Що ми втратимо, якщо залишимо СНД?
Питання щодо повного виходу із СНД постало ще в 2014 році у зв’язку з анексією Росією Криму, коли Україна відмовилася від головування в організації та перейшла до формату спорадичної участі в роботі деяких її структур.
Постання питання щодоостаточного виходу України з СНД стало закономірним з огляду на цілу низкунещодавніх подій та обговорення перспектив введення візового режиму зРосійською Федерацією. Варто зазначити, що фактично наша держава не є членомданої організації, оскільки вітчизняним парламентом не було ратифіковано ніПротокол до Угоди про створення СНД, ні Статут СНД. Але на Україну розповсюджуєтьсяряд міждержавних договорів, які були укладені в рамках Співдружності. Тому, завеликим рахунком, на даний момент вона, щонайбільше, зберігає за собою правоучасті в ряді структур організації.
Загалом питання щодо повного виходу із СНД постало ще в2014 році у зв’язку з анексією Росією Криму. Україна відмовилася відголовування в організації та перейшла до формату спорадичної участі в роботідеяких її структур. З огляду на все вище зазначене, можна зробити висновок, щонаша держава перебуває в СНД виключно на добровільних засадах. Тому її повнийформальний вихід з організації лише засвідчить наявний стан справ.
Звісно ж, одразу виникає питання стосовно подальшогоіснування угод щодо взаємної виплати пенсій громадянам та визнання дипломів, атакож про зону вільної торгівлі. Безумовно, українці, які проживають натериторії інших держав-членів СНД, можуть втратити пенсії та робочі місця, алеслід розуміти, що те ж саме очікує і громадян відповідних країн. Тому навряд чиварто очікувати раптових дій, перш за все, з боку Росії, оскільки жодна сторонане зацікавлена у такому сценарії розгортання подій. Також не варто акцентуватиувагу на угоді про зону вільної торгівлі, тому що вона фактично не працює і єза своєю суттю фіктивним документом. Яскравим прикладом цього є одностороннязаборона Росією транзиту українських товарів до Казахстану та Киргизстану. Лишез огляду на останній факт, можна сказати, що навіть в такому редукованому тасвоєрідному вигляді членство України в СНД не приносить їй жодних дивідендів.Це об’єднання не виконує функції діалогу рівних між собою держав, а фактично єплатформою для закріплення гегемонії Росії над рядом країн колишнього СРСР.
Тому вихід України з СНД диктується суто раціональнимимотивами, оскільки, як було зазначено, її перебування в даній організації неприносить жодної користі, навіть у символічному плані. Більш ефективним вартовважати перехід до формату укладення цілої низки двосторонніх угод з тим жеКазахстаном, Киргизстаном і т. д., що дозволить Україні отримати реальнідивіденди, підтримувати прямі та адекватні партнерські відносини, а такожнівелювати раніше згадані можливі негативні наслідки після остаточної відмовивід членства в СНД.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21272
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 20504
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 8014
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7716
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 7187