Перебування на військовій службі і страховий стаж
Непроста ситуація в країні породжує чимало проблемних питань у різних сферах життя - зокрема, у сфері соціального забезпечення мобілізованих осіб. Про зарахування строку перебування на військовій службі до страхового стажу - у матеріалі!
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлені, зокрема, наступні види військової служби:
- строкова військова служба;
- військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- військова служба за контрактом.
В залежності від того, про який вид військової служби йдеться - залежить зарахування строку перебування на військовій службі до страхового стажу.
В рамках даного матеріалу буде розглянуто питання страхового стажу для (1)військовослужбовців, які перебувають на строковій службі та (2)військовослужбовців за призовом під час мобілізації.
При чому, слід враховувати, що відповідно до Постанови КМУ від 09.04.2014 № 111 - починаючи з 18 березня 2014 року військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.
Тобто і сплата страхових внесків з такого грошового забезпечення для мобілізованих осіб здійснюється аналогічно як для військовослужбовців за контрактом.
Відповідь на питання - чи буде строк перебування на військовій службі включатися до страхового стажу для розрахунку лікарняних та для призначення пенсії – прямо залежить від наступних обставин:
- чи сплачувався за військовослужбовця єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та в якому розмірі;
- чи підлягав сплачений єдиний внесок розподілу на відповідні види соціального страхування - загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
У таблиці, розташованій нижче, наведена інформація щодо розміру та розподілу страхового внеску за видами страхування – для військовослужбовців строкової служби та військовослужбовців за призовом під час мобілізації.
| Розмір страхового внеску – відповідно до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» | Розподіл страхового внеску за видами страхування – відповідно до ПРОПОРЦІЇ розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (затвердж. Постановою КМУ від 26.11.2014 № 675)
| |
Військовослужбовці строкової служби | 33,2 % | Абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону | загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 3,1997 відсотка; загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності - 4,6243 відсотка; загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 3,886 відсотка; загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 88,29 відсотка.
|
Військовослужбовців за призовом під час мобілізації (= військовослужбовці за контрактом) | 34,7 % | Абз. 1 ч. 6 ст. 8Закону | загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 2,7488 відсотка; загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 97,2512 відсотка.
|
Висновок: за умови сплати страхових внесків – у розмірі, передбаченому вище:
- строк перебування на військовій службі – військовослужбовців за призовом під час мобілізації – зараховується в страховий стаж для призначення пенсії, але не зараховується в страховий стаж для розрахунку лікарняних;
- строк перебування на військовій службі – строкова військова служба - зараховується в страховий стаж для призначення пенсії, та зараховується в страховий стаж для розрахунку лікарняних.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 20830
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10741
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10248
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4613
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4267