Ратифікація угоди з ЄС: чому гальмує Уряд?
Державним діячам вже варто нарешті зрозуміти ту велику ціну, яку заплатили українці за свій європейський вибір
3 липня СенатРумунії ратифікував Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом і Румуніястала першою країною, яка ратифікувала цей документ. Учора стало відомо, щоВільнюс також ратифікував цю Угоду, цим самим Литва знову намагається усіма силами допомогтиУкраїні вирватися з «кровавих лап» Росії. Ця мала, але дружня нам країна вкотре доводить,що має активну проукраїнську позицію! Цікаво, чому процес ратифікації Угоди про асоціацію з ЄСзатягують українські можновладці?
Спробуємопроаналізувати чому.
По-перше, 11липня знову відбудуться тристоронні консультації за участі представниківУкраїни, Росії та Європейського Союзу щодо підписання економічної частини Угодипро асоціацію Української держави з ЄС. Напевно президент Порошенко очікує на результат цих перемовин і на позицію Москви,яка досі вважає, що асоціація між Україною та ЄС зашкодить російськимекономічним інтересам. Але, як показує практика, гратися з Росією не варто, адже запровадження перемир’я на Сході вжепродемонстрували на що здатна та сторонаі яких наслідків можна очікувати.
По-друге, врамках імплементації положень Угоди передбачено впровадження в національнезаконодавство нових технічних регламентів. На даний момент Уряд не готовий до введення в дію відповідних актівєвропейського законодавства. Дивує те, що після майже трьох років, протягомяких намагалися підписати цю Угоду, Кабмін ще досі до чогось не готовий і вигадує різні причини відтермінування. Наскільки відомо, із 25 технічних регламентіввведено в дію 22, інші наберуть чинностіу найближчі роки. Залишилось імплементувати 2 акти європейського законодавства (щодовибухових речовин цивільного призначення, пакування та відходів), на основіяких мають бути розроблені закони України.
По-третє, існує ще й політичний аспект, який впливає на затягування ратифікації. Нинішнійсклад українського парламенту не готовий голосувати за ратифікацію, через те,що значна кількість депутатів мають антиєвропейську політичну спрямованість і усесійній залі ВР може не вистачити голосів для ратифікації Угоди про асоціацію. Хоча БЮТ і УДАР заявляють, що у Верховній Раді набереться конституційнабільшість голосів, необхідних для її ратифікації .
Сьогодні сталовідомо, що Угода про асоціацію ще перебуває на узгодженні в профільнихміністерствах і глава держави її ще не бачив, але заступникголови адміністрації президента запевнив, що як тільки угода потрапить вадміністрацію президента, глава держави не буде затягувати процес її передачідо Верховної Ради.
Будемосподіватися що профільні міністерства не будуть затягувати процес і більше не буде причин затримувати ратифікацію Угоди. А народнідепутати так як і декларують, без популізму і роздумів складуть свій випускний екзамен і конституційноюбільшістю проголосують за європейський вибір України.
Адже, ми усі пам’ятаємо, що масові протести вдержаві, втрата територіальної цілісності та загибель сотень українськихпатріотів почалися з блокування режимом Януковича підписання саме цієї Угоди.Але український народ, який є єдинимджерелом влади в нашій державі, відчув свою значимість і фактично повернувкраїну на політичну карту світу і в європейську сім’ю. Державним діячам вжеварто нарешті зрозуміти ту велику ціну,яку заплатили українці за свій європейський вибір.
- Основні аспекти угод злиттів та поглинань (M&A), Тренд - 2025. Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко 30.03.2025 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 30.03.2025 14:16
-
"Бояться їхати сюди". Українській компанії не вдалося перевезти з Польщі закриту фабрику
Бізнес 79169
-
Зернова асоціація попередила про ризик "технічної зупинки" агроекспорту з України
Бізнес 5833
-
Equinor запустила родовище у Баренцевому морі: потужність – 220 000 барелів нафти на добу
Бізнес 5153
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 4288
-
Зберегти картини Пимоненка. Як у Сумах евакуюють цінні музейні об’єкти на тлі новин про наступ
4013