Трилогія "Фінанси Київщини", частина І. Невикористані залишки коштів
Хто винен та що робити.
Мені, як Голові бюджетної комісіїКиївської обласної ради, дуже прикро констатувати, що ми, депутати,представники інтересів жителів столичного регіону, не маємо дійсно дієвихважелів впливу на розпорядника коштів громади Київщини задля більш ефективноговикористання фінансів.
Свого часу я обіцяла, що опублікуюзведену інформацію про залишки місцевих бюджетів Київської області. Якщо проаналізуватиці цифри станом на 01.01.2017р., ми побачимо дійсно жахаючи цифри (див. доданефото). Мова йде про залишки коштів, що залишилися неосвоєними до першого січня.
Києво-Святошинський район: 219.млн.грн.! З них коштів спеціального фонду– 15 млн. грн. Місто Бориспіль: 303млн.грн., с них 97 млн. грн – кошти спеціального фонду. 39 млн.грн. - м. Славутич, з них коштів спецфонду - 13млн.грн. Ірпінь – 54 млн.грн., з яких 31 млн.грн – кошти спец.фонду. Всього ж в Київській області не далираду близько2 мільярдам !!! гривень.
Про що говорять ці цифри? Пересічномугромадянинові вони мало що скажуть.
Та я особисто неодноразово наголошувала - в бюджеті зайвихкоштів не буває. Якщо говорити про кошти загального фонду, це таки кошти, щозалишилися від невикористання їх на покриття видатків. Простіше кажучи, булидоходи та не було видатків, кошти й лишилися. Але є важливий нюанс: кошти, які залишаються в результаті різниціміж дохідною та видатковою частинами загального фонду, мають своєчасноспрямовуватися до бюджету розвитку й направлятися на дороги, дитячі садочки,поточні ремонти, енергозабезпечення, тощо - на першочергові заходи, які вподальшому будуть давати економію коштів та благоустрій мешканцям.
Коли ми говоримо про самеобласний бюджет Київщини, то він дійсно жахає, тому що має залишків в 400млн.грн.! З них – 124 млн.грн коштів спеціального фонду и 275 млн.грн – коштизагального фонду. Це свідчення того, що своєчасно розпорядником коштів доходине підіймалися в дохідну частину, не передавалися до фонду розвитку, й, якнаслідок, – не витрачалися за необхідними напрямками. Можливо, це мають місце й несвоєчаснопрофінансовані програми (нагадаю - в першому півріччі минулого року янеодноразово наголошувала на затримці щодо передачі на вивчення депутатамКиївської обласної ради від чиновників програм, необхідних для сталогозабезпечення життєдіяльності Київської області. В підсумку фінансування деякихз них розпочалося із затримкою ледь не зо два квартали), але загалом ці коштіможна аналізувати як перевиконання бюджету по доходах, які своєчасно не булирозподілені.
Що ж до залишків коштівспеціального фонду, то, переважно, це кошти екологічного фонду, які малиспрямовуватися виключно на спеціалізовані заходи. Якщо говорити про Київщину,яка найбільшу проблему в плані екології має в частині утилізації твердих побутових відходів (м.Київ вивозить всі побутові відходи в Київську область), першочерговимпріоритетом та негайною потребою столичної області є облаштування смиттєзвалищ,сортувальних станцій на них та контроль їх діяльності. Але реалії вказують нате, що в минулому році ані копійки коштів на ці вкрай необхідні об’єкти врегіоні не витратили.
Причин може бути багато - зокрема, це відсутність своєчасних програм чипроектної документації. Але вже в поточному році, а сьогодні маємо березеньмісяць, до розгляду депутатам Київської обласної ради так й не надійшли жодноїпропозиції щодо витрачання залишків коштів в 2017р.
Тому, ситуація поки що незмінилася. Якщо така робота із фінансамибуде продовжуватися й в 2017-му році, коли наприкінці звітного періоду ми маємосотні мільйонів неосвоєних гривень, то, гадаю, що наші дії становитимутьсябільш радикальними.
Потрібно, нарешті, починатипрацювати без радянсько-бюрократичного підходу до коштів громади.
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 01:34
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак вчора о 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак вчора о 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад вчора о 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 23.01.2025 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3070
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2555
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2434
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2239
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2231