племінне господарство південних українських корів, які мають змогувитримувати клімат. Це є реальною можливістю ефективно співпрацювати міждержавами.
Такі зустрічі відбуваються не просто так і владнимструктурам вже час звернути увагу на дієві способи виведення продукції АПКУкраїни на світовий ринок. Весь світ знає про якість нашої сировини, але майженіхто її не куштує. До того ж зв'язаніруки у нас своїми ж. Українська продукція МАЄ і ПОВИННА бути і в Китаї, і вАфриці, і в Євросоюзі.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 23067
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10936
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10769
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4920
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4373