Конституційні парадокси по-українськи!
Дай Боже, щоб через політичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалися приймати «одноразову Конституцію»!
В умовахекономічної та суспільно-політичної кризи, коли частину території країнианексувала Росія, а іншу - роздирають російські провокатори і диверсанти - національнавалюта валиться, а громадяни України все частіше думають за які кошти завтракупити хліб - український "тимчасовий" Уряд вирішив «погратися» у навіяний ізСибіру референдум і змінити Конституцію.
Політики, які щекілька місяців тому стояли на Майдані і разом з десятками тисяч людейскандували про справедливу і ефективну владу, сьогодні діють недолуго. Уряд,проурядові депутати і рештки колишньої влади на передодні президентськихвиборів знову забули про потреби людей і почали вдаватися до політичнихманіпуляцій, які можуть ще більше загострити ситуацію в країні. Вийдіть навулицю і запитайте, чи турбує когось з українців право Президента робитиподання до ВР про призначення міністра МЗС і Міноборони. Впевнений, що таких громадянВи не знайдете. Проте припинення обвалу гривні, росту цін на ліки, заворушенняна сході і економічний колапс - цікавить усіх без виключення. Але сьогоднішній Уряд, який протягом 2місяців заспокоював українців розповідями про успіхи на міжнародній арені,тепер вирішив змінити Конституцію, яка вжезазнала змін 4 місяці тому. Навіщо це робити? Можливо такі зміни до Конституціїпокращать фінансово-економічні показники? Ні! Можливо зупинять обвал гривні? Ні! Можливо заспокоять сепаратистів ідиверсантів? Ні! Можливо повернуть Крим? Теж ні! Чомуж тоді прем'єр Арсеній Яценюк замість економічних і безпекових проблем почавопікуватися змінами до Конституції, які за його наполяганням, має бути погодженідо 25 травня?
Роздумуючи над цимпитанням у мене виникає відчуття дежавю. У 2004 році, коли Кучма і Медведчукзрозуміли, що їхній ставленик Янукович програє вибори, то вони швиденькопроштовхнули зміни до Конституції, які послаблювали позиції наступногоПрезидента. Так і зараз, вочевидь, хтось зрозумів, що вибори Президентапрограє, а тому швиденько з’явилася стара-нова ідея про зміни до Конституції, які щебільше послаблюють позиції Президента. Аледо чого тут Україна та українці?!
Працюючи протягомроку над проектом закону «Про вотум недовіри посадовим особам» (Про правогромадян звільняти з посад депутатів, сільських, селищних і міських голів,посадових та службових осіб органів влади та місцевого самоврядування, судів,органів міліції та прокуратури), колектив громадянської кампанії «Завідповідальну владу»намагався зробити усе, щоб зміна процедурзвільнення посадовців громадами не потребувала змін до Конституції. На моєпереконання, Конституція, яка не раз порушувалася найвищими керівникамидержави, все ж встановлює хоч якісь рамки «політичної непристойності». І якщоцей, вистражданий у 1996 році, документ піддаватиметься щорічній ревізії підпотреби політиків, то держава Україна матиме великі проблеми з майбутнім!
А тим часом активістисамопроголошеної "Донецької народної республіки"мають намір провести референдум 11 травня, незалежно від рішень органівмісцевого самоврядування. Алідер фракції ВО «Батьківщина» у Верховній раді С.Соболєв пропонує створити«одноразовий закон» для проведення референдуму про федералізацію вже 15 червня2014 року.
Дай Боже, щоб черезполітичні амбіції та політичну доцільність наші парламентарі не додумалисяприймати «одноразову Конституцію»!
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко вчора о 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов вчора о 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв вчора о 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак вчора о 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін вчора о 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк вчора о 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 22.12.2024 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан 22.12.2024 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1396
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 684
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 316
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 198
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 8102
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 3624
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
3130
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2709
-
"Ми повинні потримати цю штуку ще трохи". Трамп виступив проти заборони TikTok в США
Бізнес 2553