Річниця Національної Гвардії - хотіли, як краще, вийшло - як завжди
Вже більше року наша держава бореться з труднощами та намагається відстояти честь та гідність свого народу.
Вже більше року наша держава бореться з труднощами та намагається відстояти честь та гідність свого народу. За цей час люди будь-якими способами протистояли загарбницькій окупації, до їх числа входила і діяльність Нацгвардії України. 12 березня відбулася річниця створення Національної Гвардії України, покликаної відтворити суверенітет кожної людини. Доречним буде згадати історію її формування та кроки становлення в державі.
Евромайдан став сходинкою, початковим кроком до формування нації. Серед перших жертв, які загинули на Майдані були люди різних національностей, але всі вони стояли за одну ідею – зберегти цілісність держави, відстояти національну ідею і не дати згубити долю України. Вірмен Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський та українці Роман Сеника і Юрій Вербицький змогли продемонструвати силу об’єднання різних націй і зробили поштовх для таких об’єднань у майбутньому. 29 січня 2014 року за ініціативою Національних Зборів України у День пам’яті Героїв Крут була створена Національна Гвардія України, як координаційна платформа проявлених силових структур і активістів Майдану для захисту прав і свобод людини та територіальної цілісності Нашої Держави. Цього ж дня члени гвардії дали Обітницю Нації, яку вперше в історії України було прийнято на 5-ти освячених клейнодах: Мечі Святослава, скіфській золотій пекторалі, Трипільському глечику, Масці Волхви і трьохсотлітній іконі святого Миколая. Бажаючих долучитися до рядів Нацгвардії було близько двох сотень, всі вони в унісон читали свої клятви. Кожен отримав іменне свідоцтво обітниці і вписав себе в книгу засновників Української Нації. Якщо бути точнішими, то їх було 206, з них 27 загинуло на Майдані і 1 невідомий за позивним «Боець», який згорів у Будинку профспілок, похований на Аскольдовій могилі.
Посвячення новобранців у бійців Національної Гвардії провели Ігор Дідковський та Володимир Волков. Долучилися до заходу й письменники брати Капранови, які вистукуючи в барабан українські лейтмотиви, піднімали козацький дух.
Ігор Дідковський: «Завдання гвардії - зберігати інститут Установчої влади, не більше і не менше, які пішли з джерела народовладдя».
Володимир Волков: «Національні збори мають одну мету - забезпечити суверенітет особистості. Особистість має отримати такі умови, в яких вона може вільно обирати те, що вона хоче. Тобто, головне завдання Національних зборів - забезпечити суверенітет людини, а Національної Гвардії - стати на захист цих прав».
Володимир Волков ще у 2012 році дав обітницю в Національному музеї історії України на мечі Ярослава Хороброго оберігати й боронити Україну і її рідні землі.
«Батьками-засновниками української нації є всі від Хороброго до Чорновола, ми вже діти-засновники», - ділиться думками Володимир Волков.
Національна Гвардія України відразу розпочала активну діяльність. Першим кроком була низка ініціатив і звернень до органів влади, силових відомств, міжнародних організацій, з метою утворення Внутрішнього Миротворчого контингенту для забезпечення миру і спокою в Державі. Також вона організувала відкриття мобільної клініки з надання невідкладної медичної допомоги пораненим з Майдану, відправку поранених на лікування закордон та ін.
13 березня 2014 року Верховна Рада України перехопила ініціативу та ухвалила закон про створення вже своєї (нашвидкоруч перероблений закон про жандармерію), «внутрішні війска» у Національну гвардію. Влада зробила спробу переформувати «старі» правоохоронні органи, «внурішні війска», у шляхетні силові структури, об’єднавши їх з підрозділами самооборони Майдану. На таку ініціативу влади Національна Гвардія України запропонувала згуртуватися для захисту Державних кордонів та забезпечення територіальної цілісності України. Але, у відповідь на запропоноване, отримала нерозуміння громади та блокування у ЗМІ.
Оборонна доктрина нашої держави за весь цей час, на жаль, лише проявляє свою недієздатність. Ні одне з профільних міністерств (МО, МВС, СБУ, ДСНС) не змогло виконати прямих обов’язків та функцій на них покладених. Впоратися з цим всім держава буде здатна лише в разі глибинної консолідації нації та системних реформ у всіх сферах. У разі об’єднання існуючих ресурсів збройних сил та ініціативи громадськості направленої в правильному напрямку, ми зможемо відновити територіальну цілісність держави.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 21088
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10764
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10300
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4673
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4279