Укрпошта впроваджує комплексний проект розвитку електронної комерції
З липня цього року Укрпошта розпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволить он-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
З липня цього року Укрпоштарозпочала впровадження Програми електронної комерції – ECOMPRO, яка дозволитьон-лайн продавцям набагато легше пересилати свої товари через Укрпошту.
ЕCOMPRO є програмоюВсесвітнього поштового союзу (ВПС), вона передбачає новий глобальнийкомплексний проект розвитку електронної комерції, завдяки якому створюютьсянові можливості для міжнародного обміну, зростання бізнесу і швидкогоповернення інвестицій.
Програма ЕCOMPRO передбачає нетільки вдосконалення нормативних документів ВПС, наприклад у сфері поверненнятоварів, ціноутворення на поштові посилки з Інтернет-магазинів, але ізастосування існуючих інформаційних продуктів і технічних стандартів ВПС.Розроблено Керівництво з електронної комерції з практичними рекомендаціями щодорозвитку для поштових служб.
Укрпошта традиційноприєднується до проектів ВПС однією з перших. Так, у 2003 р. Укрпоштазапровадила «Міжнародну фінансову систему» (IFS) ВПС, яка дозволяє здійснюватиелектронні перекази. У березні 2010 р. для розширення географії обмінуміжнародними переказами Укрпошта приєдналася до системи «Єврожиро». НаразіУкрпошта здійснює двосторонній обмін поштовими переказами з 36-ма країнами, зних – відправленнями з післяплатою – з 11-ма країнами. Укрпошта надає декількавидів послуг міжнародних переказів: адресні перекази, перекази до запитання, зпісляплатою, термінові, на рахунок, з рахунку. Перекази приймаються тавиплачуються у гривнях, доларах США та євро.
З 2003 р. Укрпошта співпрацює з компанією«Ворктрейс» для формування та обміну електронними повідомленнями черезінформаційну мережу Post*Net ВПС з іншими поштовими операторами про вхідні тавихідні міжнародні посилки. На сьогодні такий обмін здійснюється з 143-мапоштовими службами.
Інформація з електронних повідомлень використовуєтьсядля підтвердження якості міжнародної поштової служби. Це дозволяє відстежуватипроходження міжнародних поштових посилок і відповідати вимогам ВПС щодопоказників, які характеризують посилкову службу. Слід відзначити, що Укрпоштаотримує щорічну додаткову винагороду від інших поштових операторів за виконаннястандартів якості ВПС.
Крім того, з 2011 р. Укрпоштаприєдналася до Довідково-рекламаційної Інтернет системи (ІВІS) ВПС, якадозволяє здійснювати прискорену обробку рекламацій, що надходять від іншихпоштових операторів у випадках розшуку втрачених поштових відправлень.
З 2007 р. національний оператор поштовогозв’язку долучився до Глобальної системи моніторингу якості міжнародної поштовоїслужби ВПС за участю незалежних експертів.
ВПСдопомагає поштовим адміністраціям країн-учасниць формувати якісні, інтегрованіпоштові продукти та мережі, орієнтовані на сучасні потреби споживачів. Однак,усі країни-члени ВПС мають діяти скоординовано і працювати на випередження:постійно змінюватись і впроваджувати нові послуги.
У ІV кварталі 2015 р. Укрпоштапланує здійснити запуск офіційного мобільного додатку з базовим функціоналом,який дозволить відстежувати відправлення і користуватися картою поштовихвідділень. Подальше розширення функціоналу мобільного додатку відбудеться у2016 р. і дозволить приєднатися до мобільного сервісу відстеження завідправленнями ВПС. Треба додати, що ВПС планує розробити програму дляодночасного відстеження проходження замовлень та платежів.
До стратегічних напрямів діяльностіУкрпошти, передбачених на 2016 рік, належить і створення Інтернет-майданчика(e-marketplace) підприємства для продажу товарів оф-лайн та он-лайн продавців,який можна буде розмістити у захищеному Глобальному репозиторії ВПС дляпоштових електронних магазинів, що також сприятиме зростанню довіри доміжнародної електронної комерції.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21272
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 20504
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 8014
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7716
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 7187