Річниця Національної Гвардії - хотіли, як краще, вийшло - як завжди
Вже більше року наша держава бореться з труднощами та намагається відстояти честь та гідність свого народу.
Вже більше року наша держава бореться з труднощами та намагається відстояти честь та гідність свого народу. За цей час люди будь-якими способами протистояли загарбницькій окупації, до їх числа входила і діяльність Нацгвардії України. 12 березня відбулася річниця створення Національної Гвардії України, покликаної відтворити суверенітет кожної людини. Доречним буде згадати історію її формування та кроки становлення в державі.
Евромайдан став сходинкою, початковим кроком до формування нації. Серед перших жертв, які загинули на Майдані були люди різних національностей, але всі вони стояли за одну ідею – зберегти цілісність держави, відстояти національну ідею і не дати згубити долю України. Вірмен Сергій Нігоян, білорус Михайло Жизневський та українці Роман Сеника і Юрій Вербицький змогли продемонструвати силу об’єднання різних націй і зробили поштовх для таких об’єднань у майбутньому. 29 січня 2014 року за ініціативою Національних Зборів України у День пам’яті Героїв Крут була створена Національна Гвардія України, як координаційна платформа проявлених силових структур і активістів Майдану для захисту прав і свобод людини та територіальної цілісності Нашої Держави. Цього ж дня члени гвардії дали Обітницю Нації, яку вперше в історії України було прийнято на 5-ти освячених клейнодах: Мечі Святослава, скіфській золотій пекторалі, Трипільському глечику, Масці Волхви і трьохсотлітній іконі святого Миколая. Бажаючих долучитися до рядів Нацгвардії було близько двох сотень, всі вони в унісон читали свої клятви. Кожен отримав іменне свідоцтво обітниці і вписав себе в книгу засновників Української Нації. Якщо бути точнішими, то їх було 206, з них 27 загинуло на Майдані і 1 невідомий за позивним «Боець», який згорів у Будинку профспілок, похований на Аскольдовій могилі.
Посвячення новобранців у бійців Національної Гвардії провели Ігор Дідковський та Володимир Волков. Долучилися до заходу й письменники брати Капранови, які вистукуючи в барабан українські лейтмотиви, піднімали козацький дух.
Ігор Дідковський: «Завдання гвардії - зберігати інститут Установчої влади, не більше і не менше, які пішли з джерела народовладдя».
Володимир Волков: «Національні збори мають одну мету - забезпечити суверенітет особистості. Особистість має отримати такі умови, в яких вона може вільно обирати те, що вона хоче. Тобто, головне завдання Національних зборів - забезпечити суверенітет людини, а Національної Гвардії - стати на захист цих прав».
Володимир Волков ще у 2012 році дав обітницю в Національному музеї історії України на мечі Ярослава Хороброго оберігати й боронити Україну і її рідні землі.
«Батьками-засновниками української нації є всі від Хороброго до Чорновола, ми вже діти-засновники», - ділиться думками Володимир Волков.
Національна Гвардія України відразу розпочала активну діяльність. Першим кроком була низка ініціатив і звернень до органів влади, силових відомств, міжнародних організацій, з метою утворення Внутрішнього Миротворчого контингенту для забезпечення миру і спокою в Державі. Також вона організувала відкриття мобільної клініки з надання невідкладної медичної допомоги пораненим з Майдану, відправку поранених на лікування закордон та ін.
13 березня 2014 року Верховна Рада України перехопила ініціативу та ухвалила закон про створення вже своєї (нашвидкоруч перероблений закон про жандармерію), «внутрішні війска» у Національну гвардію. Влада зробила спробу переформувати «старі» правоохоронні органи, «внурішні війска», у шляхетні силові структури, об’єднавши їх з підрозділами самооборони Майдану. На таку ініціативу влади Національна Гвардія України запропонувала згуртуватися для захисту Державних кордонів та забезпечення територіальної цілісності України. Але, у відповідь на запропоноване, отримала нерозуміння громади та блокування у ЗМІ.
Оборонна доктрина нашої держави за весь цей час, на жаль, лише проявляє свою недієздатність. Ні одне з профільних міністерств (МО, МВС, СБУ, ДСНС) не змогло виконати прямих обов’язків та функцій на них покладених. Впоратися з цим всім держава буде здатна лише в разі глибинної консолідації нації та системних реформ у всіх сферах. У разі об’єднання існуючих ресурсів збройних сил та ініціативи громадськості направленої в правильному напрямку, ми зможемо відновити територіальну цілісність держави.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 35010
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 28381
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
13457
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 9711
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8480