Нові перспективи ринку електроенергії в Україні
Реформи, які закладені в законопроекті, в середньостроковій перспективі сприятимуть зниженню цін на електроенергію для населення, оскільки передбачається створення механізму заохочення поступового переходу на відновлювальні джерела енергії.
Вчора на засіданніВерховної Ради відбувся розгляд цілої низки законопроектів, які стосуютьсяпаливно-енергетичної сфери. Зрозуміло, що їхній розгляд передбачав доволі жвавіобговорення, оскільки дані акти спрямовані на реформування однієї з найважливішихгалузей економіки України. Але замість конструктивної критики, деякі політикипродемонстрували не скільки прагнення запропонувати певні альтернативніпропозиції, а стільки бажання отримати дивіденди.
У даному випадку черговим «майданчиком» для піару ставзаконопроект «Про ринок електричної енергії України», який вчора було прийнятоза основу в першому читанні. Перш за все, варто розуміти, що цей документспрямований на реформування паливно-енергетичного комплексу і його приведеннядо європейських стандартів (виконання вимог Третього енергетичного пакету ЄС).Саме тому його прийняття є важливим у контексті подальшої євроінтеграціїУкраїни.
У той же час реформи, які закладені в законопроекті, всередньостроковій перспективі сприятимуть зниженню цін на електроенергію для населення,оскільки передбачається створення механізму заохочення поступового переходу навідновлювальні джерела енергії. Більше того, слід звернути увагу й наекологічну складову вище зазначеного задуму. Фактично можна спрогнозувати, щоза такої ситуації відбудеться поступовий відхід від теплоелектростанцій.Безперечно, це є більш віддаленою перспективою, проте в будь-якому разі вартоналаштовувати шляхи для її просування.
Зрозуміло, що відбулося лише перше читання, і в подальшомуможливі пропозиції чи альтернативи стосовно тих чи інших моментів. Але в той жечас слід очікувати нових спроб окремих політичних сил дискредитувати данийзаконопроект. Знову ж таки, як і в ситуації з розглядом бюджету на 2017 рік,використовуються абсолютно ірраціональні аргументи або висловлюються такіприпущення, які жодним чином не стосуються наявного тексту і передбачених нимреалій. Наприклад, стосовно того, що населенню буде закритий доступ до дешевихджерел електроенергії. Така думка однозначно є хибною, оскільки самзаконопроект передбачає дерегуляцію енергетичної сфери. Відповідно, органидержавної влади не здійснюватимуть цілеспрямований розподіл джерелелектроенергії і не визначатимуть її кінцевого споживача. Тому в даній ситуаціїприкрим є те, що певні політики не намагаються підійти до законодавчого процесуз позицій суспільної доцільності, а переслідують виключно власні мотиви.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 33676
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 27602
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
12898
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 9596
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8438