Тупик цивілізації
Частина з нас і далі намагається рухати цю країну і цей світ у майбутнє, а більшість і далі залишається звичайними дикунами, яким не треба виходити за межі «хліба і видовищ».
Однієюз основних тез Честертона щодо розвитку людства було те, що науковці можутьнеправильно трактувати археологічні досягнення. Бо за наскельними малюнкамиважко описати все життя первісної людини. Взагалі, навряд чи можна говорити проте, що первісні люди жили в печерах, одягалися в шкіри мамонтів, ходили з дрючками,у них взагалі не було хоч якоїсь культури спілкування, чоловіки всі поголовнобили жінок. А згодом все це перетворилося на цивілізацію через чередувипадковостей.
Можливо,завжди існувала частина розвинутих людей, що забезпечували прогрес, і завждибули ті, що були відсталими. І що важливо: людство і досі неоднорідне у своємуцивілізаційному розвитку. Досі є люди, що не просто перебувають у первісному стані, живуть племенами іпоклоняються комахам, вони ще й не хочуть розвиватися у знайомий нам «цивілізаційний»бік. Підтвердженням цьому є століття колонізацій, місіонерства, просвітництва.Жодні гуманітарні допомоги та навчання не допомагають тим, що живе упримітивному світі, хоч трохи наблизитися до сучасної цивілізації.
Науково-технічнийпрогрес допомагає нам отримувати більше інформації, обмінюватися нею, більшеспілкуватися, зрештою, більше заробляти. Однак чи дає він нам можливістьрозвитку у її сприйнятті? Маючи iPhone7, декілька планшетів, лаптопів, можливість онлайн-трансляцій з виборчихдільниць, штабів, місць катастроф чи світських заходів, чи ми можемо адекватнообробляти все, що отримуємо чи передаємо? Думаю, що ні. Ми просто стаємо тими,через кого проходить більша кількість байт. Ми одночасно можемо ходити доцеркви і дивитися битви екстрасенсів. Ми можемо позитивно оцінювати зміни взовнішньому вигляді військової форми і одночасно говорити, що це не на часі. Миможемо сварити Грушевського, Скоропадського і Коновальця за розбрат і втратудержавности і одночасно вимагати виборів всіх і вся в час війни з Росією.Зрештою, ми можемо обурюватися війною на Донбасі і вимагати заборони російськогобізнесу в Україні і так само з задоволенням слухати шансон чи дивитися голубойогоньок з Максімом Галкіним. І не відчувати жодного когнітивного дисонансу.
Боми не змінюємося століттями. Частина з нас і далі намагається рухати цю країнуі цей світ у майбутнє, а більшість і далі залишається звичайними дикунами, якимне треба виходити за межі «хліба і видовищ». І жодного аналізу чи адекватногосприйняття інформації, для власного розвитку
Наразіми знову наближаємося до цивілізаційного тупика. Бо частина людства вже готовапереселятися на Марс, а більшість і досі живе, просто повторюючи все те, щобуло сто, двісті чи триста років тому. Бо так прийнято.
Томоже, варто нарешті почати вчити людей думати, аналізувати і адекватносприймати інформацію? Хоча б заради того, щоб не дати шансу первісним дикунамзахопити світ і відкинути його назад у минуле?
Бо вони вже так робили сто років тому.
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21260
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 19332
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7809
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7706
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 6457