Падіння у прірву і нові можливості – чим запам’ятався нам 2020 рік?
2020 рік став роком потрясінь і нечуваних випробувань. Не тільки для ринку зовнішньої реклами, а напевно для кожного – коронавірус буквально перевернув світ шкереберть.
Нам усім довелось вчитися жити в новій реальності. Так, було важко, але ми вистояли і зараз хочеться сказати не тільки про труднощі, які довелось долати, але й про уроки, які варто засвоїти, і нові можливості, які відкриваються у кризових умовах.
Падіння у прірву
Ще в лютому аналітики давали оптимістичні прогнози щодо розвитку рекламного ринку в 2020 році. Весна мала стати високим сезоном для зовнішньої реклами. Дизайнери розробляли нові колекції, артисти збирались на гастролі, турагентства готували «гарячі путівки», і всі ці новинки повинні були з’явитись на білбордах і сітілайтах. Рекламні площі уже були заброньовані. Та в один момент усе перевернулось. Карантин зупинив світ.
Я не хочу зараз розповідати, як клієнти розривали підписані контракти, як не оплачувались уже заклеєні рекламні площі – це все лишилося позаду. Ми вистояли. Хочеться подякувати тим представникам місцевої влади, які з розумінням підійшли до форс-мажорної ситуації. Які вчасно зорієнтувались і зрозуміли, що працюючий бізнес завжди вигідніший, ніж збанкрутілі підприємства і пішли назустріч операторам. Київ, Хмельницький, Одеса, Львів, Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Калуш та інші міста і навіть деякі села надали підприємцям тимчасові пільги і це хоч трошки допомогло стабілізувати ситуацію. Для учасників ринку цей рік довів, що лише згуртувавшись можна ефективно відстоювати свої права.
Реклама у війні з пандемією
З перших днів карантину рекламні площі у всьому світі зарясніли соціальною рекламою – звідусіль людям розповідали як уберегтись від небезпечної хвороби. Не дивно, що найкращою міжнародною кампанією, за версією «Drum OOH», стала реклама про любов в умовах карантину «Sending Love». Люди слали послання з символом серця своїм близьким, з якими їх розділив карантин і вони вимушено залишились у різних містах. Оператори розміщували ці листи на свої конструкціях. Ініціативу підтримали у 178 містах із 38 країн.
Не менш промовистою стала і глобальна соціальна кампанія «Наш другий шанс». Постери змушували людей задуматись про життя в постпандемічному світі, переосмислити свої цінності і пріоритети. Цю ініціативу підтримали в 30 країнах на 5 континентах. В Україні ми теж могли побачити на цифрових носіях мотивуючі написи «Чи будуть наші сім’ї ще такими ж близькими?».

Члени Асоціації показали свою соціальну відповідальність і готовність підставити плече в тяжкий час і надали тисячі рекламних площ для розміщення соціальної реклами.
Білборди сповіщали телефони гарячих ліній, алгоритми поведінки у разі появи небезпечних симптомів, інформували про профілактику інфікування у різних формах і жанрах. А ще ми показували обличчя пандемії - медичних та соціальних працівників, співробітників поліції та служб охорони, продавців та робітників служб доставки, місцевих лідерів та волонтерів. Зовнішня реклама звертала увагу на людей - на тих, хто опинився на передовій боротьби з коронавірусом. Реклама завжди відповідає на виклики часу, і завжди слугує дзеркалом епохи.
Навіть маленька реклама може сказати багато
Карантин і економічна криза найбільше вдарили по малому і середньому підприємництву, в яких найменше запасу міцності. Знаєте, мене зачепило те, як до цієї проблеми підійшли в містечку Портленд у США. Там розробили спеціальну соціальну кампанію, в якій із сотень мініатюрних білбордів людей закликали робити покупки в місцевих магазинчиках. Так місцева влада спільно з рекламорозповсюджувачами звертала увагу на проблеми дрібного бізнесу і намагалась йому допомогти.
В Україні оператори також максимально йшли назустріч малому бізнесу. Для дрібних підприємців пропонували спеціальні умови і допомогу в розробці рекламних стратегій. Адже у великих компаній над цим працює цілий штат маркетологів і піарників, а дрібному бізнесу доводиться запускати свою рекламу самотужки. А правильно себе подати вкрай важливо. Тому ми надавали і продовжуємо надавати пільгові умови для дрібного бізнесу.
Криза - це ще й нові можливості
Зовнішня реклама має низку опцій, які дозволяють зробити звичайну рекламу нестандартною і привернути до неї більше уваги. Можна підсвітити якийсь елемент, оживити предмет, зробити його об’ємним.
Цьогоріч ми бачили багато «фішок» і ноу-хау зовнішньої реклами. Назву кілька прикладів. У Фінляндії рекламні конструкції перетворили на термінали для дезінфекції телефонів. Для очищення смартфонів ультрафіолетовим промінням достатньо всього 15 секунд. В Осло розмістили рекламу, що «тліє» - з постера, який рекламував гарячу традиційну норвезьку страву, буквально виходило тепле повітря, яким мешканці могли зігрітись. У Китаї створили креативну рекламу, де фон білборда повністю повторює пейзаж. Так рекламували продукцію, в основі якої природні складові. Сеул накривала двадцятиметрова 3D-хвиля і перехожі буквально поринали в океан просто посеред вулиці. У Лондоні встановили білборди з квітучими легенями, які вимірюють рівень забруднення повітря. Коли воно чисте – легені здорові і цвітуть. Якщо рівень забруднення піднімається - легені в’януть і темніють.

Новітні технології відкривають безмежне поле для креативу. А кризова ситуація ще й прискорює їх розвиток. В Україні тенденція стрімкого розвитку цифрових носіїв була помітна і до кризи. А зараз саме ці конструкції найбільш затребувані серед клієнтів і ми бачимо, як оператори продовжують нарощувати їх кількість. У скрутний час клієнти хочуть більше креативу і максимальну віддачу від вкладених коштів. І саме новітні технології дають більше можливостей для цього. Тому тренд на розвиток цифрових носіїв посилиться і в наступному році.
І наостанок хочу наголосити: яким би не був важкий 2020 рік, все ж ми побачили, що навіть у темні часи можна знайти світло, якщо підтримувати і цінувати одне одного. Хочеться вірити, що труднощі тільки зробили нас сильнішими і в наступному році людство зуміє подолати вірус та оговтатись від економічної кризи, а зовнішня реклама завжди запропонує варіанти як зробити життя яскравішим і цікавішим.
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 147
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 32496
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 14173
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
11003
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 9142
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5785