Що ж насправді відбувається у Вінниці?!
Коли громадськість відчує, що влада будує справедливу Україну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів.
В суботу увесьсвіт мав можливість спостерігати за подіями, які відбувалися у Вінниці, якіпородили стійке відчуття дежавю, адже - ретельно спланована акція, яка нагадаламені про Майдан.
Коментуючи протистоянняміж активістами і правоохоронцями біля Вінницької ОДА, ми почули взаємні звинувачення ще вчорашніх союзників. Окремі високопосадовцівже встигли назвати ці протести спланованою акцією, яка інспірована Росією. А організаторимітингу вимагають від нової влади звільнитиголову ОДА Анатолія Олійника, який вирішив через депутатський корпус звільнити очільникаобласної ради Сергія Свитка, що почав процес люстрації на батьківщиніПрезидента. Очевидно, що правда - є , і знаходиться вона десь по середині.
З одного боку «Свобода»,яка програла парламентські вибори, намагається нагадувати про себе і у такийспосіб «допомагає» Путіну розхитувати суспільно-політичну ситуацію в Україні, зіншого – влада, яка прийшла на Майданівських ідеях, не виконала основних вимогМайдану, в тому числі і щодо змінисистеми влади. Щоправда, більшість чиновників поміняли, але система прийняттярішень і безвідповідальності залишилася і продовжує діяти. Прикладом цього мибачили прийняття кулуарних рішень щодо формування Уряду і парламентськихкомітетів, призначення на посади в органи державної влади колишніх прибічниківЯнуковича, утаємничений розподіл коштів з Держбюджету і постійні інтриги зфінансуванням силовиків на Сході.
Як би нам нехотілося «звинувачувати» мітингувальників у Вінниці, мусимо визнати, щосуспільно-політичні настрої активних громадян налаштовані на зміну системивлади. І як би влада не звинувачувала їх в розхитуванні суспільно-політичногомиру в Україні, люди здебільшого налаштовані на протест і природно, що в такомусередовищі комфортно почувають себе диверсанти і провокатори, яким легко вдаєтьсязавести громаду на радикальні дії.
Глава МВС АрсенАваков закликав "міняти владу", а не піддаватись "тактиці іемоціям ідіотів". Але при цьому, забувпояснити через які механізми змінювати владу. Діюче українське законодавство в міжвиборчий період дозволяє громадянамписати скарги і… мітингувати. Скаргами систему влади не зруйнуєш! Звільнити негідногочиновника може тільки його начальник, звільнити міського голову може тількиміська рада, а голову обласної ради – облрада. А якщо депутати не чують своїхгромадян, а центральна влада займається розподілом портфелів і перерозподіломфінансових потоків, що залишається робити громаді?… Знову писати скарги, або ж протестувати!
Моя пропозиціязалишається незмінною. В Україні необхідно дати можливість громадянам самостійновідкликати посадовців. Якщо б сьогодні діяв розроблений громадською кампанією «Завідповідальну владу» законопроект «Провотум недовіри посадовим особам», то мешканці Вінниці мали б інструмент,завдяки якому організували б підписання петиції про вотум недовіри голові ОДА,начальнику міліції, депутатам обласної ради, а не штурмувати приміщення облдержадміністрації, не палили шини і не створювалиб картинку для російської пропаганди. І тоді жодні провокатори не розхитували б народ і з міністромМВС можна було б погодитися.
Тому в нинішнійситуації замість навішування ярликів на активних громадян і звинуваченнями в співпраці з Путіним, українській владі необхідно виконати обіцянки,дані на Майдані – змінити систему влади і припинити незрозумілу для більшостікулуарну політику. Коли громадськістьвідчує, що влада будує справедливуУкраїну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів. В іншому випадку, можемо мати масові протести по всій країні, як наслідок, розвал країни, або повернення до влади проросійських-реваншистських сил, як це сталося у 2009 році.
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3007
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2297
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2207
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2142
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2134