Фонд гарантування вкладів збільшує можливості в режимі paperless
В планах Фонду гарантування вкладів – запустити портал «Фонд 24/7», завдяки якому вкладники, позичальники та кредитори збанкрутілих банків зможуть отримувати інформацію цілодобово в режимі онлайн.
Розвиток цифрових технологій і розширення сфери їх застосування стали пріоритетними для більшості країн світу. Глобальні виклики, спричинені пандемією, значно прискорили цифровізацію економік та переведення багатьох процесів в онлайн у різних сферах нашого життя. Україна оголосила 2021-й роком цифровізації. А в липні цього року парламентарії ухвалили закон про режим paperless у cфері публічних послуг. Він передбачає поступову відмову від паперових носіїв інформації та поширення електронного документообігу, щоб українці та держава могли спілкуватися «без паперів».
Фонд гарантування вкладів розпочав цифровізацію своєї діяльності ще задовго до того, як це набуло в країні загальнодержавного значення. Фактично він став одним із першопрохідців у запровадженні режиму paperless. В 2017 році ми запустили унікальну автоматизовану систему виплат гарантованого відшкодування вкладникам та систему консолідованого обліку неплатоспроможних банків, завдяки яким процеси стали уніфікованими та більш ефективними, позбавленими бюрократичних обмежень. Функціонал всіх автоматизованих систем ФГВФО ми постійно вдосконалюємо і розширюємо з урахуванням найсучасніших рішень у цій сфері.
Якщо на початку своєї діяльності Фонд гарантування мав численні стоси паперових документів, ми щодня отримували по 400-500 листів-звернень від громадян, а одні тільки реєстри вкладників збанкрутілих банків могли займати цілі кімнати, то після переходу на автоматизований формат роботи ці величезні талмуди паперів залишилися в минулому. Крім того, дані стали доступні для подальшого використання та надання інформації на чисельні запити, які надходять до Фонду.
Електронний документообіг, запроваджений нами всередині організації, сприяв прискоренню внутрішніх бізнес-процесів, підвищенню їх ефективності та збереженню природних ресурсів. Уже на сьогодні ми скоротили використання паперу на 20% у листуванні з зовнішніми кореспондентами, що дозволило зберегти за рік близько 80 дерев.
Автоматизована система виплат та електронний документообіг з банками-агентами зробили процес отримання гарантованих сум вкладниками максимально зручним, надали можливість скоротити терміни початку виплат та мінімізувати використання паперових документів. Сьогодні вкладнику для отримання гарантованого відшкодування не потрібно заповнювати ніякі заяви чи анкети – жодних «папірців»! Для цього достатньо звернутися до одного з відділень банків-агентів Фонду з паспортом та ідентифікаційним кодом і забрати свої гроші.
Цифровізація і надалі залишиться одним із головних пріоритетів Фонду гарантування вкладів як соціально-відповідальної організації, що дбає і про права вкладників, і про збереження довкілля. Тому в майбутньому ми будемо розширювати застосування цифрових технологій у своїй діяльності.
В наших подальших планах – запустити в 2022 році портал «Фонд 24/7», завдяки якому вкладники, позичальники та кредитори збанкрутілих банків зможуть отримувати потрібну їм інформацію щоденно і цілодобово, в режимі онлайн – через мережу інтернет. Звичайно, можливість надсилання паперових листів-звернень до Фонду гарантування також залишиться для громадян, зокрема, тих, що проживають у віддалених куточках України та поки не мають доступу до інтернету.
Зареєструвавшись на порталі «Фонд 24/7», можна буде скористатися особистим електронним кабінетом, що відкриє доступ до різноманітних послуг. Наприклад, користувачі зможуть, не виходячи з дому чи офісу, подати звернення, отримати консультацію чи необхідну довідку від Фонду гарантування або неплатоспроможного банку, а також інші послуги в режимі онлайн, якому сьогодні надає перевагу все більше українців.
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов вчора о 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович вчора о 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак вчора о 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак вчора о 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 роци? Ростислав Никітенко вчора о 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін вчора о 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова вчора о 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 23.12.2024 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 23.12.2024 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 23.12.2024 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 23.12.2024 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 23.12.2024 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1431
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 723
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 369
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 246
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
-
П'ятірка найкасовіших різдвяних фільмів в історії: класика святкового кіно
Життя 6869
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 5143
-
Кабмін продовжив на місяць усі бронювання через кібератаку на реєстри
Бізнес 5121
-
"Умови сприятливіші за довоєнні". Вартість житла у Києві відповідає десяти рокам оренди
Бізнес 3917
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 3697