Чи можна зберегти контроль над будинком, залучивши управителя?
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки має виконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм багатоквартирним будинком та якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснює управитель.
Сфера житлово-комунального господарства України –надзвичайно динамічна: переважна більшість співвласників багатоквартирнихбудинків усвідомили свою відповідальність за стан власного будинку та розпочалиповноцінне управління. Деякі співвласники обрали створення ОСББ, а деяківирішили залучити професійного управителя.
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки маєвиконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм будинкомта якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснюєуправитель.
Хто ж він такий – управитель багатоквартирного будинку? Цефізична особа-підприємець або юридична особа, яка визначена спільним рішеннямспіввласників або одноразово призначена органом місцевого самоврядування танадає послуги з управління. Управитель – це сама та особа, яка маєзабезпечувати належне утримання Вашого багатоквартирного будинку у разі, якщоВи не готові робити це самостійно.
В першу чергу, управитель має забезпечити належнеутримання багатоквартирника та його прибудинкової території у відповідності донормативів та вимог, передбачених чинним законодавством України. Тобто, вбудинку, в якому обрано справді фахового управителя, завжди вчасно проводитьсядезінсекція та дератизація, під’їзд виглядає охайно та затишно, ліфтові шахтизнаходяться в гарному стані та працюють безперебійно. При професійномууправлінні всі місця загального користування мають утримуватися в ідеальномустані.
Окрім того, саме управитель має захищати праваспіввласників на спільну сумісну власність у багатоквартирному будинку відбудь-яких загроз та порушень. У випадку, якщо співвласники приймуть рішення проздавання спільного майна в оренду, саме управитель буде уповноважений укластидоговір з орендарем та слідкувати за належним станом майна, переданого воренду.
Також управитель зберігає та оновлює технічнудокументацію на будинок, інформує співвласників про необхідність у капітальномуремонті. Саме він має право безперешкодного доступу в будь-яке приміщення длявчасної ліквідації аварій.
Таким чином, управитель – це своєрідний майстер на всіруки, який має позбавити Вас будь-яких переживань щодо стану будинку та забезпечитийого належне утримання та вчасний ремонт.
З вищеперерахованого може скластися враження, що управитель– це чарівна пігулка, яка може позбавити будинок від будь-яких проблем. Такдійсно може бути. Але тільки в тому випадку, якщо ми будемо пам’ятати профактор контролю.
Управителя багатоквартирного будинку має контролюватикожен співвласник або ОСББ, якщо у багатоквартирному будинку створено об’єднання. Проектом ЗаконуУкраїни «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що співвласники маютьправо викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або наданняпослуг неналежної якості. В такому випадку, управитель зобов’язаний з’явитисядля підписання відповідного акту та здійснити перерахунок вартості послуги зуправління за весь час ненадання послуг з управління будинком або наданняпослуг неналежної якості, а також сплатити споживачу неустойку у розмірі тапорядку, передбаченому договором.
Викликати управителя для фіксації факту ненадання послугабо надання послуг неналежної якості може будь-який співвласник. У випадку,якщо управитель не з’являється для підписання акту-претензії, документ можебути підписаний не менш як трьома споживачами відповідної послуги танаправлений управителю рекомендованим листом.
Крім того, у випадку незадоволення якістю послуг, якінадаються управителем, мешканці мають право скликати збори співвласників абоЗагальні збори ОСББ (якщо воно у будинку створено) та прийняти рішення проприпинення договірних відносин з чинним управителем та обрання нового.Управитель має бути повідомлений про припинення договірних відносин не менш якза два місяці до визначеної зборами дати припинення.
Таким чином, управитель, так само як і ОСББ, є цілкомдоречною формою управління багатоквартирним будинком. Проте, якщо забувати абоумисно ігнорувати необхідність контролю за управлінням Вашим багатоквартирником,то це наразить мешканців на небезпеку отримання неякісних послуг.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 22562
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10906
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10668
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4902
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4329