Як не платити за незаконну податкову перевірку (історія з практики)
Ця історія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової в одному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Не встигло чорнило висохнути на
Цяісторія могла не трапитись, якби кілька років тому начальником податкової водному із районів Київської області не призначили 25 –річного «мажора». Звичайно, ж за високі моральні та професійні якості, а Ви що подумали. Невстигло чорнило висохнути на наказі, як новоспечений начальник став «відбивати»виявлене йому довіря.
Заіронією долі у володіннях нашого героя знаходилось ТОВ «Кровососів геть».Підприємство справно платило податки, пережило не одну перевірку податкової, навітьотримувало відшкодування ПДВ із бюджету.Ех, то були славні часи.
Одногочудового весняного дня на підприємство прийшла перевірка податкової. А дальшекласика жанру.
Перевіркапроводилась в два етапи. За результатами перевірки всупереч вимогамзаконодавства товариству не було надано належним чином оформленого примірника акту, чим позбавлено його можливостінадання заперечень. Працівники податкової також не надали для ознайомлення актупро відмову від підписання акту перевірки. Настав час оформлення податковогоповідомлення - рішення.
Напередодніотримання листа від податкової, у якому начебто містилися рішення-повідомлення, директора ТОВ «Кровососів геть» запросив назустріч начальник податкової. Зустріч відбулася в одному із кафе славного містаКиєва. На зустрічі він пропонував замінити акт перевірки на меншу суму завинагороду. Після цього начальник податкової призначивще одну зустріч директору, на якій запропонував замінити акт за грошову винагородуу сумі 5000 доларів США, мовляв, «Ты виноват уж тем, чтохочется мне кушать». Незговірливий та наївний директорстояв на своєму. Отож, згодом податкова направила ТОВ «Кровососів геть» одразу першуподаткову вимогу, а потім і другу.
У відповідь підприємство направилоскаргу на протиправні дії податкової до відділу по боротьбі з корупцією в органах державної податковоїслужби. Інформація, викладена в скарзі, підтвердилась тому матеріали перевірки булинаправлені до прокуратури Київської області, за результатами перевірки якої до«не мажорного» заступника «мажорного» начальника податкової було застосованодогану.
В обмін на відмову від оскарженнядій податкової в різні органи ТОВ «» змушене було написати податковій листа пронібито втрату оригіналів податкових повідомлень –рішень, щоб отримати їх копіїдля судового оскарження. Так склалось історично, що в 2010 році легше булопобачити вдома на кухні кенгуру, чим виграти суд в податкової. Неформальнавказівка суддям вирішувати спори із державою на користь неньки України вокремих регіонах ще й досі діє.
Пройшовши всі кола владних горнил,власники ТОВ «Кровососів геть» постали перед дилемою: заплатити державі 5 млн. грн., закритибізнес, залишивши при цьому близько 40 працівників без засобів до існування врозпалі кризи чи принципово не платити за результати незаконної перевіркиподаткової. Настав зірковий час для власників ТОВ «Кровосісів геть» - час ліквідації підприємства «за один день». Тут не потрібен витягпро банкрутство. Відбулась вона шляхом відступлення новому власнику 100% часток в праві на товариство.З так званими корпоративними правами відступились всі податкові борги. Одразуобмовимось, що нового власника проблеми підприємства не бентежили. В якостіноворічного подарунка діючій владі під час державної перереєстрації учасниківпідприємства була й змінена його юридична адреса на славне м. Донецьк.
Ви запитаєте, як йдуть справи у колишніх власників ТОВ «Кровосісів геть». Вонизареєстрували нове товариство в іншому місці, де адекватне податковеначальство, а трудовий колектив із 40 працівників зберіг свої робочі місця.
Передрук матеріалу дозволенj виключно із посиланням насайт юридичної консалтингової компанії «Салекс» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/menu-types-2/vytyag-bankrutstvo
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3055
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2498
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2233
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2214
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2164