Держава надасть допомогу жертвами сексуального насильства російських окупантів
В першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації.
"Війна все спише", - любить казати наш ворог. Здебільшого маючи на увазі власні злочини. А злочинів так, як ви знаєте дуже багато. Особливо на тимчасово окупованих територіях.
Навряд чи я когось здивую, якщо скажу, що для російських окупантів характерною рисою є використання сексуального насильства. Причому, це й інструмент залякування, й спосіб тиску, й форма покарання, а іноді просто окупанти так задовольняють свої звірячі потреби.
Жертвами сексуального насильства російських окупантів стають як жінки, так і чоловіки, як діти, так і люди похилого віку, як цивільні, так і військові.
І завдання держави не лише притягнути злочинців до відповідальності. Хоча це, безумовно, важливо. А й допомогти жертвам цих страшних злочинів. Сьогодні Радою було у першому читанні проголосовано проєкт Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та невідкладні проміжні репарації. Цим законом буде визначена процедура надання допомоги постраждалим від таких типів злочинів, в тому числі й фінансової.
Це результат кропіткої роботи нашої ТСК: десятків годин консультацій з експертами та фахівцями. Цей законопроєкт має на законодавчому рівні визначити правовий статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України, та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, та правові основи надання їм невідкладних проміжних репарацій.
Законопроєктом пропонується на законодавчому рівні закріпити визначення понять "сексуальне насильство, пов’язане зі збройною агресією РФ проти України", "постраждала особа", "невідкладні проміжні репарації", "невідкладна компенсація" та ін.
Визначаються й основні принципи захисту прав постраждалих осіб і членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, а також реалізації права та надання невідкладних проміжних репарацій.
Також даним Законом визначається порядок обліку інформації про таких осіб та захист їхніх персональних даних, зокрема інформації про особисте та сімейне життя. Адже, на жаль, українське суспільство не завжди толерантне до жертв насилля, що спонукає останніх приховувати факт подібних злочинів, остерігаючись суспільного осуду. Держава має гарантувати безпеку подібної інформації, що, своєю чергою, спонукатиме жертв подібних злочинів частіше звертатися за допомогою.
Щодо питання грошових відшкодувань, законопроєктом пропонується створити Фонд виплати невідкладних компенсацій особам, постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ проти України. Джерелами наповнення Фонду можуть бути кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога, а також кошти отримані в порядку регресу до заподіювача шкоди, репарації чи інші стягнення з РФ. І це не виключний перелік джерел фінансування.
Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії РФ проти України, до складу якої входжу і я, ґрунтовно пропрацювали питання, тому тепер завдання парламенту якомога швидше прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому. Адже ми не можемо залишити жертв сексуального насилля з боку окупантів без допомоги, яка їм так потрібна!
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 20830
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10741
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10248
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4613
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4267