Громадська Рада при Мінсоцполітики перетворються в громадське стадо?
Установчі збори по формуванню Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, які відбулися 20 жовтня 2016 року більше нагадували мітинг за права "знедолених" профспілкових організацій з Федерації профспілок України.
Установчі збори по формуванню Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, які відбулися 20 жовтня 2016 року більше нагадували мітинг за права "знедолених" профспілкових організацій з Федерації профспілок України.
Вони були проведені не демократично, без дотримання законних вимог, були повністю сфальсифіковані і не можуть сприйматися законною основою для формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України.
Деякі, так звані, учасники Установчих зборів, повністю знехтували вимогами Типового Положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, завтердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 234 (234-2015-п ) від 08.04.2015) (далі Положення КМУ № 996).
Ці збори більше нагадували мітинг боротьби за права "знедолених" профспілкових організацій з ФПУ, а не на Установчі збори по формуванню громадської ради, як того передбачає відповідне Положення про громради.
Фактично Збори були зірвані представниками Федерації профспілок України, організації яких справедливо не попали до офіційного списку учасників Зборів. Заступник голови ФПУ пан Драпятий, заступник голови всеукраїнської профспілки пан Кондрюк вели себе нагло, цинічно і зухвало, попираючи усі вимоги зазначеного вище Положення, принижуючи організаторів, і разом з іншими представниками ФПУ, всіляко перешкоджали розпочати Збори належним чином, що є свідомою перешкодою проведення офіційного заходу та може квалификуватися як злочин.
Прикро, що такі незаконні дії високих посадовців ФПУ, були освячені нинішнім головою Громадської ради при Мінсополітики, який під тиском зухвалих представників ФПУ та за беспоредньої підтримки осіб, які заполонили залу, не являючись офіційними учасниками Зборів, провів Установчі збори.
Таким чином робота Установчих зборів фактично вийшла з законного русла і перетворилася на публічний фарс. Завдяки махновщині, влаштованого хаосу на зібранні представниками ФПУ, цивілізованного та демократичного розгляду питань не відбулося.
Такі Установчі збори не можуть бути процедурно визнані законними, оскільки серед їх учасників було багато тих, які не подавали необхідних документів для вступу до Громради, або подали їх з порушенням та не виправили їх своєчасно на вимогу Ініціативної групи, чи прийшли з запізненням на Збори і не отримали своєчасно відповідного Мандату для участі в Установчих зборах.
Робота Ініціативної групи з підготовки Установчих зборів для формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України (далі Ініціативна група) була організована згідно відповідного наказу Міністерства (від 05.08.2016, №854), провела три засідання та виконала усі необхідні умови для повноцінного формування Громадської ради у відповідності з Положенням КМУ № 996. Було обрано голову Ініціативної групи та секретаря, сформовано план-графік діяльності Ініціативної групи на поточний період, визначено порядок та форма розгляду поданих документів ІГС, утворена Робоча групи по їх розгляду. Згідно плану-графіку, в терміни передбачені Положенням КМУ № 996, були розглянуті документи ІГС та своєчасно направлені, як поштою, так і за електронною адресою, вказаною кожним ІГС, відповідні листи тим ІГС, які допустили неточності при поданні документів. Після отримання відповідей по усуненню недоліків, Ініціативна група остаточно сформувала перелік ІГС, які на погляд Ініціативної групи (Протокол №3 від 13.10.2016 р.) мали право приймати участь в Установчих зборах 20 жовтня 2016 року та тих ІГС, документи яких, не узгоджувалися з вимогами Положення КМУ №996.
Загалом до участі в Установчих зборах було допущено 139 ІГС, перелік яких, як і тих ІГС яким було відмовлено в участі в Зборах, було розміщено за три дні на сайті Міністерства соцполітики, як того і вимагає Положення № 996.
За час після оприлюднення списків і до дня Установчих зборів ніяких скарг чи зауважень до Ініціативної групи офіційно зареєстровано не було.
20 жовтня 2016 року Ініціативною групою була організована реєстрація учасників Установчих зборів, які вчасно прийшли на Збори і отримали відповідний Мандат для голосування та поставили про це свій підпис. Загалом на початок Установчих зборів було зареєстровано 97 представників ІГС. Саме ці представники, як того вимагає Положення КМУ № 996, і є повноправними кандидатами на членство в Громадській раді при Міністерстві соціальної політики України. Всі інші учасники Зборів, є такими, що не виконали умови передбачені Положенням КМУ №996 та не можуть розглядатися на членство в цій Громадскій раді на законних підставах.
Вважаю, аби подальші дії Ініціативної групи й надалі узгоджувалися с вимогами Положення КМУ № 996 та, вона могла закінчити на законних підставах формування нового складу Громадської ради при Мінсоцполітики в кількості не більше 35 осіб, необхідно забезпечити проведення нових Установчих зборів, за участю саме 97 представників ІГС, які повністю, на визначений час, на 20 жовтня 2016 року, виконали усі вимоги Положення КМУ № 996.
Лише за таких умов сформована нова Громадська ради при Міністерстві соціальної політики України може вважатися легітимною.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1382
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 672
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 294
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 176
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7967
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2887
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2821
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2492
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2092