Будівельна Чехія: Чому Україна комфортніша і вища в Doing Business
В рейтингу Doing Business 2020 за показником простоти організації будівництва Чехія посідає 157 місце. Україна за цим же показником обіймає 20 сходинку
Я вже розповідав про регулювання будівельних процедур і отримання дозволів в Польщі. А також про досвід нашого сусіда в питаннях децентралізації, яка є метою і нашого Держсервісбуд в Україні.
Сьогодні наведу приклад Чехії. У цій європейській країні будівництво будь-яких об'єктів регламентується Будівельним законом від 2006-го року та відповідними до нього положеннями.
У Чехії працює децентралізація. Для отримання дозволу на будівництво потрібно звертатися до місцевого будівельного комітету з чітко зазначеним переліком документів. В нас такий перелік внаслідок реформи об’єднаний в єдиний чек-лист.
Місцевий будівельний комітет в Чехії оголошує про початок процесу видачі дозволу і призначає збори за участю громадськості. Як правило, дата зборів оголошується заздалегідь за 15 днів. А сам процес видачі дозволу може затягнутися до 60 днів та навіть більше. Чеська процедура вважається однією з найскладніших в Європі. В законодавство навіть була внесена поправка, яка полегшує отримання дозволу на будівництво приватного будинку - термін скоротився і тепер становить до 30 днів.
Згідно зі статистикою Світового банку, яка наводилася в дослідженні Doing Business, в середньому отримання всіх необхідних для початку будівництва паперів в Чехії займає 246 днів. За цей час потрібно зібрати 21 документ. В рейтингу Doing Business 2020 за показником простоти організації будівництва Чехія посідає 157 місце.
Україна в Doing Business 2020 за цим же показником обіймає 20 сходинку. За рейтингом в нас раніше на всі дозвільні процедури могло піти 72 дні. Але внаслідок реформи все буде набагато швидше і представники будівельної галузі на дозволи витрачатимуть 5 днів.
Також варто знати, що в Чехії будівельні норми не носять обов'язковий, а лише рекомендаційний характер. Але це не означає, що через це страждає якість.
Будівництво в Чехії будь-яких об'єктів, що вимагають отримання будівельного дозволу, а також об'єктів, що відносяться до культурних пам'яток, повинна проводити будівельна фірма, яка зможе забезпечити ведення будівництва фахівцем, що має відповідну авторизацію.
Також в договір про будівництво необхідно включати пункт про якість проведених робіт. Він зобов’язує будівельну фірму проводити роботи згідно з діючими будівельними нормами.
Дозвіл на будівництво в Чехії діє два роки. В Україні ж дозвіл дійсний до завершення будівництва, якщо виданий після 2011 року.
Реформа містобудування дозволяє зробити процедуру отримання дозволу в Україні швидкою та зручною. Ми будемо максимально підтримувати, відповідати на запитання і консультувати учасників будівельної галузі, щоб уникнути неточностей в документальній процедурі. Цей комплекс повинен створити комфортні умови для всіх. А внаслідок децентралізації Україна стане прикладом для багатьох країн Європи.
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3038
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2454
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2229
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2189
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2156