Тягар виконавчого збору за відсутності боргу перед стягувачем є неправомірним
Проблемні питання нарахування виконавчого збору (основної винагороди) при зверненні стягнення на предмет іпотеки (спільну власність з боржником банку)
Нарахування і стягнення виконавчого збору (основної винагоди) залишається спірним питанням у випадках, коли боржник за виконавчим листом не має матеріально-правового обов’язку перед стягувачем і не є солідарним боржником. Це, зокрема, стосується проваджень про звернення стягнення на предмет іпотеки – частки співвласників, які безпосередніми боржниками банку не являються.
Недосконалість законів України «Про виконавче провадження» і «Про органи та осіб, яка здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», а також техніко-юридичні помилки судів щодо оформлення виконавчих листів, спричиняють застосування виконавцями «простового ложа» до усіх, хто навіть з благими намірами потрапляє до виконавчої служби.
Так, при відкритті виконавчого провадження про звернення стягнення на предмет іпотеки (квартиру, що знаходиться у спільній власності) у рахунок погашення боргу основного боржника банку (співвласника квартири) виконавцем було розраховано до стягнення суму основної винагороди також до боржника за іншим виконавчим листом – співвласника та співіпотекодавця 1/6 квартири (єдиного предмету іпотеки), яка становила 10% від загальної суми стягнення з основного боржника банку, про яку йшлося у виконавчому документі.
Суд 1-ї інстанції визнав протиправною і скасував постанову про стягнення основної винагороди приватного виконавця, а апеляційний суд - залишив без змін рішення, в якому зроблено наступний висновок:
«зважаючи на відсутність солідарного зобов’язання та, відповідно, солідарного боргу, враховуючи, у тому числі роз’яснення судового рішення …, суд дійшов висновку про те, що приватний виконавець не вправі був висувати до позивача постановою ВП № … від … вимогу щодо стягнення основної винагороди …».
Див. постанову ШААС від 08.10.2019 у справі № 640/8886/19
- Мікро-ритуали для підтримки команди: маленькі кроки великої стійкості Тетяна Кравченюк вчора о 17:16
- Вихід власника з операційки: розділення стратегії та тактики для кратного росту маржі Олександр Висоцький вчора о 15:06
- Арешт майна: коли держава заходить у двері бізнесу Анна Ігнатенко вчора о 12:17
- Енергоконтракти осені 2025: як умови постачання стали фінансовим ризиком для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 10:23
- Аннушка вже розлила масло: чому "Міндічгейт" – точка неповернення Дана Ярова вчора о 00:47
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних Віталій Соловей вчора о 00:10
- Повернення анонімності: покоління Z перетворює цифрову ідентичність Христина Кухарук 16.11.2025 17:53
- Як створити робочий простір, що знижує стрес і допомагає відновленню Олександр Скнар 14.11.2025 11:27
- Коли ви "засновник" фіктивного ТОВ, про яке навіть не чули: алгоритм дій Андрій Лотиш 14.11.2025 11:25
- Ринок грантів і фандрейзингу у 2026: конкуренція зростає, правила гри змінюються Олександра Смілянець 14.11.2025 11:18
- Відставка міністрів і санкції: чи це реальні дії чи театр для суспільства Дана Ярова 14.11.2025 10:00
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? Віталій Соловей 13.11.2025 22:58
- Відстрочка від мобілізації для догляду за родичами: кого і за яких умов це стосується Віра Тарасенко 13.11.2025 22:25
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу Людмила Євсєєнко 13.11.2025 21:05
- Державна митна служба та бюрократія сильніша за здоровий глузд Олексій Волохов 13.11.2025 16:31
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу 834
- Принцип суперпозиції: чи буде відновлено довіру між кандидатами та ВККС? 523
- Корупційне правопорушення та правопорушення, пов’язане з корупцією: в чому різниця? 302
- Від небесної війни до суверенного захисту: теологічне обґрунтування права на оборону 201
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? 199
-
Україна може отримати близько 100 літаків Rafale. Як працює ця "пташка"
Технології 24829
-
Операція "Мідас". Встановити походження доларів у пачках ФРС виявилося неможливим
Фінанси 12558
-
"Це не слабкість, а симптом": чому з’являється безсоння, як заснути та чи допоможе CBD
Життя 9886
-
Tax Gap, 17 млрд грн ПДВ і перевірки по-новому – інтерв’ю з головою Податкової служби
Бізнес 1665
-
Ексклюзив LIGA.net: Ума Турман і Майкл С. Голл – про темряву, провину й другий шанс Декстера
Життя 1492
