Торгівля людьми не в теорії
Покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми дуже важливе.
Торгівля людьми - досить складний злочин і, дійсно, щоб його виявити, надати безпеку постраждалій особі, покарати злочинців та допомогти подолати наслідки - необхідно залучення цілої низки структур.
Тоді, як у всьому світі показники судового переслідування та вироків щодо торговців людьми є надзвичайно низькими, постраждалих від торгівлі людьми можуть притягувати до кримінальної відповідальності, засуджувати та ув’язнювати за злочини, до яких їх змусили.
Так, ми маємо чітко виписаний Національний механізм взаємодії (НМВ), проте чи маємо ми розуміння як це працює і що стоїть за рекомендаціями та директивами і найголовніше хто і як повинен їх виконувати?
Практичне відпрацювання взаємодії
Одним із ключових інструментів, який допомагає підготувати структури НМВ до дій в реальних ситуаціях, є покрокове відпрацювання кожного етапу, який може виникнути враз зі злочином торгівлі людьми.
Симуляційні вправи можуть включати сценарії ідентифікації та реабілітації постраждалих осіб, співпрацю з правоохоронними органами та роботу над суспільною думкою у трактуванні поняття торгівлі людьми та відповідному ставленні до осіб, що пережили ситуації експлуатації.
Досвід Італії і три сценарії торгівлі людьми
Вперше симуляційний тренінг було проведено Офісом спеціального представника та координатора з протидії торгівлі людьми ОБСЄ у м.Віченца (Італія). Серед учасників були фахівці з 31 країни (28, з яких це країни - члени ОБСЄ, а також країни - партнери ОБСЄ: Ізраїль, Таїланд та Туніс).
Тоді, у Віченці було обладнано квартири, які використовувалися як уявний бордель, в інших приміщеннях було встановлено 20 швейних машин для примусової понаднормової праці, а на полях навколо муніціпалітету - уявні постраждалі від торгівлі були примушені збирати яблука.
Учасники співпрацювали з колегами з інших країн і різних сфер фаховості, щоб розпізнати випадки сексуальної та трудової експлуатації. Представники громадських організацій та соціальних служб грали ролі постраждалих настільки реалістично, що учасники забували, що це симуляція і починали вести себе, як у повсякденному житті. Це дозволило експертам застосувати найкращі практики та показати можливості для покращення в кожній сфері фаховості, а також в аспекті міжвідомчої співпраці.
Україна і торгівля людьми під час війни
Окрім особливостей роботи та можливостей залучених структур, локальних відмінностей на рівні країн є і нюанси під час воєнних дій.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну фокус торговців людьми змістився з трудової на сексуальну експлуатацію, а недавнє опитування Міжнародної організації з міграції засвідчило, що понад половина громадян України готові прийняти ризиковану пропозицію, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Цього року впродовж чотирьох симуляційних вправ у вересні та жовтні 2023 року, 120 фахівців Національного механізму взаємодії з 12 областей України відпрацювали навички виявлення випадків торгівлі людьми, розслідування таких злочинів і надання допомоги постраждалим. Представники міграційної поліції, прокуратури, слідчі, інспектори Державної служби України з питань праці, співробітники Департаментів соціального захисту населення, Служби у справах дітей, працівники Центріву соціально-психологічної допомоги, центрів соціальних служб та дотичних неурядових організацій в режимі реального часу виявляли випадки торгівлі людьми, використовуючи міжвідомчий підхід.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22817
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10921
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10717
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4910
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4344