Ключові зміни, які пропонує "антирейдерський закон"
Що змінилося у сфері державної реєстрації "бізнесу"?
02 листопада 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту права власності (надалі – Закон №5067), яким внесено зміни до ряду законодавчих актів, в т.ч. і Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Законом №5067 пропонується ряд визначальних змін у сфері державної реєстрації «бізнесу» (юридичних осіб):
1. Скасовується принцип т.зв. «генеральної» екстериторіальності, тобто здійснення державної реєстрації в межах України незалежно від місця знаходження юридичної особи. Натомість вводиться «локальна» екстериторіальність, тобто державна реєстрація проводитиметься незалежно від місця знаходження юридичної особи виключно в межах областей та м. Києва. Таке обмеження поширюється лише на випадки подання документів для реєстрації у паперовій формі (на державну реєстрацію на підставі електронних документів поширюється «генеральна» екстериторіальність). Так, Мінюст окремим рішенням вправі поширити екстериторіальність на кілька областей.
2. Нотаріальне посвідчення підписів стає обов’язковим у наступних випадках:
2.1. Нотаріальне засвідчення підписів учасників юридичної особи або голови та секретаря загальних зборів (якщо це передбачено рішенням загальних зборів) на рішеннях загальних зборів/інших органів управління юридичної особи, якими вносяться зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
2.2. Нотаріальне засвідчення підписів учасників або голови та секретаря загальних зборів (у разі прийняття такого рішення на загальних зборах) на установчих документах юридичної особи. Вказана вимога не поширюється на державну реєстрацію створення юридичної особи (окрім випадків створення у результаті реорганізації);
2.3. Нотаріальне засвідчення справжності підписів на передавальному акті (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчому балансі (у разі поділу або виділу).
3. До документів, які подаються для створення юридичних осіб, знову додано рішення засновників (тобто протокол установчих зборів), необхідність подання якого була скасована попередньою редакцією Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
4. Мінюсту надаються повноваження по моніторингу реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб. За результатами моніторингу проводяться камеральні перевірки суб’єктів державної реєстрації.
5. Також Законом №5067 вносяться деякі зміни до Закону України «Про господарські товариства», зокрема до обов’язкових положень, які мають бути в установчих документах господарських товариств, віднесено положення про порядок підписання таких документів, а також ставляться вимоги до нотаріального посвідчення підпису особи на заяві про вихід з товариства.
- Що чекає українську переробну промисловість та перспективи Кіровоградщини Юлія Мороз 16:10
- Водневі ініціативи в Україні: роль адвокації та GR у розбудові майбутньої енергетики Олексій Гнатенко 12:35
- Ваші гроші, ваше майбутнє: чому важливо перемогти фінансові злочини в державному секторі Акім Кібновський вчора о 21:38
- 60 днів до межі: чому ротація рятує життя і фронт Віктор Плахута вчора о 12:46
- Чого чекати від 15 серпня? Олександр Скнар вчора о 09:03
- Дистанційне управління бізнесом: приховані загрози та мільйонні втрати Артем Ковбель 12.08.2025 23:15
- Небезпечний Uncapped SAFE Note: що це таке і як інвестору не потрапити в пастку Роман Бєлік 12.08.2025 18:30
- Тіньова імперія Telegram: як право і держава приборкують анонімну свободу Дмитро Зенкін 12.08.2025 14:58
- Гра за правилами: чому відповідальність – це основа гемблінг-індустрії Михайло Зборовський 12.08.2025 12:30
- Перемовини США та рф приречені Ігор Шевченко 12.08.2025 12:27
- Зберегти код нації: особистий досвід гуцулки про українську ідентичність за кордоном Наталія Павлючок 12.08.2025 11:22
- Ваш генератор може заробляти Ростислав Никітенко 12.08.2025 10:14
- Базовая военная подготовка в вузах: права студентов и последствия отказа Віра Тарасенко 11.08.2025 22:18
- Порівняння податкових навантажень: Велика Британія vs Кіпр для IT-компаній і фрілансерів Дарина Халатьян 11.08.2025 17:41
- Енергія хорошої пам'яті Євген Магда 11.08.2025 17:20
-
Вкладник намагався відсудити у ПриватБанку 3 млрд євро за депозит 1995 року
Фінанси 24337
-
У "маркетплейсі дронів" DOT-Chain Defence виконали перші замовлення
оновлено Бізнес 7869
-
Гетманцев: Рада не планує ухвалювати закон щодо крипторезерву, НБУ проти
Фінанси 6240
-
Галина Ободець: "Українське походження товару – ще не гарантія успіху на полиці"
Новини компаній 4579
-
Шмигаль терміново зв'язався з главою Rheinmetall після його скарг на бюрократію в Україні
Бізнес 4085