Рівень захисту прав громадян напряму залежить від прав і гарантій адвокатів
Декілька тез стосовно проекту Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність № 9055.
Протягом останнього часу серед юристів точаться дискусії щодо внесеного Президентом України законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055.
Адвокатській діяльності я присвятив більшу частину свого професійного життя до моменту набуття депутатських повноважень, тому, думаю, є сенс викласти свою власну думку з цього питання. Перш за все, хотів би відмітити, що в Україні вже більше 5-ти років функціонує система органів адвокатського самоврядування, яка здійснює свою діяльність без будь-якого фінансування з боку держави. Всі питання адвокатури у межах цієї системи адвокати вирішують самостійно. Вважаю, що це є досягненням адвокатури.
Чинним законодавством передбачено ряд прав адвокатів, реалізація яких покликана забезпечити належний рівень професійної правничої допомоги нашим громадянам. Також вже встановлено певні гарантії в частині особливостей притягнення адвоката до кримінальної відповідальності, проведення обшуку в офісі адвоката тощо. Інакше кажучи, в Україні є законодавче підґрунтя для здійснення адвокатської діяльності.
Чи є проблеми в адвокатурі України? Звісно є.
Але я переконаний, що будь-які проблемні питання адвокатури необхідно вирішувати шляхом вдосконалення того що існує, а не шляхом його знищення та побудови на руїнах чогось нового. Тому я не є прихильником запропонованої у проекті № 9055 концепції дроблення єдиної централізованої системи органів адвокатського самоврядування на регіональні палати і не можу підтримати «федералізацію адвокатури».
У процесі реформування адвокатури на моє переконання необхідно закцентувати увагу, перш за все, на розширенні прав і гарантій адвокатів, оскільки від цього напряму залежить рівень захисту прав громадян.Тому я підтримую закладені у проекті № 9055 положення щодо розширення прав адвокатів, такі як: доступ адвокатів до державних реєстрів (досудових розслідувань, виконавчих проваджень), спрощення порядку направлення адвокатського запиту та ін. Що стосується змін до КПК України, які подані у вказаному законопроекті, до них необхідно підходити надзвичайно виважено, оскільки у даному випадку звуження прав захисника призведе до зменшення можливостей для захисту прав громадян. Тому я не можу погодитися із запропонованими у проекті № 9055 новелами такими як «зловживання процесуальними правами». Ретельно також необхідно підійти до встановлення в КПК України особливого порядку обшуку в офісі адвоката, оскільки адвокатські досьє містять інформацію про клієнтів та відповідні документи, безпідставне вилучення яких матиме наслідком порушення їх прав. Що стосується низки таких питань, як: форма подання заяви на складання іспиту (паперова чи електронна), порядок складання іспиту (тестування чи усно), порядок голосування на засіданнях органів адвокатського самоврядування (таємно чи відкрито), у цьому випадку необхідно надати можливість адвокатам врегулювати їх самостійно. Думаю, вони здатні це зробити.
Як відомо, крім проекту № 9055 до парламенту внесено ще два альтернативних законопроекти про адвокатуру та адвокатську діяльність. Думаю, ми з цим питанням детально розберемося на засіданні Комітету. Особисто я докладу всіх зусиль для недопущення звуження рівня прав і гарантій адвокатів та уникнення потенційних загроз для захисту прав наших громадян.
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 23067
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10936
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10769
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4920
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 4373