Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.02.2015 08:19
Трансформація НБУ в піраміду "МММ" ім. Валерії Гонтаревої
Монетарні помилки, що призвели до курсу 25!
Помилки та некомпетентність керівництва Національного банку України, що позначаються на життєвому рівні населення та економічного добробуті нашої держави, мають бути рішуче зупинені. Голова НБУ, котра зовсім втратила монетарні важелі та інструменти впливу на фінансово-валютний сектор країни, досі вперто твердить про перспективи розвитку банківського сектора. Мабуть, вона останній раз заходила до комерційно-фінансової установи влітку 2014, коли в банку країни-агресора такій Пані не продали дві сотні доларів. Відсутність комплексних змін в монетарній політиці НБУ призводить до знущання над реальним сектором економіки. Не допустимо що населення та бізнес втрачають мільйони гривень за один день! Курсові стрибки в 5 гривень, це не монетарна політика, а банальна недосвідченість. Монетарна політика НБУ останнім більше схожа на піраміду МММ Мавроді, коли "завтра буде точно дорожче, ніж сьогодні", і це, нажаль, про іноземну валюту.
Найдивніше, що приймаючи певні рішення, НБУ не пояснює іх, а лише вводить в дію на наступний день. Так само вийшло і з рішенням про відмову від індикативного курсу, коли Правління НБУ 04.02 ввечері прийняло, а практична реалізація таких вказівок відбулась вже 06.02 без попередніх консультацій з відповідальними підрозділами комерційних закладів та великих експортерів України. І чого очкувало Правління? Що після майже піврічного дефіциту іноземної валюти курсові коливання підуть вниз, або учасники торгів, без попередніх хоча би аналітико-теоретичних механізмів, зорієнтуються в новій ринковій ситуації? Такі дії схожі на рішення студента інженера першого курсу, коли він перебирає всі варіанти в думках і одразу реалізує такі ідеї на моделі, з однією думкою «може підфортить».
Наслідки такої управлінської діяльності мають бути піддані громадському осуду, а сама голова НБУ звичайно має покинути свою посаду, як не компетентний управлінець. ГПУ має почати розслідування діяльності та перевірити можливі заангажовані рішення під час виділення рефінансування для комерційних банків та введення тимчасових адміністрацій. Про непрозорість введення останніх ходять легенди, а адміністратори-управлінці після кожного нового проекту міняють авто та купують новий будинок.
Нажаль, в Україні не поважають реальних спеціалістів державного управління, які під час своїх каденцій проводили зважену політику або приймали реформаторські рішення. Це як історія з покійним міністром Г.Кірпою, який був фактично єдиним керівником, котрий зміг реформувати та розвивати Укрзалізницю, а кожний з його наступників був безсилий для керування таким відомством. Нажаль сьогодні Кірпи вже немає. Звичайно, реальні реформатори та управлінці в нашій державі є, як то наприклад Стельмах, котрий керував НБУ майже 10 років, або Калетнік, що повністю реформував митні органи, ввівши електронне декларування та комп’ютерну систему визначення митної вартості. Або наприклад Вакарчук старший, що ввів ЗНО та надав можливість дітям з менш забезпечених сімей вчитись за рахунок держаного бюджету.
Таким чином українське суспільство має відверто пояснити керівництву країни про наслідки невдалих управлінських рішень, і якщо у владній команді відсутні спеціалісти, то потрібно використовувати досвід попередніх поколінь. Адже не є нормальним, коли в 2015 мінімальна заробітна плата в Україні є 50 доларів США і тримає тенденцію до зменшення…
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
Топ за тиждень
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45115
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22190
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16035
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12831
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11049
Контакти
E-mail: [email protected]