Фіаско накопичувальній пенсійній реформі
Наміри Мінсоцполітики запровадити другий рівень пенсійної реформи вже у 2014 році є надто оптимістичними, враховуючи, що здійснювати реструктуризацію всієї економіки нинішня влада явно не планує.
Наміри Мінсоцполітики запровадити другий рівень пенсійної реформи вже у2014 році є надто оптимістичними, враховуючи, що здійснювати реструктуризаціювсієї економіки нинішня влада явно не планує.
Кроків, які на цьому шляху планує зробити влада: ліквідувати дефіцитПенсійного фонду, легалізувати зарплати та погасити заборгованість з виплатзарплат і внесків до Пенсійного фонду, буде недостатньо та й реальність їхздійснення при нинішньому державному менеджменті викликає великі сумніви. Перехіддо накопичувального рівня пенсійного забезпечення вимагає значно ширшого комплексувзаємопов’язаних заходів економічного, соціального та демографічного характеру.
Якби влада справді прагнула ефективного розвитку пенсійної системи, то першза все, вона б зменшила податкове навантаження на фонд зарплати до 15%, іодночасно з цим збільшила частку заробітної плати у вартості кінцевого продуктуабо послуги до 55-65%. При цьому необхідно створити надійний державний механізмгарантованої виплати пенсій у випадку зловживань або банкрутства пенсійнихфондів другого рівня. Крім того, управління пенсійними фондами однозначноповинно відбуватися на тристоронній основі – держава-профспілки-роботодавці. Такожважливо, що запровадження другого рівня пенсійної реформи зазнає фіаско, якщопаралельно не будуть розроблені й реалізовані національні програми створенняробочих місць та збільшення тривалості життя.
При нинішньому розмірі середньої зарплати запровадження накопичувальнихфондів абсолютно не вирішить проблему належного пенсійного забезпечення. Потрібнобути реалістами: сьогодні працівник, який працюватиме з 18 до 60 років і матиме42 роки трудового стажу, зможе відкласти рівно стільки, щоб за міркамиофіційного прожиткового мінімуму безбідно жити лише 6,5 років. Якщо ж говоритипро реальні ціни на продукти й послуги, то «пенсійних заощаджень» ледьвистачить на 2,5-3 роки. Отже, якщо рухатися запропонованим владою шляхом, то українськічоловіки, які стануть учасниками так званої накопичувальної пенсійної системи, близько8 останніх років свого життя не матимуть засобів до існування, а жінкамдоведеться животіти взагалі 13-16 років.
Поспішне запровадження другого рівня пенсійного забезпечення є ні чиміншим, як черговою спробою влади врятувати нинішню солідарну систему за рахунокзапровадження накопичувальної.
Першою спробою було запровадження самої пенсійної реформи, яке по сутізвелося лише до збільшення пенсійного віку і не дало якісних результатів.Аналогічне фіаско чекає й запровадження другого рівня пенсійного забезпечення,якщо влада докорінно не перегляне свою економічну, податкову та соціальнуполітику, якщо не розпочне стимулювати розвиток реального сектору економіки.Крім того, потрібні й суттєві законодавчі зміни – зокрема перегляд Податковогокодексу і докорінна зміна нинішнього пенсійного законодавства.
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3051
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2486
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2232
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2209
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2163