Невже КМУ проти проведення ефективних державних закупівель?
Спостерігаючи за діями КМУ та особливо МЕРТу на чолі з Павлом Шереметою, не можу стояти осторонь та вважаю за необхідне повідомити громадськості, політикам та представникам бізнесу, що навіть теперішній Уряд А. Яценюка не зацікавлений в проведенні ефективн
Спостерігаючи за діями КМУ та особливо МЕРТу на чолі з Павлом Шереметою, не можу стояти осторонь та вважаю за необхідне повідомити громадськості, політикам та представникам бізнесу, що навіть теперішній Уряд А. Яценюка не зацікавлений в проведенні ефективних державних закупівель!
Як вже було відомо 11.03.2014 року на сайті МЕРТ було опубліковано нову редакцію проекту ЗУ “Про здійснення державних закупівель”, в якому було повністю скасовано можливість застосування Замовниками (розпорядниками бюджетних коштів) найефективнішого торгового інструменту - електронного реверсивного аукціону.
По-перше, потрібно зазначити, що жодних офіційних коментарів чи обґрунтувань щодо такого кроку ні КМУ ні представники МЕРТу не опублікували. Чому? Напевно тому, що важко знайти недоліки цього інструменту, ефективність якого визнана у всьому світі.
По-друге, вже 18.03.2014 року на сайті МЕРТ, в той самий законопроект, та навіть в те саме оголошення від 11.03.2014 року (тобто МЕРТ офіційно не повідомив про внесення змін!) були внесені зміни щодо можливості проведення Замовниками процедур передбачених в ЗУ “Про здійснення державних закупівель” (відкриті торги, двоступеневі торги і т.д.) в електронному вигляді.
Тобто, з одного боку МЕРТ нібито визнав прозорість саме електронних торгів, АЛЕ з іншого не має за мету досягти максимальної ефективності їх проведення — зниження ціни та заощадження бюджетних коштів.
Справа в тому, що всі закупівельні процедури, які зараз передбачені в законопроекті не передбачають проведення аукціону на зниження ціни в реальному часі (ні в голосовому ні в електронному вигляді), тобто учасники торгів (постачальники) не мають можливості активно конкурувати між собою та багаторазово знижувати ціну поставки. Чому Уряд забирає можливість у бізнесу активно конкурувати між собою?
Також сумніви визиває те, що визначення порядку проведення електронних процедур стає повноваженням КМУ, а не ВРУ.
Також хотілося б запитати у розробників цього законопроекту та особисто у Павла Шеремети: головним завданням ЗУ “Про здійснення державних закупівель” є ефективне (економне використання бюджетних коштів). Чому ж в законопроекті не передбачено обов'язкового проведення найефективнішої закупівельної процедури — аукціону? Невже новий Уряд знову забуде свої обіцянки щодо ефективного використання бюджету?
Ще більш не зрозумілими стають такі пропозиції МЕРТу, якщо звернути увагу на те, що в країнах ЄС процедура аукціону (як електронного так і звичайного) активно застосовується. У підтвердження моїх аргументів пропонуємо ознайомитись з результатами дослідження проведення державних закупівель у Європі.
Також потрібно зазначити, що Міністерство юстиції України публічно оголосило про поступове впровадження обов'язкових електронних аукціонів в сфері реалізації конфіскованого та арештованого майна, оскільки цей метод є найефективнішим та антикорупційним.
Я звертаюсь до Прем'єр-міністра України А. Яценюка та міністра економічного розвитку та торгівлі Павла Шеремети недопущення подальшого “дерибану” бюджетних коштів та запровадження ефективного, конкурентного та прозорого електронного реверсивного аукціону. Ми повинні дати постачальникам можливість активно боротися за право укладання контракту. В свою чергу, готовий надати консультаційну, методологічну та практичну допомогу щодо реалізації необхідних пілотних проектів та впровадження ефективної системи державних закупівель в цілому.
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін вчора о 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука вчора о 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- Дзеркальні кроки – основа переговорного процесу Сергій Пєтков 26.04.2025 07:28
- Післяплата через Нову пошту та NovaPay: чи потрібен фіскальний чек? Арсен Маринушкін 26.04.2025 00:43
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді Павло Васильєв 25.04.2025 21:39
- Очікування vs реальність: правда про старт кар’єри в IT Сергій Немчинський 25.04.2025 10:36
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька 24.04.2025 23:46
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 475
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 146
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 131
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 112
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 100
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 14330
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 6772
-
"Життя після 100 — не виняток, а нова норма": як тренд довголіття змінює наш підхід до краси
Життя 3835
-
Дипломатія Трампа між "він так бачить результат" та "нічого не виходить"
Думка 3763
-
Іспанія та Португалія залишилися без світла: блекаут на всьому Піренейському півострові
Бізнес 3686