Тупик цивілізації
Частина з нас і далі намагається рухати цю країну і цей світ у майбутнє, а більшість і далі залишається звичайними дикунами, яким не треба виходити за межі «хліба і видовищ».
Однієюз основних тез Честертона щодо розвитку людства було те, що науковці можутьнеправильно трактувати археологічні досягнення. Бо за наскельними малюнкамиважко описати все життя первісної людини. Взагалі, навряд чи можна говорити проте, що первісні люди жили в печерах, одягалися в шкіри мамонтів, ходили з дрючками,у них взагалі не було хоч якоїсь культури спілкування, чоловіки всі поголовнобили жінок. А згодом все це перетворилося на цивілізацію через чередувипадковостей.
Можливо,завжди існувала частина розвинутих людей, що забезпечували прогрес, і завждибули ті, що були відсталими. І що важливо: людство і досі неоднорідне у своємуцивілізаційному розвитку. Досі є люди, що не просто перебувають у первісному стані, живуть племенами іпоклоняються комахам, вони ще й не хочуть розвиватися у знайомий нам «цивілізаційний»бік. Підтвердженням цьому є століття колонізацій, місіонерства, просвітництва.Жодні гуманітарні допомоги та навчання не допомагають тим, що живе упримітивному світі, хоч трохи наблизитися до сучасної цивілізації.
Науково-технічнийпрогрес допомагає нам отримувати більше інформації, обмінюватися нею, більшеспілкуватися, зрештою, більше заробляти. Однак чи дає він нам можливістьрозвитку у її сприйнятті? Маючи iPhone7, декілька планшетів, лаптопів, можливість онлайн-трансляцій з виборчихдільниць, штабів, місць катастроф чи світських заходів, чи ми можемо адекватнообробляти все, що отримуємо чи передаємо? Думаю, що ні. Ми просто стаємо тими,через кого проходить більша кількість байт. Ми одночасно можемо ходити доцеркви і дивитися битви екстрасенсів. Ми можемо позитивно оцінювати зміни взовнішньому вигляді військової форми і одночасно говорити, що це не на часі. Миможемо сварити Грушевського, Скоропадського і Коновальця за розбрат і втратудержавности і одночасно вимагати виборів всіх і вся в час війни з Росією.Зрештою, ми можемо обурюватися війною на Донбасі і вимагати заборони російськогобізнесу в Україні і так само з задоволенням слухати шансон чи дивитися голубойогоньок з Максімом Галкіним. І не відчувати жодного когнітивного дисонансу.
Боми не змінюємося століттями. Частина з нас і далі намагається рухати цю країнуі цей світ у майбутнє, а більшість і далі залишається звичайними дикунами, якимне треба виходити за межі «хліба і видовищ». І жодного аналізу чи адекватногосприйняття інформації, для власного розвитку
Наразіми знову наближаємося до цивілізаційного тупика. Бо частина людства вже готовапереселятися на Марс, а більшість і досі живе, просто повторюючи все те, щобуло сто, двісті чи триста років тому. Бо так прийнято.
Томоже, варто нарешті почати вчити людей думати, аналізувати і адекватносприймати інформацію? Хоча б заради того, щоб не дати шансу первісним дикунамзахопити світ і відкинути його назад у минуле?
Бо вони вже так робили сто років тому.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 27102
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11499
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11279
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6275
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
5096