"Київстар" звільнений від арешту: що це означає для інвесторів в Україні
Арешт корпоративних прав "Київстар", колишні акціонери якого є російськими підсанкційними бізнесменами, скасовано.
Свіжі новини з українського ринку мобільного зв’язку стали важливим сигналом для інвесторів та споживачів. Не так давно у засобах масової інформації обговорювалися питання націоналізації та санкцій проти окремих акціонерів, але сьогодні ми спостерігаємо зворотний процес — арешт корпоративних прав "Київстар", колишні акціонери якого є російськими підсанкційними бізнесменами, скасовано.
Якщо точніше, то Шевченківський районний суд Києва зняв арешт зі 47,85% корпоративних прав VEON в Київстар і зі 100% корпоративних прав VEON в її інших українських дочірніх компаніях (Ukraine Tower Company, Kyivstar Tech та Helsi).
Це стало можливим завдяки активності глобального цифрового оператора VEON, який врешті-решт оскаржив у суді арешт. Таке рішення викликане не лише бажанням захистити власні інтереси VEON, але й прагненням зберегти стабільність для українського мобільного оператора Київстар, яким володіє холдинг. Відзначено, що VEON продала свої російські активи ще наприкінці 2023 року.
Варто зазначити, що VEON за весь час операційної діяльності Київстар понад 10 млрд доларів в економіку України. Цього року VEON збільшив свої інвестиційні зобов’язання щодо відновлення цифрової інфраструктури нашої країни до 1 млрд доларів протягом п'яти років та закликав інших міжнародних інвесторів інвестувати в Україну зараз.
Рішення про зняття арешту з акцій значить, що "Київстар" продовжить свою діяльність без збоїв, та що інтерес до нього з боку інвесторів лише зростає. У цьому контексті особливо цікаві новини про можливу угоду з великими американськими інвестиційними фондами, такими як Blackstone, KKR та Carlyle. Пошуки нових акціонерів означають, що в найближчому часі компанія може отримати нові фінансові вливання, що відкриває нові горизонти для вдосконалення її послуг та розширення мережі.
Цікаво, що роль у цих процесах покладена на Майка Помпео — колишнього держсекретаря США, який на сьогодні входить до Наглядової Ради "Київстар". Його присутність в управлінні компанії є свідченням серйозності намірів притягнути масштабні закордонні інвестиції. Помпео активно просуває угоди з американськими фондами, які прагнуть стати новими сильними акціонерами VEON, а отже, і "Київстар".
Таким чином, ми можемо спостерігати типовий сценарій, коли з одного боку йдуть арешти, але з іншого — відкриваються нові перспективи. Ця ситуація нагадує долю ще одного великого українського оператора — Lifecell, чия ситуація також завершилася успіхом, хоча на початку викликала багато питань у суспільстві. Зрештою Lifecell потрапив в руки французького холдингу NJJ Capital, і цілком ймовірно, що на "Київстар" чекає аналогічна доля.
Таке переміщення акцій, звичайно, несе ризики, але позитивних перспектив тут набагато більше. Один з ключових моментів у цьому контексті — те, що зміна акціонерів не матиме безпосереднього впливу на абонентів. Клієнти "Київстар" можуть бути впевненими, що якість послуг не постраждає, і компанія продовжить свої зусилля в плані покращення та розширення своєї інфраструктури.
Зняття арешту з акцій "Київстар" також означає, що іноземні інвестори мають намір зробити ставку на потенціал українського ринку. У часи глобальних викликів, пов'язаних із геополітичною нестабільністю, обрання України ринку як об'єкту інвестування є підтвердженням його привабливості. Це також свідчить про те, що міжнародні інвестори вважають нашу країну перспективною для капіталовкладень, обходячи наявні перешкоди.
Зараз для української економіки важливо продовжувати таку тенденцію. Сподіваємося, що зміни в структурі власності "Київстар" сприятимуть продовженню інвестиційної активності та підвищенню конкурентоспроможності. Звичайно, важливо слідкувати за подальшими кроками цих нових американських інвесторів — їхня діяльність може створити значний позитивний імпульс для розвитку телекомунікацій в Україні, а також поліпшить якість послуг для мільйонів абонентів.
У підсумку, зняття арешту з акцій "Київстар" є позитивним розвитком подій у сфері українських телекомунікацій. Це відкриває нові можливості для іноземних інвестицій, забезпечуючи стабільність і розвиток для найбільшого оператора країни, та служить позитивним сигналом для інших потенційних інвесторів.
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 12574
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
9091
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 8513
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 7406
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 5896