Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.02.2015 16:47
Українська Чеченська Республіка: що дали Україні нові мінські перемови
Якщо на останніх виборах рейтинг «Опозиційного блоку» становив 9,5%, то зараз, після масового збіднення, загострення війни й формального вливання в електоральне поле кількох мільйонів мешканців неконтрольованих територій, загальний рівень підтримки «східни
- Після укладенняостанніх мінських домовленостей сталозрозуміло, що в умовах можливого крихкогомиру з Росією остаточний формат існуванняДНР і ЛНР за своєю внутрішньою сутністюнагадуватиме статус ЧеченськоїРеспубліки у складі РФ. Точніше так:Росія хоче створити саме такий регіонв межах України і послідовно це завданнявиконує. Перший вагомий крок, навітьякщо він виявиться невдалим, бувзроблений минулого тижня у білоруськийстолиці.
Нашісиловики втратять контроль над територієюДонбасу, а всеукраїнські партії незможуть і не схочуть брати участь уполітичному процесі самопроголошенихреспублік. Так звана «Новоросія» матимеповний внутрішній суверенітет, лишеформально обмежений нормами національногозаконодавства. Формально – бо забезпечитиїх виконання легітимними представникамиукраїнської виконавчої влади будедосить проблематично. - Особливовраховуючи,що 13-йпункт «Комплексу заходів щодо виконанняМінських угод», прийнятого 12 лютого,встановлює абсолютну автономію місцевоївлади в питаннях призначення судів іпрокурорів, а також дозволяєсамопроголошеним республікам формувативласну міліцію, легальність якої будевизнана Києвом.
- Та головнапоступка сепаратистам, зафіксована втексті домовленостей, – поновленнясоціальних виплат і роботи українськихбанків на території ДНР і ЛНР. Цей кроквстановлює новий формат взаємин міжофіційним Києвом і самопроголошенимиреспубліками. У найкращому випадку вінвиглядатиме,як позиція рекетирів, що обклали даниноюкомерсантів: платіть нам гроші – іспіть спокійно.
- І справа,звісно, неу виплаті пенсій, стипендій і соціальноїдопомоги, а в принциповій політичнійколізії: якщо державний бюджет (ісоціальні дотації як його невід’ємначастина) формується з податків населення,яке легітимним шляхом обрало центральнувладу, то чому гроші населення виділяються адміністративним структурам, які цієювладою не контролюються?
- Відповідьпроста – через політичну доцільність.Це не дотації– це данина.
- Українадомовилася про мир (тимчасовий чиперманентний –поки що не так важливо), погодившисьзаплатити за нього значною часткоювласної незалежності (навіть у сутополіттехнологічному сенсі).
- Якщо восени вДНР і ЛНР проходитимуть вибори, топредставники самопроголошених республіквимагатимуть обрання народних депутатівпо мажоритарним округам, де черезнеконтрольовану ситуацію не було змогипровести минуле голосування. Цещонайменше 15 нардепів (9 у Донецькійобласті та 6 у Луганській).Такимчином до парламенту можуть потрапитипредставники сепаратистів.
- Цей аргументможе стати головною політичною вимогоюдо Києва, який сепаратисти поширюватимутьчерез усі можливі засоби комунікації.
Якщона останніх виборах рейтинг «Опозиційногоблоку» становив 9,5%, то зараз, післямасового збіднення, загострення війний формального вливання в електоральнеполе кількох мільйонів мешканцівнеконтрольованих територій, загальнийрівень підтримки «східних проектів»може збільшитись до 30%виборців. - Зрозуміло, щотакий поворот не задовольнитьУкраїну, адже дасть п’ятій колоніпотужні важелі впливу на парламент.Технічно у Верховній Раді може виникнутиситуація, коли представники сепаратистівувійдуть до владної коаліції, що взагаліє нонсенсом.
Виглядаєбезглуздо? Так і є – але саме це дастьРосії змогу й далі дестабілізуватиситуацію в нашій країні руками своїхукраїнських сателітів. Та найімовірніше«Українська Чеченська Республіка» невстигне дійти до таких політичнихгасел, бо для цього двосторонні стосункисторін повинні мати бодай уявнуперспективу.
Бачитиперспективу
Прикро,але на останніх перемовинах у Мінськузовсім не йшлося про Крим. Рятуючи народвід війни, питання півострова відвелина другий план – це можна зрозуміти. Івсе-таки дивно, що аргумент щодо анексіїКриму не використали ні під час торгів,а саму автономію жодним словом незгадали у прийнятих документах.
Крімтого, за 9пунктом«Комплексу заходів щодо виконанняМінських угод» відновлення східногокордону може відбутися тільки післяпроведення конституційної реформи тавиконання всіх принципових вимогсепаратистів. ДНР і ЛНР (а точніше їхросійські патрони) ніколи не погодятьсяна повернення українських військовихчастин на територію Донбасу. А цезначить, що навіть у разі виконаннявсіх умов бойовиків кожен українськийприкордонник, який працюватиме наДонеччині чи Луганщині, перебуватимепід пильним контролем озброєнихбандитів, не маючи реальної змогиборонити межі своєї держави. - Отже, Росіївдалося домогтися найголовнішого –зупинити санкційний каток і через ЛНРі ДНР заблокувати інтеграцію Українив ЄС і структури НАТО. Київ спромігсялише зупинити війну, але з переговоріввийшов із дуже слабкою позицією: зодного боку, в нас є можливості дляпроведення реформ і гроші для вирівнюванняекономіки, а з іншого – немає державноїстратегії для протидії сепаратизаціїполітики.
ПланиПутіна очевидні – продемонструватисвітові антидемократичність українськогополітичного режиму, якщо представники«Новоросії» не потраплять до ВерховноїРади і перезавантаження влади не будепроходити за погодженим з сепаратистамисценарієм. Плани ж України поки щоневідомі. - Жодна з умовостанніх домовленостей не дає підґрунтядля розбудови довготривалих відносинміж сторонами. Водночас слід підкреслити,що ухвалення Мінської угоди дає Україніщонайменше півроку для створення йреалізації нової стратегії поверненняДонбасу та Криму.
Крім того, проект«Новоросія», очевидно, наполягатимена необхідності проведення загальнихперевиборів Верховної Ради та президента,адже багатотисячне населення Донбасуне змогло повністю взяти участі впопередніх голосуваннях, а значить,після конституційної реформи маєвідбутися тотальне перезавантаженнявлади.
І цей вигранийу білоруській столиці час є поки щоєдиним козирем у руках офіційногоКиєва. Короткотривале перемир’янеобхідно використати для реформ,розбудови державних інститутів імодернізації суспільства. Згаємобезцінний час – дамо довге життяукраїнській Чеченській Республіці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
Топ за тиждень
Популярне
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344
Контакти
E-mail: [email protected]