Політичне рабство. Або як з депутатів хочуть зробити рабів!
Контролювати і відкликати депутатів має мати право той, хто його обрав, а не партійні вожді! Втім, подивимося, як активно будуть нинішні депутати одягати партійне кріпацьке ярмо на свою шию!
19 березня може статиДнем політичного рабства в Україні. Сьогодні парламентарі мають визначитисякому вони служитимуть: виборцям чи партійним босам. І справа навіть не у блокуванні законупро "Укрнафту".
У парламент внесеноініціативу голови Верховної Ради В. Гройсмана щодо обмеження переходівдепутатів з фракції у фракцію. Законопроект передбачає внесення змін доРегламенту Верховної Ради України таЗакону України «Про комітети Верховної Ради України». Політична міграція єганебним явищем українського політикуму, проте її потрібно позбуватися не череззакріпачення депутатів, а через посилення відповідальності депутатів передвиборцем.
Автор цього законопроектухоче «удосконалити умови формування депутатських фракцій (депутатських груп)відповідно до вимог Конституції України; уточнити процедури відкликання членівкомітетів парламенту з огляду на його фракційне структурування; удосконалитимеханізми, пов’язаних з підтриманням дисципліни на пленарних засіданняхВерховної Ради України». А насправді ж, пан Гройсман хоче обмежити свободудепутатського мандату.
Судіть самі, народнийдепутат тепер має бути тільки у фракції, яка належить до політичної партії, щовисунула його кандидатом у депутати. В іншому випадку - у разі невходження народного депутата, обраного від політичної партії, до складу депутатської фракції цієї політичноїпартії, або виходу народного депутата зі складу такої фракції його повноваженняприпиняються достроково за рішенням вищого керівного органу відповідноїполітичної партії. І це не зважаючи нате, що депутат має статус НАРОДного , авідповідно до Закону України «Про статус народного депутата України» - народнийдепутат України є представникомУкраїнського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягомстроку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбаченіКонституцією України та законами України. Бажання закріпачити депутатів і встановити залежність народних депутатів відполітичних партій виникає постійно. Такі намагання були за часів Кучми і Медведчука, Тимошенко і Януковича. Ну дуже вже хочеться спонсорам партій, щобдепутат був остаточно незалежним від свого виборця! Щоб служив лише партійним босамі спонсорам.
Варто уже було б звернутиувагу і на виборця, який привів нинішніх посадовців і депутатів до влади і давїм право формувати органи влади. А таквиглядає, що попри постійні запевнення у турботі про людей, на практиці партійні вожді, всупереч КонституціїУкраїни, намагаються максимально усунутивиборця від управління Державою.
Контролювати і відкликатидепутатів має мати право той, хто його обрав, а не партійні вожді! Втім,подивимося, як активно будуть нинішні депутати одягати партійне кріпацьке ярмона свою шию!
Далі буде…
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21260
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 19332
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7809
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7706
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 6457