"Спиратись" вони хотіли на закон
Новий закон "Про Національну поліцію" наберає повної чинності вже з 7 листопада цього року. Але Кабінет міністрів, мабуть, не розуміє, що завданням поліції - служити народу.
Український народ давно вимагає якісної реформи правоохороннихорганів в Україні. У сьогочасному світі й теперішнім розвитком подій для нашоїдержави вкрай актуальним є вдосконалення системи громадської безпеки населення. Закон України про Національну поліціюґрунтовано на європейських правових стандартах, що може допомогти нам у охороніправ і свобод людини, протидії злочинності, підтриманню публічного порядку тагромадської безпеки. Хочу зазначити, новийзакон "Про Національну поліцію" наберає повної чинності вже з 7листопада цього року. Але Кабінетміністрів, мабуть, не розуміє, що завданням поліції - служити народу. Кабмін, пристворенні підрозділів нацполіції, зараз виходить за межі своїх законнихповноважень та системно порушує його вимоги.
Хочеться чи то сміятися, чи то плакати, читаючи 15статтю Закону України про Національну поліцію. Уряд, порушуючи утворенняорганів цієї структури, наділяє керівника Національної поліції чи не всімаповноваженнями. Тобто, рішення Міністра внутрішніх справ і Кабінету Міністрів єнезаконними, якщо тільки з ними не погодився керівник. З цього виходить, що длябудь-яких кроків, а саме визначення структури поліції й територіальних органівполіції потрібні лише пропозиції керівника Національної поліції, якого в насдосі ще немає.
А тепер поговоримо про того, хто МОЖЕ статикерівником Національної поліції.
Ще влітку нам говорили про те, що в цю структуруможуть потрапити лише найкращі з тих, хто пройшов серйозний конкурс. І це нібичудово, бо до відбіркової комісії було запрошено представників громадськихорганізацій, журналістів та людей з народу. АЛЕ...Виявилося, що конкурс, якийпроводять поліцейські комісії розповсюджувався лише для посад молодшого складуНаціональної поліції. Коротше кажучи призначення на посади середнього та вищогоскладу проходила на "чесному слові", про яке у нас в країні вже всізабули. І це означає, що відбір на керівну посаду буде приходити так само, якце відбувається зараз – по знайомству, кумівству чи за гроші. Ще одна"чиста" краплина води з цього водоймища - просування поліцейських послужбі буде здійснюватися за бажанням (конструктивним чи ні) керівників. Тобтона світлих рицарів, що стоять на захист народу та його інтересів, нерозповсюджуються інтереси народу. Простішими словами ми не маємо чіткогомеханізму громадського контролю в процесі розгляду скарг на дії поліцейських увідповідних положеннях законопроекту немає. І якщо подумати, то фактично законопроектне змінює існуючої, недієвої системи дисциплінарної відповідальності.
Люди, які некомпетентні в юрисдикції, але вміютьчитати й аналізувати, ознайомившись із законодавчою базою, розуміють, що окреміположення Закону України «Про національну поліцію» є невідповідними до положеньКонституції України та Кримінального кодексу України. В результаті це можевикликати порушення прав та свободлюдини й дискредитацію реформи поліції загалом. Це є негативним наслідком для побудовидемократичного суспільства в Україні. Тому, при підготовці тексту до другогочитання, парламентському комітету слід звернути увагу на положення, які суперечатьгарантіям захисту прав людини.
У висновку можна перерахувати все вищесказане, абовизнати, що на шляху реформи правоохоронної системи ще багато перешкод.Найбільшою є небажання влади змінити спершу себе, а тоді й законодавчу базу. Бо,що ті реформи, якщо ніхто не здійснює свою діяльність відповідно дозаконодавства й не спирається на його базу. Хоча ні, якраз спираються, але тутвже вступає в дію метафора: "Спиратись вони хотіли на закон".
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21266
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 19650
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7865
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7710
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 6650